Wynajęcie samochodu w Sofii – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , , ,

Wakacje w Bułgarii stają się coraz popularniejszym kierunkiem wśród polskich turystów. Co więcej, jednym z lepszych sposobów na zwiedzanie malowniczej Sofii – stolicy i największego miasta kraju – jest wynajęcie samochodu. Jak więc zaplanować wyjęcie samochodu w Sofii? Co musisz wiedzieć? Sprawdźmy razem!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zasady ruchu drogowego w Sofii – co musisz wiedzieć?

Planując podróż do Sofii samochodem, np. z lotniska, musisz przestrzegać limitu prędkości. Na autostradzie będzie do 130 km/h lub 140 km/h, jednak tylko wtedy, kiedy autostrada jest nowa, a jej stan jest praktycznie perfekcyjny. Za nieprzestrzeganie ustalonego limity, grożą Ci wysokie mandaty. W samej Sofii możesz poruszać się z maksymalną prędkością wynoszącą 50 km/h. Limit ten został zwiększony do 90 km/h na obszarze podmiejskim. Z kolei w ścisłym centrum stolicy obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Dodatkowo wiele sygnalizacji odlicza czas do zmiany światła. Dzięki temu możesz oszacować, czy zdążysz przejechać na zielonym świetle, czy jednak będziesz musiał się zatrzymać. Za przejazdy na czerwonym świetle również grożą wysokie mandaty.

Bulgaria Sofia View
Bułgaria Sofia licencja: shutterstock/By Jelenka180885

Co jeszcze trzeba wiedzieć? Pamiętaj, że pierwszeństwo mają zawsze piesi oraz pojazdy uprzywilejowane. W wielu miejscach na drodze zauważysz tzw. bus pas. Jest on przeznaczony jedynie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Pamiętaj także o konieczności parkowania jedynie w wydzielonych do tego strefach oraz przestrzegaj opłat parkingowych. Zawsze, przed pozostawieniem auta na parkingu, musisz kupić bilet w pobliskim automacie. Równie ważny jest fakt, że na ulicach jednokierunkowych możesz parkować tylko i wyłącznie po prawej stronie ulicy. Niestosowanie się do tej zasady grozi mandatem.

Wynajem samochodu w Sofii – jakie są możliwości?

W Sofii bez najmniejszych problemów będziesz mógł wynająć samochód. Najpopularniejszą wypożyczalnią jest TOP RENT CAR, którą znajdziesz na lotnisku. Wypożyczalnia ta ma także swoją placówkę w centrum miasta. Dodatkowo możesz skorzystać również z innych usługodawców jak np.:

  • Rent A Car Europe;
  • EuropCar;
  • Auto Europe;
  • Happy Car.

Oczywiście, nie zabraknie Ci także możliwości skorzystania z usług lokalnych wypożyczalni. Pamiętaj jednak, że nie zawsze zostanie Ci zaoferowana najatrakcyjniejsza cena.

Jeśli chcesz skorzystać z zaufanej marki i zająć się wynajmem w sieci to warto skorzystać z www.rentalcars.com. Jest to internetowa wyszukiwarka pojazdów. Wystarczy, że sprawdzisz, jakie pojazdy są obecnie dostępne w Sofii, a następnie dokonasz rezerwacji i przedpłaty. Wyszukiwarka jest sprawdzonym i bezpiecznym sposobem na to, by wybrać dla siebie właściwy pojazd, a także cieszyć się najniższą, możliwą ceną. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z rekomendowanej strony, możesz mieć pewność, że wybrane auto będzie czekało na Ciebie w umówionym miejscu.

Close up Man hands fixing Car machinery vehicle mechanical service. Mechanic man hands repairing car auto repair shop. open vehicle hood checking up auto mobile. Vehicle Car maintenance engineer.
wynajęcie samochodu w Sofii., licencja: shutterstock/By howtogoto

Wynajem samochodu w Sofii – co potrzebne?

Do wynajęcia auta potrzebujesz prawa jazdy oraz karty kredytowej. Konieczne jest bowiem dokonanie wstępnej opłaty, a często też zabezpieczenia. Pamiętaj także o tym, by sprawdzić, czy samochód ma ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie. Dodatkowo sprawdź też zakres pomocy w razie nieoczekiwanego uszkodzenia pojazdu podczas jego użytkowania. Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu, bo potem może okazać się, że poniesiesz zbyt duże koszty w razie uszkodzeń.

Wynajem samochodu w Sofii jest wygodnym i praktycznym sposobem na zwiedzanie miasta. Skorzystaj z rekomendowanej wyszukiwarki, a także pamiętaj o zasadach ruchu drogowego. Dzięki temu zapewnisz sobie wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Czytaj także:

TOP 16 najpiękniejszych plaż w Bułgarii

Najpopularniejsze kurorty wakacyjne w Słonecznym Brzegu

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Zima w Sofii – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Najbardziej instagramowe miejsca w Sofii? Sprawdź!

Następny

Dodaj komentarz