Najbardziej instagramowe miejsca w Sofii? Sprawdź!

Tagi , , , , , , , , ,

Sofia to największe miasto oraz stolica Bułgarii. Z roku na rok przyciąga ona coraz więcej turystów i zachęca do odkrywania malowniczych miejsc oraz licznych zabytków. Oczywiście, będąc w Sofii, nie możesz odmówić sobie przyjemności wykonania pamiątkowego zdjęcia, które zasili Twój profil na Instagramie. Sprawdź więc, jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Sofii i kiedy jest najlepszy moment, by wykonać tam unikalne zdjęcie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Bulwar Witosza w Sofii

Podobnie jak każde, większe miasto, także Sofia ma swoją reprezentacyjną ulicę. Bulwar Witosza jest eleganckim, secesyjnym deptakiem miejskim, przy którym znajdują się nie tylko liczne zabytki, ale także luksusowe sklepy. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w stolicy, głównie z uwagi na unikalny charakter. Bulwar Witosza tętni życiem nie tylko cały dzień, ale także i przez całą noc. Dodatkowo ulica wyłączona jest z ruchu kołowego, co daje Ci nieograniczone możliwości pozowania do zdjęć i wychwycenia najlepszego momentu. Jeśli zależy Ci na klimatycznym ujęciu, wybierz się na Bulwar Witosza o zachodzie słońca. Wówczas wykonasz romantyczne zdjęcie!

Street scene of downtown city of Sofia, Bulgaria.
bulwar Sofia, Bułgaria, licencja: shutterstock/By antonchalakov

2. Ruiny rzymskiej Serdiki w Sofii

Sofia to miasto, które zostało wzniesione na ruinach antycznej, rzymskiej metropolii – Serdiki. To właśnie kompleks archeologiczny o tej samej nazwie stał się główną atrakcją miasta, a także miejscem, które fotografowane jest najczęściej. Na Instagramie, ruiny Serdiki najczęściej znajdziesz pod hashtagiem #instaplaces. Świetnie zachowane mury obronne, pozostałości świątyń oraz inne budynki są obecnie częściowo wkomponowane w podziemne przejście metra. Jednak główne stanowisko archeologiczne koniecznie musisz odwiedzić – wstęp jest całkowicie darmowy. Najlepiej, jeśli zrobisz to wczesnym rankiem, kiedy w okolicy panuje względny spokój. Wówczas wykonasz spokojnie zdjęcie, bez uchwycenia w obiektywie tysiąca rozbieganych turystów.

Rotunda, church of saint George, oldest church in Sofia, Bulgaria in a summer day
Rotunda, kościół świętego Jerzego, najstarszy kościół w Sofii, Bułgaria w letni dzień,licencja: shutterstock/By bloodua

3. Cerkiew Bojańska

Cerkiew Bojańska jest jednym z najważniejszych obiektów sakralnych w Sofii, który figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Architektura Cerkwi Bojańskiej również jest wyjątkowo imponująca. Możesz więc zapozować na jej tle, a także zdjęcie z pewnością wzbudzi zainteresowanie na Twoim Instagramie. Ciężko tu wskazać, kiedy będzie najlepszy moment na wykonanie zdjęcia, gdyż przy cerkwi zawsze gromadzą się tłumy turystów. Najlepiej spróbuj szczęścia w godzinach porannych!

The ancient Boyana Church of the 900 a.D., is a UNESCO world heritage site located near Sofia, capital of Bulgaria
Starożytny kościół Boyana z 900 r. n.e., znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, w pobliżu Sofii, stolicy Bułgarii, licencja: shutterstock/By StefanoZaccaria

4. Rotunda św. Jerzego

Rotunda św. Jerzego również jest jednym z najważniejszych zabytków w Sofii. Obiekt ten został wzniesiony z IV wieku jako świątynia rzymska, aczkolwiek na przestrzeni lat wielokrotnie ją zmieniano. Obecnie jest to muzeum, sakralny budynek prawosławny, a także najstarsza budowla w całej Bułgarii, jaka powstała z czerwonej cegły. Rotunda św. Jerzego otoczona jest ruinami starożytnej Serdicy, co stwarza fenomenalne tło do zdjęcia na Instagram. Wybierz się tam wczesnym rankiem, by uchwycić wschodzące nad rotundą słońce. Równie pięknie prezentuje się ona późnym popołudniem, jednak w tym okresie dnia, gromadzi się tam najwięcej turystów, którzy również chcą wykonać jak najlepsze ujęcia.

St George church (Rotonda) in Sofia, Bulgaria. Touristic landmark
Kościół św. Jerzego (Rotonda) w Sofii, Bułgaria., licencja: shutterstock/By MilaDrumeva

5. Jezioro Ariana

Piękne i klimatyczne zdjęcie na profil na Instagramie wykonasz także nad jeziorem Ariana. Jest to sztuczny zbiornik wodny, który został utworzony na potrzeby rekreacji w Ogrodzie Borisa, blisko centrum Sofii. Jezioro Ariana jest nietypowe, gdyż wykonano je na kształt litery „B”. W miejscu jego największej szerokości znajduje się sztucznie usypana wyspa. Piękne i majestatyczne jezioro Ariana, w otoczeniu malowniczej roślinności to idealne miejsce do wykonania niezapomnianego ujęcia na Instagram. Pamiętaj, że ogrody i sam zbiornik najlepiej prezentują się w sezonie letnim. Wybierz się tam albo o zachodzie słońca, albo późnym popołudniem, by uchwycić w obiektywie to, co najpiękniejsze.

Ariana Lake in Sofia Bulgaria During Sunset
Jezioro Ariana w Sofii w Bułgarii podczas zachodu słońca, licencja: shutterstock/By Evgeni+Fabisuk

Czytaj także:

Gdzie zjeść w Sofii – najlepsze restauracje

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Sofii – co warto wiedzieć?

Ceny w Sofii i koszty życia

Następny

Dodaj komentarz