Wakacje w Sofii – z biurem podróży czy na własną rękę?

Tagi , , , , , , ,

Sofia jest uważana za jedno z najpiękniejszych miast we Wschodniej Europie. Nie da się ukryć, że sami Bułgarzy chętnie nazywają ją swoją „perłą”. To antyczne, pełne zabytków i tętniące życiem miasto staje się wobec tego jednym z głównych kierunków wakacyjnych podróży. Oczywiście, takie wakacje możesz zaplanować na własną rękę, bądź skorzystać z licznych ofert biura podróży. Sprawdźmy więc – wakacje w Sofii z biurem podróży czy samodzielnie, co okaże się lepsze!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wczasy w Sofii na własną rękę – ile będą kosztować?

Obecnie, trend samodzielnego organizowania dla siebie wakacji, staje się coraz popularniejszy. Nie da się ukryć, że wielu turystów traktuje to jako swoisty sprawdzian dla własnych umiejętności. Co więcej, wczasy w Sofii nie jest trudno zorganizować. O czym więc pamiętać oraz jakie koszty niesie za sobą? Sprawdźmy!

Ceny lotów z Polski do Sofii

Samodzielne rezerwowanie biletów lotniczych nie jest trudne. Jednak znajdowanie najkorzystniejszych i najtańszych ofert nie dla każdego będzie takie proste. Warto jednak wiedzieć, że ceny połączeń lotniczych z Warszawy czy Krakowa do Sofii nie są zbyt wysokie. Jeśli bilety zarezerwujesz odpowiednio wcześnie, wówczas zapłacisz za nie od 300 do 500 złotych. Pamiętaj jednak, że w cenę tą nie jest wliczony bagaż rejestrowany oraz opłaty lotniskowe. Te z kolei zależą od wybranych linii lotniczych. Jeśli jednak spóźnisz się z dokonaniem rezerwacji, wówczas za loty mogą kosztować nawet powyżej tysiąca złotych.

Hotele w Sofii

Kolejny aspekt to nocleg. Hotele w Sofii nie należą do najdroższych. Tak naprawdę, wiele będzie tu zależało, od jakiego standardu oczekujesz, a także od lokalizacji takiego obiektu. Pobyt w hostelu wychodzi bardzo tanio – cena za noc to około 88 złotych. Natomiast, kiedy interesują Cię obiekty średniej klasy, np.: trzygwiazdkowe hotele, wówczas za jedną noc zapłacisz około 280 złotych. Cena zależy także od lokalizacji, co warto brać pod uwagę.

National Theater building in Sofia, the capital of Bulgaria
Budynek Teatru Narodowego w Sofii, stolicy Bułgarii, licencja: shutterstock/By RossHelen

Wczasy w Sofii i ceny żywności

Organizując wczasy w Sofii na własną rękę, będziesz musiał zadbać także o swoje wyżywienie. Wyżywienie w restauracji to koszt około 144 złotych. Taki obiad będzie składał się z dwóch dań, napojów oraz przystawek. Możesz też postawić na fast-food – wtedy cena jest niższa. Dla przykładu, za zestaw z McDonalds zapłacisz jedynie 28 złotych. Możesz nieco zaoszczędzić, jeśli zdecydujesz się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Ceny w marketach spożywczych w Sofii prezentują się następująco:

  • za świeży, biały chleb zapłacisz około 4,50 złotych;
  • litr mleka w kartonie kosztuje około 7,30 złotych;
  • za litrową butelkę wody niegazowanej zapłacisz około 2,70 złotych;
  • 12 sztuk jajek kosztuje około 13 złotych;
  • kilogram jabłek będzie kosztował około 6,50 złotych;
  • za kilogram piersi z kurczaka zapłacisz około 36 złotych.
Widok z lotu ptaka centrum Sofia, Bułgaria
Widok z lotu ptaka centrum Sofia, Bułgaria, licencja: shutterstock/By naskopi

Wakacje all inclusive w Sofii – ile mogą Cię kosztować?

Drugą opcją na wyjazd są też wakacje all inclusive w Sofii. Często uznaje się je za tańszą opcję, gdyż o ile nie zdecydujesz się na dodatkowe zwiedzanie, to wszystkie koszta masz w cenie. Mowa tutaj o hotelu, przelocie, dojeździe do wybranego obiektu, a także wyżywieniu. Warto przy tym wiedzieć, że wakacje all inclusive w Sofii rozpoczynają się już od 2,5 tysiąca złotych dla jednej osoby. Cena ta obejmuje zazwyczaj 8 dni pobytu i 7 noclegów na miejscu. W tym wypadku faktycznie łatwo możesz wywnioskować, że wyjazd ten może okazać się dla Ciebie dość korzystnym rozwiązaniem. Oczywiście zajdziesz także oferty all inclusive, które są znacznie droższe. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Co wybrać, jaka forma wyjazdu?

Wakacje all inclusive w Sofii mogą być tańsze, aczkolwiek nie muszą. Jeśli należysz do grupy „oszczędnych turystów”, to w budżecie około 3-3,5 tysięcy złotych uda Ci się samodzielnie zorganizować dla siebie niezapomniane wczasy w Sofii. Taka opcja szczególnie sprawdzi się w przypadku grup. Wtedy można zdecydować się rezerwacje noclegu w mieszkaniu i sporo przy tym zaoszczędzić. Wakacje all inclusive w Sofii są z pewnością rozwiązaniem wygodnym, jednak nie jest to opcja dla każdego, tym bardziej, gdy chcesz dodatkowo chodzić do restauracji, to może być nieopłacalne. Określ swoje potrzeby, a potem zdecyduj, która opcja na wakacje w Sofii jest dla Ciebie!

Aerial Sofia Bulgaria shot at cloudy morning sunrise Largo Independence Square and Parliament building. Capital city in Europe, travel to Bulgaria
Zdjęcia lotnicze Sofia Bułgaria o pochmurnym porannym wschodzie słońca Plac Niepodległości Largo i budynek parlamentu licencja: shutterstock/By Glebzter

Czytaj także:

Dlaczego warto jechać do Sofii?

Najbardziej instagramowe miejsca w Sofii? Sprawdź!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Co kupić w Warnie i jakie pamiątki przywieźć? Sprawdź!

Co warto zjeść w Warnie? Sprawdźmy to!

Następny

Dodaj komentarz