Sea Garden w Warnie – zwiedzanie, atrakcje, co zobaczyć

Tagi , , , , , , ,

Warna to jedno z większych miast Bułgarii, a także jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych przede wszystkim w sezonie letnim. Miasto zlokalizowane jest nad samym brzegiem Morza Czarnego i wśród turystów cieszy się ono niesamowitym zainteresowaniem. Jeśli planujesz spędzić swój urlop w Warnie, to musisz wiedzieć, że oprócz rajskich plaż miasto ma także do zaoferowania wiele ciekawych i inspirujących miejsce. Jednym z nich jest nadmorski park Sea Garden. Poznajmy to miejsce nieco lepiej!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sea Garden w Warnie – opis i historia

Sea Garden w Warnie to jeden z najpiękniejszych parków nadmorskich. Dodatkowo to jeden z najstarszych parków w kraju, co więcej, uznaje się go za park krajobrazowy. Faktycznie, widoki, jakie możesz tam podziwiać z pewnością na długo zapadną Ci w pamięć. Park ten rozciąga się nad samym wybrzeżem Morza Czarnego. Co ciekawe, jeszcze w XIX wieku to miejsce było pustym polem, które znajdowało się poza murami miasta.

A flower bed in the Sea garden of Varna
sea garden, bułgaria, warna, licencja: shutterstock/By dinar

Historia Sea Garden rozpoczyna się już w 1862 roku, kiedy to pod panowaniem Imperium Osmańskiego założono w tym miejscu niewielki park. Jednak tuż po wyzwoleniu kraju spod panowania Osmanów, ówczesny burmistrz miasta zdecydował o tym, by przearanżować to miejsce w publiczny park, który dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców. W tym okresie, ogrody powiększył się do powierzchni ponad 26 tysięcy metrów kwadratowych. Co stworzyło imponująca przestrzeń.

Gdzie znajduje się Sea Garden?

Miejsce to znajduje się tuż nad brzegiem Morza Czarnego. Zaraz obok bulwaru Knyaz Boris I, który jest główną ulicą w mieście. Tuż pod Sea Garden znajduje się także wiele przystanków autobusowych oraz postój taksówek. Nie będziesz miał więc najmniejszego problemu z tym, by się tam dostać.

Czy warto odwiedzić Sea Garden w Warnie?

Będąc w Warnie, koniecznie zdecyduj się na złożenie wizyty w Sea Garden w Warnie. Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w mieście. To właśnie tam możesz wypocząć, a jednocześnie zdecydować się na podziwianie niesamowitych krajobrazów. Dodatkowym atutem Sea Garden w Warnie jest przepięknie zaaranżowana roślinność, która sprawia, że miejsce to rozkwita w sezonie tysiącem barw i kolorów. Dodatkowo czeka Cię niesamowita atmosfera, możesz tu dobrze wypocząć i się zrelaksować.

Godziny otwarcia i bilety wstępu do Sea Garden w Warnie

Jeśli chcesz wybrać się do Sea Garden w Warnie, to nie jest Ci potrzebny żaden biletu wstępu. Atrakcja ta jest całkowicie darmowa i może z niej skorzystać każdy. Co więcej, ten malowniczy park miejski czynny jest przez całą dobę, każdego dnia. Możesz więc wybrać się tam nawet późnym wieczorem lub w nocy, kiedy to Sea Garden jest pięknie podświetlony. Nie będziesz tego żałować!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Stare Miasto w Warnie – atrakcje, zwiedzanie, przewodnik

TOP 10 atrakcji i miejsc do zobaczenia – zwiedzanie Sofii

Następny

Dodaj komentarz