Wynajęcie samochodu w Płowdiw – co warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Tagi , , , ,

Płowdiw uważany jest za jedno z bardziej atrakcyjnych miast w Bułgarii. Jest to także jedna z większych metropolii w kraju, która rozwija się w wyjątkowo dynamicznym tempie. Oczywiście miasto ma świetnie rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, aczkolwiek wielu turystów rozważa możliwość wynajęcia samochodu. Jeśli więc również poszukujesz auta na wynajem w Płowdiw, to sprawdź, jakie masz możliwości i co musisz wiedzieć o zasadach ruchu drogowego w mieście.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zasady ruchu drogowego w Płowdiw – co musisz wiedzieć?

Większość zasad ruchu drogowego w Bułgarii nie różni się od przepisów, jakie obowiązują w Polsce lub w innych krajach Unii Europejskiej. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, że Płowdiw jest miastem dużym i dość mocno zatłoczonym. Przestrzeganie obowiązujących zasad i reguł jest więc kluczem do tego, by jeździć bezpiecznie. Do najważniejszych zasad ruchu drogowego należą:

  • całoroczny obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania;
  • konieczność zapiętych pasów bezpieczeństwa;
  • zakaz korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektrycznych podczas jazdy z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego;
  • przestrzeganie ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, które wynosi 50 kilometrów na godzinę;
  • przestrzeganie ograniczenia prędkości poza terenem zabudowanym, które wynosi 90 kilometrów na godzinę.

Dodatkowo pamiętaj, że w Płowdiw podczas kontroli, może zostać sprawdzone, czy masz obowiązkowe wyposażenie pojazdu. A zatem musisz mieć trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, kamizelkę odblaskową – dla każdego z pasażerów, a także ważną gaśnicę. Wypożyczając samochód, upewnij się także, że ma ważne ubezpieczenie, przegląd techniczny oraz dowód rejestracyjny. Te dokumenty również są sprawdzane podczas kontroli, a za ich brak możesz zostać ukarany mandatem. Pamiętaj również o tym, by stosować się do znaków drogowych.

Co musisz mieć, by wypożyczyć samochód w Płowdiw?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zwiedzać miasto wypożyczonym samochodem, wówczas musisz stosować się do obowiązujących w mieście zasad i przepisów. Zwykle wypożyczalnie oferują swoje usługi osobom pełnoletnim, które mają ważne prawo jazdy. Dokument ten musisz okazać przy podpisywaniu umowy. Pamiętaj więc, by zabrać go ze sobą. Niektóre wypożyczalnie mogą Cię nawet poprosić o okazanie dowodu osobistego, celem potwierdzenia tożsamości. Będzie Ci potrzebna również karta kredytowa. Zazwyczaj wpłacasz część kwoty przy odebraniu pojazdu, a następnie drugą część tuż przy jego oddaniu. Pamiętaj, by korzystać jedynie z renomowanych wypożyczalni, dzięki czemu unikniesz zbyt wysokich opłat i nieczytelnych warunków umowy.

Hands on the wheel when driving at high speed from inside the car.
wynajęcie samochodu., licencja: shutterstock/By Uximetc+pavel

Jakie są możliwości wypożyczenia samochodu w Płowdiw?

W Płowdiw działa wiele wypożyczalni pojazdów. Znajdziesz je zarówno na lotnisku, jak i w centrum miasta. Lepszym rozwiązaniem zawsze jest korzystanie z wypożyczalni dobrze znanych w Europie jak np. Rent A Car lub Europcar. Podczas odbioru samochodu sprawdź, czy nie jest on uszkodzony i ma ważne badania techniczne. Ustal z wypożyczalnią zasady ewentualnej pomocy w razie kolizji lub awarii drogowej. Pamiętaj, że zniszczenia samochodu, które powstaną w czasie, kiedy będziesz z niego korzystał, będziesz musiał pokryć z własnych środków. Nie warto korzystać z wypożyczalni prowadzonych przez nieznane firmy, które często zawyżają cenę za dzień.

Jeśli zależy Ci na tym, by samochód czekał na Ciebie bezpośrednio po przyjeździe do Płowdiw, skorzystaj z internetowej wyszukiwarki pojazdów rentalcars.com. Jest to prosta wyszukiwarka, w której podajesz miejsce wypożyczenia oraz rodzaj samochodu, jaki Cię interesuję. Możesz także za pośrednictwem wspomnianej strony porównać ceny i wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Po zarezerwowaniu pojazdu i dokonania przedpłaty, wybrane auto będzie na Ciebie czekało w umówionym miejscu.

Poprzedni

Co warto zjeść w Płowdiw (Plovdiv)?

Wiosna w Warnie – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Następny

Dodaj komentarz