Wiosna w Warnie – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Tagi , , , , ,

Warna jest jednym z większych miast w Bułgarii, a także jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w kraju. Każdego roku kurort ten odwiedzany jest przez tysiące turystów z całego świata, którzy korzystają nie tylko z wyśmienitej pogody. Chcesz się wybrać tu poza sezonem? Sprawdź, jaka jest wiosna w Warnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Warnie na wiosnę

Warna zlokalizowana jest nad brzegiem Morza Czarnego. Panujący tam klimat określany jest jako subtropikalny i ciepły. Dlatego lato jest ciepło, zaś zimy są łagodne i nie obfitują w intensywne opady deszczu lub śniegu. Sezon wiosenny w Warnie jest przyjemny I dość ciepły. Jeśli więc zaplanowałeś swój wyjazd właśnie na ten okres, to sprawdź, jakiej pogody możesz się spodziewać! Oto średnie temperatury w poszczególnych, wiosennych miesiącach!

A beautiful aerial view to Euxinograd bay from the shore. Varna, Bulgaria
Piękny widok z lotu ptaka na zatokę Euxinograd z brzegu. Warna, Bułgaria, licencja: shutterstock/By Eduard+Valentinov

Pogoda w Warnie w marcu

Marzec jest początkiem kalendarzowej wiosny w Warnie, zaczyna się więc ocieplać po zimie. Średnie temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie około 12 stopni Celsjusza, zaś w nocy termometry pokazują około 4 stopnie Celsjusza. Dni stają się dłuższe – około 7 godzin słonecznych, a opady nieznacznie maleją. Jeśli zaś chodzi o temperatury wody, to utrzymują się one na poziomie około 5 stopni Celsjusza.

Pogoda w Warnie w kwietniu

W tym miesiącu w ciągu dnia termometry będą pokazywać średnio około 16 stopni Celsjusza. Wieczory i poranki nadal są jednak dość chłodne, ze średnią temperaturą na poziomie około 8 stopni Celsjusza. Pozytywnym aspektem jest to, że dni stają się znacznie dłuższe. Co więcej, w kwietniu nieznacznie maleje także ilość opadów. Występuje około 6 dni deszczowych w ciągu całego miesiąca. Jeśli zaś chodzi o temperatury wody u wybrzeży Warny, to utrzymują się one na poziomie około 9 stopni Celsjusza.

Pogoda w Warnie w maju

Maj jest już początkiem sezonu turystycznego w Warnie. Do miasta zjeżdżają pierwsi podróżni, którzy chcą korzystać z uroków świetnej pogody. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie około 21 stopni Celsjusza. W ciągu nocy zaś termometry pokazują około 14 stopni Celsjusza. Możesz spodziewać się nawet 10 godzin słonecznych w ciągu dnia. Opady nieznacznie się jednak zwiększają – występuje około 7 dni deszczowych w miesiącu. Jeśli zaś chodzi o temperatury wody, to utrzymują się one na poziomie 14 stopni Celsjusza.

Varna Bulgaria spring time, beautiful aerial view above sea garden park
Warna Bułgaria wiosna, piękny widok z lotu ptaka nad parkiem morskim, licencja: shutterstock/By ValentinValkov

Czy warto jechać do Warny na wiosnę?

Wiosna w Warnie to w sumie początek sezonu turystycznego. Plaże powoli zaczynają się zapełniać. Wyjazd do Warny w wiosennych miesiącach może być dla wielu osób ciekawym rozwiązaniem. Co więcej, wiosną w Warnie dużo się dzieje. Odbywają się różne koncerty, festiwale muzyczne, a także wystawy sztuki. Oznacza to, że warto wybrać się do Warny wiosną, gdy chcesz się zrelaksować oraz nieco odpocząć. Jest to okres, w którym wszystko budzi się do życia, a Ty będziesz miał możliwość do korzystania z unikalnych atrakcji oferowanych przez miasto. Dodatkowo wiosenne miesiące pozwolą Ci spojrzeć na Warnę z nieco innej perspektywy. Kurort nie jest jeszcze tak oblegany przez turystów, a do najważniejszych zabytków miasta nie ustawiają się jeszcze gigantyczne kolejki. W efekcie możesz zwiedzać Warnę i poznawać jej zakątki w spokojnej atmosferze, jednocześnie korzystając z fenomenalnej pogody. Jeśli więc cenisz sobie tego typu wyjazdy, to spędzenie wiosny w Warnie z pewnością będzie dla Ciebie jednym z lepszych rozwiązań.

Czytaj także:

Jesień w Warnie – jaka pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Płowdiw – co warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Zima w Warnie – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Następny

Dodaj komentarz