Narodowe Muzeum Historii Wojskowości w Sofii – zaplanuj zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Sofia to coraz popularniejszy kierunek podróży turystów. Miasto ma sporo do zaoferowania. Niesamowita architektura i liczne obiekty sakralne to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w stolicy Bułgarii. Jeśli chcesz spędzić tam swoje wakacje, to koniecznie znajdź czas na to, by odwiedzić Narodowe Muzeum Wojskowości. Gdzie się ono znajduje i co musisz o nim wiedzieć? Sprawdźmy to!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i opis Narodowego Muzeum Historii Wojskowości w Sofii

Narodowe Muzeum Historii Wojskowości to instytucja kulturalna, która w całości skupia się na historii wojen i armii bułgarskiej. Muzeum to powstało w 1916 roku. Nastąpiło to dwa lata po tym, jak oficjalnie powołano komisję wojskowości w Bułgarii. W tym samym czasie rozpoczęło się gromadzenie pierwszych eksponatów i artefaktów. Były to głównie archiwa, zbiory biblioteczne, a także zdjęcia i inne dokumenty. Z biegiem czasu zbiory muzeum zostały znacznie rozszerzone. Obecnie posiada ono w kolekcji cenne zbiory antyków, czołgów, wozów bojowych, a także i armat. Wiele eksponatów znajduje się na świeżym powietrzu i będziesz mógł je obejrzeć z bardzo bliskiej odległości. Ciekawą kolekcją jest zbiór pamiątek wojskowych i eksponaty historyczne. To właśnie dzięki nim poznasz wojenną historię Bułgarii na przestrzeni lat.

Gdzie znajduje się Narodowe Muzeum Historii Wojskowości w Sofii – adres

Narodowe Muzeum Historii Wojskowości znajduje się w sofijskiej dzielnicy Reduta. Jest ono zlokalizowane przy ulicy Święta Sofia nieopodal ścisłego centrum miasta. Dojazd do tego muzeum jest wyjątkowo prosty.

National Museum of Military History in Sofia, military aircraft.
Narodowe Muzeum Historii Wojskowości w Sofii, samolot wojskowy., licencja: shutterstock/By Nikolay_Dimitrov

Najbliższe stacje metra przy Narodowym Muzeum Historii Wojskowości w Sofii

Niestety, w bezpośredniej bliskości Narodowego Muzeum Historii Wojskowości nie ma żadnej stacji metra. Najbliższa z nich znajduje się kilka kilometrów na północ od instytucji. Jednak w pobliżu znajdziesz wiele przystanków autobusowych i tramwajowych.

Jak dojechać do Narodowego Muzeum Historii Wojskowości w Sofii?

Do Narodowego Muzeum Historii Wojskowości możesz dojechać taksówką lub wypożyczonym samochodem. Przed budynkiem znajduje się rozległy parking. Możesz także wybrać się piechotą, jeśli przebywasz w okolicy centrum handlowego Sky City. Ostatnim rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Na przystanek bezpośrednio przez Muzeum Historii Wojskowości w Sofii dojeżdżają autobusy oznaczone numerami 9, 305 oraz 413. Przystanek znajduje się około 100 metrów od muzeum.

Ile czasu trwa zwiedzanie Narodowego Muzeum Historii Wojskowości w Sofii

Zwiedzanie sal wystawowych oraz eksponatów zlokalizowanych na świeżym powietrzu może zająć Ci nawet 3 godziny. Muzeum zgromadziło wiele eksponatów, więc warto się z nimi zapoznać. Po wejściu nie jesteś ograniczony czasowo, więc możesz tam spędzić tyle czasu ile tylko chcesz.

National Museum of Military History in Sofia, military rocket.
Narodowe Muzeum Historii Wojskowości w Sofii, rakieta wojskowa, licencja: shutterstock/By Nikolay_Dimitrov

Czy warto odwiedzić Muzeum Historii Wojskowości w Sofii?

Narodowe Muzeum Historii Wojskowości w Sofii daje Ci możliwość zapoznania się z wojennymi dziejami Bułgarii. Będziesz mógł je prześledzić od początku do końca. Czekają tam na również na Ciebie unikalne eksponaty, które będziesz mógł obejrzeć z bliska. Jeśli więc jesteś miłośnikiem militariów, to wizyta w tym muzeum jest jednym z lepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Godziny otwarcia Muzeum Historii Wojskowości w Sofii

Narodowe Muzeum Historii Wojskowości w Sofii jest otwarte przez pięć dni w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku. Godziny otwarcia są stałe. Możesz wybrać się na zwiedzanie od godziny 10:00 do godziny 18:00. Pamiętaj, że ostatnie wejście jest możliwe na 30 minut przed zamknięciem obiektu.

Bilety do Muzeum Historii Wojskowości w Sofii – ile kosztuje wejście?

Na zwiedzanie muzeum najlepiej wybrać się w towarzystwie przewodnika. Bilety na wycieczkę zorganizowaną kosztują około 250 złotych i możesz kupić je online. Taka wycieczka trwa około godziny. Dodatkowo podczas niej zapoznasz się z najważniejszymi eksponatami i wydarzeniami wojennymi w Bułgarii. Będzie to dla Ciebie niezwykle cenne, historyczne doświadczenie.

Czytaj także:

Ile kosztuje wycieczka do Sofii – co warto wiedzieć?

Czy w Sofii jest drogo? Sprawdźmy!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Warnie i okolicach

Pałac Vrana – jak dojechać, zwiedzanie, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz