Temperatura i pogoda w Warnie w ciągu roku

Tagi , , , , , ,

Warna to tętniący życiem, bułgarski kurort, który zlokalizowany jest nad brzegiem Morza Czarnego. Stanowi popularny kierunek wakacyjny dla turystów z całej Europy i nie tylko. Jeśli również planujesz spędzić tam swój wolny czas, to sprawdź jakiej pogody i temperatury możesz spodziewać się w ciągu roku! Oto pogoda w Warnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda i temperatura w Warnie w ciągu roku – jak to wygląda?

Warna leży w strefie klimatu subtropikalnego. Oznacza to, że sezon letni cechuje się wysokimi temperaturami, zaś sezon zimowy jest wyjątkowo łagodny. Opady deszczu najczęściej pojawiają się w okresie od jesieni do końca zimy. W pozostałych miesiącach wilgotność powietrza nie jest duża, co potęguje uczucie palącego słońca.

Pogoda w Warnie w marcu

Marzec jest miesiącem, kiedy w Warnie następuje wyraźne ocieplenie po sezonie zimowym. W ciągu dnia możesz spodziewać się 12 stopni Celsjusza, zaś w porze nocnej termometry mogą wskazywać około 4 stopnie Celsjusza. Średnio występuje około 7 godzin słonecznych i około 7 dni deszczowych.

Jaka pogoda w Warnie w kwietniu?

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym możesz spodziewać się znacznego ocieplenia. Termometry w ciągu dnia pokazują nawet 16 stopni Celsjusza, zaś w porze nocnej temperatury te spadają do około 9 stopni Celsjusza. Dni stają się znacznie dłuższe – możesz oczekiwać nawet 9 godzin słonecznych. Średnio pojawia się około 6 dni deszczowych.

Pogoda w Warnie w maju

Maj jest już jednym z wyraźnie cieplejszych miesięcy w Warnie. Możesz oczekiwać tego, że w ciągu dnia temperatury pokażą wartości rzędu 21 stopni Celsjusza. Noc i wieczory również stają się znacznie cieplejsze, ze średnią temperaturą utrzymującą się na poziomie około 14 stopni Celsjusza. Dni w maju również są długie i obfitują w promienie słoneczne – średnio 10 godzin pełnego słońca w ciągu dnia. W maju może jednak pojawić się nieco więcej opadów deszczu.

The Cathedral of the Assumption in Varna, Bulgaria. Completed in 1886, and also known as the Dormition of the Theotokos Cathedral.
Katedra Wniebowzięcia w Warnie, Bułgaria.., licencja: shutterstock/By master2

Temperatury i pogoda w Warnie w czerwcu

Czerwiec w Warnie to początek sezonu turystycznego, a także początek wyraźnych upałów. Termometry w ciągu dnia mogą pokazywać 26 stopni Celsjusza. Nocą zaś temperatura utrzymuje się na poziomie około 17 stopni Celsjusza. Dni stają się jeszcze dłuższe i możesz spodziewać się nawet 11 godzin pełnego słońca. Opady w czerwcu również nie są intensywne. Średnio występuje około 5 dni deszczowych w ciągu miesiąca.

Jaka pogoda i temperatura w Warnie w lipcu?

Lipiec to kolejny, typowo letni miesiąc z temperaturami w ciągu dnia sięgającymi nawet 28 stopni Celsjusza. W nocy zaś utrzymują się one na poziomie około 21 stopni Celsjusza. Jest to także miesiąc z najdłuższymi dniami i największą ilością godzin słonecznych – około 12-13 godzin w ciągu dnia. Opady pojawiają się sporadycznie – około 4 dni deszczowe w miesiącu.

Pogoda oraz temperatura w Warnie w sierpniu

Sierpień jest kontynuacją sezonu letniego. Termometry w ciągu dnia pokazują około 29 stopni Celsjusza, zaś nocą około 21 stopni Celsjusza. Niemniej jednak dni w sierpniu zaczynają stawać się nieznacznie krótsze. Występuje około 11 godzin słonecznych w ciągu dnia. Jeśli zaś chodzi o opady, to są one znikome.

Aerial view of Golden Sands beach resort , Zlatni Piasacithe near Varna, Bulgaria
Aerial view of Golden Sands beach resort , Zlatni Piasacithe near Varna, Bulgaria, licencja: shutterstock/By ValentinValkov

Warna – pogoda we wrześniu

Wrzesień to początek kalendarzowej jesieni. Możesz przygotować się na nieznaczne ochłodzenie. Termometry w ciągu dnia pokazują około 21 stopni Celsjusza. Nocą zaś temperatury spadają do około 16 stopni Celsjusza. Występuje około 9 godzin słonecznych, a opady nieznacznie się nasilają.

Jakiej pogody możesz oczekiwać w Warnie w październiku?

Temperatury w Warnie w październiku utrzymują się na poziomie 18 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 12 stopni Celsjusza w nocy. Niestety, ale dni stają się krótsze i możesz oczekiwać około 6 godzin słonecznych. Pojawia się nieco większa ilość opadów – około 6 dni w ciągu miesiąca.

Pogoda w Warnie w listopadzie

Listopad to miesiąc o wyraźnym ochłodzeniu. W ciągu dnia termometry nie pokazują więcej niż 14 stopni Celsjusza, zaś w ciągu nocy temperatury spadają do około 9 stopni Celsjusza. Spodziewaj się jedynie 5 godzin słonecznych w dzień, a także znacznie większej ilości opadów.

Czytaj także:

Zima w Warnie – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Wiosna w Warnie – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Poprzedni

Czy w Płowdiw (Plovdiv) jest drogo?

Szpitale w Płowdiw – sprawdź, gdzie szukać pomocy!

Następny

Dodaj komentarz