Zima w Warnie – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , ,

Warna – trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii, a także jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w kraju. Najwięcej turystów odwiedza go w sezonie letnim i korzysta wówczas z niesamowitej pogody. Jeśli jednak planujesz wyjazd do Warny w sezonie zimowym, to koniecznie sprawdź, jakiej pogody możesz oczekiwać i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają! Oto jak wygląda zima w Warnie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Warna pogoda listopad – co można robić w mieście w tym okresie?

Listopad jest teoretycznie miesiącem, w którym kończy się kalendarzowa jesień i rozpoczyna się okres zimowy. Z uwagi na to, że Warna znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, to zima jest tam wyjątkowo łagodna. W listopadzie możesz spodziewać się nawet 14 stopni Celsjusza w ciągu dnia i około 9 stopni Celsjusza w ciągu nocy. Temperatury wody utrzymują się na poziomie około 13 stopni Celsjusza. Niestety, ale dni w listopadzie są dość krótkie – występuje około 5 godzin słonecznych. Opady są nieco bardziej intensywne, jednak nie powinny one być dla Ciebie większą przeszkodą. Listopad to idealny miesiąc na to, by zwiedzać muzea, galerie sztuki oraz inne wystawy. Często uda Ci się zdobyć darmowy bilet.

Warna pogoda grudzień – jakie atrakcje na Ciebie czekają?

W tym miesiącu możesz spodziewać się dość niskich temperatur. W ciągu dnia termometry raczej nie pokażą więcej niż około 9 stopni Celsjusza, zaś nocą temperatura ta spadnie do około 5 stopni Celsjusza. Występuje jedynie 5 godzin słonecznych w ciągu dnia. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie mniej więcej 9 stopni Celsjusza. Dodatkowo w grudniu możesz spodziewać się bardziej intensywnych opadów. Będąc w Warnie w tym okresie, nie zapomnij odwiedzić świątecznego jarmarku. Zwykle organizowany jest on w centrum miasta i oprócz ręcznie robionych, świątecznych ozdób, będziesz mógł tam kupić wiele, innych pamiątek.

Warna pogoda styczeń – jak możesz wykorzystać ten czas w mieście?

Styczeń to kontynuacja zimowej aury w Warnie. Prawdopodobnie, jest to jeden z najzimniejszych miesięcy w roku. W dzień temperatury nie przekraczają 7 stopni Celsjusza, zaś w nocy mogą pojawić się drobne przymrozki, nawet do -1 stopnia Celsjusza. Natomiast w ciągu całego miesiąca występuje około 6 dni deszczowych – wraz z opadami śniegu. W styczniu możesz jednak korzystać w Warnie z licznych, zimowych atrakcji. Dodatkowo w centralnym parku miejskim organizowane jest lodowisko, a w najbliższej okolicy możesz znaleźć także niewielkie stoki narciarskie.

beautiful winter sunset in the Sea Garden in Varna, Bulgaria
zima Warna, Bułgaria, licencja: shutterstock/By Eduard+Valentinov

Warna pogoda luty – atrakcji na pewno Ci nie zabraknie!

Luty w Warnie to miesiąc, w którym zauważysz, że temperatury nieznacznie wzrastają, aczkolwiek dni nie stają się dłuższe. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 8-9 stopni Celsjusza. W nocy zaś spada ona do około 1 stopnia Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie około 5 stopni Celsjusza. Występuje około 6 dni deszczowych w ciągu miesiąca. Luty to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą wszyscy zakochani. Zabierz więc swoją drugą połówkę do Warny na romantyczny weekend. Z pewnością znajdziecie w mieście malownicze kawiarenki i wiele, innych atrakcji, które pozwolą Wam spędzić razem czas w unikalny sposób.

Warna pogoda marzec – wykorzystaj wiosenny okres w mieście!

Marzec to początek wiosny, więc możesz spodziewać się znacznego ocieplenia. W ciągu dnia temperatury wzrastają do około 12 stopni Celsjusza, a nocą utrzymują się na poziomie około 4 stopni Celsjusza. Temperatury wody pozostają niezmienne i oscylują wokół 5 stopni Celsjusza. Dni stają się nieco dłuższe. Opady nieznacznie wzrastają – około 7 dni deszczowych w ciągu miesiąca. Marzec jest dobrym momentem nie tylko na zwiedzanie Warny, ale także na chwilę relaksu. W mieście znajdziesz ośrodki SPA i gabinety masażu, w których możesz spędzić chwilę zapomnienia

Wspaniały zimowy wschód słońca w Zatoce Bolata, prowincja Warna, Bułgaria
Wspaniały zimowy wschód słońca w Zatoce Bolata, prowincja Warna, Bułgaria, licencja: shutterstock/By Nadia+Djevelekova

Czytaj także:

Wiosna w Warnie – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wiosna w Warnie – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Komunikacja miejska w Płowdiw – jak się poruszać?

Następny

Dodaj komentarz