Stare Miasto w Warnie – atrakcje, zwiedzanie, przewodnik

Tagi , , , , , ,

Warna to jedno z najpiękniejszych miast w Bułgarii. Z roku na rok przyciąga ono coraz więcej turystów, którzy liczą nie tylko na wypoczynek, ale także i na spotkanie z niesamowitą architekturą oraz kulturą. Miasto może się pochwalić niesamowitą i wielobarwną starówką, którą koniecznie powinieneś odwiedzić podczas pobytu. Jakie zatem jest Stare Miasto w Warnie? Sprawdźmy razem!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Stare Miasto w Warnie – opis

Stare Miasto w Warnie to przede wszystkim labirynt malowniczych uliczek, gdzie możesz podziwiać budynki z różnych okresów historycznych. Z uwagi na sporą różnorodność, Stare Miasto w Warnie jest uważane za jedno z najbardziej kolorowych i interesujących. Warto też wiedzieć, że obszar ten jest całkowicie wyłączone z ruchu kołowego. Oznacza to, że możesz dostać się tam jedynie piechotą. Jak łatwo się domyślić, Stare Miasto w Warnie jest głównym i najważniejszym punktem każdej wycieczki. To właśnie tam najwięcej się dzieje. Jest to drugie, po nadbrzeżu miejsce, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Znajdziesz tu liczne sklepiki, butiki, a także restauracje i kawiarnie. Możesz być pewny tego, że na Starym Mieście w Warnie z pewnością nie będziesz się nudził.

Stare Miasto w Warnie – zwiedzanie

Stare Miasto nie jest duże, szczególnie w porównaniu do starówki w Sofii lub w Płowdiwie. Co prawda można tu jednak podziwiać zabytkowe i historyczne miejsce, które zaskoczą Cię swoją różnorodnością. Do jego najważniejszych zabytków zaliczają się:

1. Budynek Opery w Warnie

Budynek Opery w Warnie jest bogato zdobiony i monumentalny. Z pewnością go nie przeoczysz. Obecnie opera jest miejscem wielu ważnych wydarzeń kulturalnych, na które również możesz się wybrać. Wystarczy, że sprawdzisz planowane spektakle i wystąpienia na stronie głównej opery w Warnie i zarezerwujesz bilet!

2. Teatr w Warnie

Zabytkowy budynek teatru w Warnie również znajdziesz na Starym Mieście. Jest on pięknie odrestaurowany i obecnie zachwyca bogato zdobioną fasadą. W tym teatrze również na porządku dziennym odbywają się przestawienia i występy. Możesz więc dodatkowo wybrać się na spektakl.

3. Łaźnie rzymskie

Jeśli będziesz kierował się w stronę komercyjnego centrum miasta, to na samym końcu starówki dotrzesz także do starożytnych łaźni rzymskich. Jest to jeden z najlepiej zachowanych tego typu kompleksów w Europie. Powstanie datowane jest na II wiek naszej ery. Faktem jest, że dziś z łaźni rzymskich zachowały się obecnie jedynie ruiny. Jednocześnie cały kompleks, pod względem historycznym, jest niezwykle ciekawy.

okolice starego miasta
Widok z lotu ptaka na łaźnię rzymską w bułgarskim mieście Warna, licencja: shutterstock/By pavel+dudek

Na Starym Mieście w Warnie znajdziesz także liczne kawiarenki oraz restaurację. Serwują one głównie kuchnię bułgarską, która jest dobrze znana w Europie. Możesz także wybrać się na zakupy, gdyż z każdej strony będą Cię otaczały modne sklepy.

Czytaj także: Termy i łaźnie rzymskie w Warnie – zwiedzanie, co wiedzieć, ceny

Czy warto odwiedzić Stare Miasto w Warnie?

Jeśli interesujesz się architekturą, a także liczysz na niezapomnianą rozrywkę, to koniecznie udaj się na Stare Miasto w Warnie. Jest to miejsce, w którym przeplatają się różne style, a także gwarantuje Ci ono wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Pamiętaj, że jeśli liczysz głównie na rozrywkę, to udaj się na Stare Miasto w Warnie późnym wieczorem. To właśnie w tym momencie budzi się ono do życia, a kluby i bary otwierają się w oczekiwaniu na swoich gości. Wizyta na starówce w Warnie może być dla Ciebie jednym z piękniejszych doświadczeń, więc nie zapomnij tam wstąpić podczas swojego pobytu w nadmorskim kurorcie.

Czytaj także: Gotowy plan wycieczki objazdowej po Warnie i okolicach

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Warnie – zwiedzanie, przewodnik

Sea Garden w Warnie – zwiedzanie, atrakcje, co zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz