Szpitale w Płowdiw – sprawdź, gdzie szukać pomocy!

Tagi , , , ,

Wycieczki do Płowdiw stają się coraz popularniejszym sposobem na spędzenie wakacji lub krótkiego urlopu. Nie da się bowiem ukryć, że miasto to zachwyca o każdej porze roku. Jednocześnie musisz mieć na uwadze, że podczas takich wyjazdów mogą przytrafić Ci się nieoczekiwane sytuacje, a co za tym idzie, będzie Ci potrzebna profesjonalna pomoc medyczna. Wobec tego sprawdź, co powinieneś dokupić do ubezpieczenia turystycznego z biura podróży, a także gdzie znajdują się najlepsze szpitale w Płowdiw.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ubezpieczenie podróżne – co warto do niego dokupić?

Jeśli wybierasz się na wakacje w Płowdiw z biurem podróży, wówczas podczas zakupu oferowane jest podstawowe ubezpieczenie. Warto jednak skorzystać z dodatkowej opcji I dobrać ubezpieczenie do swoich potrzeb. Co prawda to jednak wiąże się z koniecznością dodatkowej wypłaty. Niestety, ale trzeba pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zazwyczaj pokrywa koszty leczenia w nagłych wypadkach, a także koszty udzielenia pierwszej pomocy medycznej oraz hospitalizacji. Często jednak okazuje się, że gwarantowane sumy nie są wystarczające, w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów, a także nie pokrywają zwrotu kosztów zakupu niezbędnych leków. Wybierając więc dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, zapewniasz sobie comfort. Co najczęściej znajduje się w wyższym pakiecie?

  • pokrycia kosztów transportu medycznego;
  • zwrotu kosztów leków zakupionych poza granicami kraju;
  • sprowadzenia zwłok do kraju;
  • zwrot kosztów poniesionych na poczet opieki dentystycznej;
  • wyższe sumy gwarantowane w odniesieniu do leczenia szpitalnego;
  • możliwości ubezpieczenia się na wypadek opóźnionego/odwołalnego lotu lub zgubionego/zniszczonego bagażu.

Dodatkowo warto wiedzieć, że ubezpieczenie kupuje się jedynie na czas wyjazdów, a wiele ofert jest w bardzo przystępnych cenach. Dlatego nie warto pomijać tak ważnej kwestii, jaką jest ubezpieczenie!

Szpitale w Płowdiw – gdzie możesz szukać pomocy?

Jeśli zdarzy się nieoczekiwana sytuacja, która będzie pomagała interwencji lekarskiej, wówczas warto wiedzieć, gdzie się udać. Oto szpitale w mieście:

  • Szpital Uniwersytecki “Sveti Georgi” JSC – jest to szpital uniwersytecki, jeden z najstarszych w mieście, który maa wiele oddziałów i specjalizuje się także w udzielaniu nagłej pomocy. Jest czynny przez całą dobę i znajdziesz go przy ulicy Peshtersko Shose 66. To placówka publiczna.
  • Szpital Uniwersytecki Eurohospital – to kolejny szpital akademicki w Płowdiw, w którym możesz szukać opieki medycznej i pomocy w nagłych wypadkach. Szpital ten zlokalizowany jest przy ulicy Komatevsko Shose 79 i również jest to placówka publiczna;
  • „Sveti Mina” Hospital – ma wiele oddziałów i odznacza się doświadczoną kadrą lekarską. Znajdziesz go przy ulicy Ivan Vazov 59. Szpital otwarty jest przez całą dobę, to również placówka publiczna.
Sylwetka lekarza chodzącego w pośpiechu w szpitalnym korytarzu.
szpital., licencja: shutterstock/By sudok1

Oprócz wyżej wymienionych placówek medycznych, w Płowdiw będziesz mógł skorzystać z także ze świadczeń oferowanych przez przychodnie jak np. Pulmed. Są to przychodnie, gdzie pracuje doświadczona kadra lekarska. Specjalizuje się ona w udzielaniu pomocy w nagłych sytuacjach jak np. alergia, przeziębienie lub grypa. Przychodnie nie mają możliwości hospitalizacji pacjentów. Możesz się tam zgłosić wtedy, kiedy chociażby zabraknie Ci leków przyjmowanych na stałe. Te placówki z reguły są placówkami prywatnymi, co oznacza, że za wizytę będziesz musiał zapłacić. W tym momencie, jeśli posiadasz dodatkowe ubezpieczenie podróżne, możesz liczyć na pełny zwrot kosztów z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Temperatura i pogoda w Warnie w ciągu roku

Lotnisko w Płowdiw (Plovdiv) – jak dojechać do centrum?

Następny

Dodaj komentarz