Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiwie – zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , ,

Płowdiw jest jednym z największych miast Bułgarii. Z uwagi na liczne zabytki i instytucje kultury, miasto to odwiedzają tłumy turystów z całej Europy i nie tylko. Jednym z ciekawszych miejsc jest Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiwie. Co musisz o nim wiedzieć i gdzie dokładnie się ono znajduje? Przekonajmy się w dalszej części tekstu!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i opis Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw

Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw to jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w mieście. Jest to również drugie, pod względem wielkości, tego typu muzeum w całym kraju. Jest znane przede wszystkim przez swoją pokaźną kolekcję eksponatów, która obejmuje ponad 40 tysięcy różnorodnych przedmiotów. Muzeum to organizuje zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. Zwykle wystawy stałe zajmuje 6 sal, zaś czasowe są rozmieszczone w innych pomieszczeniach.

Możesz tu podziwiać niesamowite stroje ludowe, biżuterię, a także przedmioty codziennego użytku. Ciekawą kolekcją są zbiory dywanów, a także różne przedmioty związane z rękodzielnictwem bułgarskim. Zwróć także uwagę na ekspozycję dawnych instrumentów oraz dzieł sztuki. Samo muzeum mieści się w zabytkowej, barokowej rezydencji, która prawdopodobnie została wzniesiona w 1847 roku.

Gdzie znajduje się Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw – adres

Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw znajduje się przy ulicy Doctor Stoyan Chomakov 2. Jest ona częścią centralnego dystryktu miasta, a co za tym idzie, dojazd do tego miejsca nie stanowi problemu.

Jak dojechać do Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw?

Dojazd do Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw nie jest skomplikowany, gdyż znajduje się ono w centralnym dystrykcie miasta. Możesz zdecydować się na podróż ze ścisłego centrum samochodem lub taksówką, co nie zajmie Ci więcej niż 10 minut. Możesz także wybrać się na spacer, poruszają się w kierunku północnym od ruin antycznego teatru rzymskiego. Kolejną możliwością jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Na przystanek zlokalizowany bezpośredni przy muzeum dojeżdżają autobusy oznaczone jako 20 oraz 26.

Regional Ethnographic Museum in Old Town in Plovdiv, Bulgaria. Kuyumdzhiouglu house
Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw, licencja: shutterstock/By dimitarchobanov

Ile czasu trwa zwiedzanie Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw?

Czas zwiedzania Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw jest zależny od Ciebie. Zazwyczaj turyści spędzają tu od 2 do 3 godzin.

Czy warto odwiedzić Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw?

Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw to wyjątkowo cenna podróż do przeszłości i magiczne doświadczenie. Jeśli tylko będziesz w mieście, to koniecznie powinieneś tę instytucję odwiedzić. Zapoznaj się z tym, jak dawniej wyglądały regionalne stroje, naczynia, a także biżuteria. Poznaj historię dzieł sztuki i prześledź rozwój miasta na przestrzeni lat. Dzięki takiej wizycie, z pewnością zyskasz niezwykłe cenną wiedzę.

Godziny otwarcia Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw

Regionalne Muzeum Etnograficzne w Płowdiw jest otwarte przez 6 dni w tygodniu tj. od wtorku do niedzieli. W poniedziałki instytucja ta jest zamknięta. A jak wygląda kwestia godzin? Otóż muzeum jest otwierane o godzinie 9:00, a zamyka się je o godzinie 17:00. Pamiętaj jednak, że ostatnie wejście jest możliwe na około 30 minut przed zamknięciem, więc weź to pod uwagę.

Bilety do Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw – ile kosztuje wejście?

Bilety do Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Płowdiw nie są drogie. Za wejściówkę dla osoby dorosłej będziesz musiał zapłacić około 25-30 złotych. Zazwyczaj możesz je kupić w kasach biletowych, które znajdują się przed wejściem. Możesz także kupić wejściówkę online, co pozwoli Ci zaoszczędzić nieco więcej czasu i uniknąć długich kolejek.

Czytaj także:

Teatr rzymski w Płowdiwie – zwiedzanie, przewodnik, bilety

Co kupić w Płowdiw (Plovdiv) i jakie pamiątki przywieźć?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Klasztor Aładża – niesamowity monaster skalny koło Warny

Twierdza Asen koło Płowdiwu – zwiedzanie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz