Rowling Canal Plovdiv – dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Tagi , , , , , ,

Płowdiw to jedno z większych miast w Bułgarii, które zamieszkiwane jest przez ponad 300 tysięcy mieszkańców. Z uwagi na swój zabytkowy charakter, a także niezliczoną ilość zabytków jeszcze z okresu Cesarstwa Rzymskiego, miasto to przyciąga turystów. Jeśli planujesz się tu wybrać, to koniecznie odwiedź Rowling Canal Plovdiv. Oto krótki przewodnik tego ciekawego miejsca!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Rowling Canal Plovdiv – co to jest?

Rowling Canal Plovdiv to w całości sztucznie wykreowany kanał wioślarski, który znajduje się w pobliżu rzeki Marica w zachodniej części miasta. Jest to jeden z największych obiektów sportowych tego typu na Półwyspie Bałkańskim. Obecnie kanał mierzy aż 2200 metrów długości, a jego szerokość jest równa 120 metrów. Głębokość kanału wynosi aż 3 metry! Jest to popularne miejsce nie tylko wypoczynkowe, ale także są tu organizowane regaty oraz wiele innych zawodów wioślarskich.

Rowing canal Plovdiv town
Rowling Canal Plovdiv, licencja: shutterstock/By divacko

Warto przy tym dodać, że kanał otoczony jest nowoczesną i świetnie zaprojektowaną trybuną dla widzów, która gwarantuje miejsca dla około 800 osób. To właśnie tu w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w wioślarstwie. W dalszej części kanału znajdują się liczne przestrzenie wypoczynkowe, łącznie z piaszczystym nadbrzeżem. Jedną z większych atrakcji na kanale jest most, który łączy dwa brzegi. Spacerując nim, dostrzeżesz tysiące kłódek zakochanych, a także będziesz mógł podziwiać niesamowitą panoramę Rowling Canal.

W pobliskiej okolicy, na terenie całego kompleksu, znajdują się także inne obiekty sportowe. Znajdziesz tam np. kort tenisowy, który możesz wynająć na godziny, a także Ogród Linowy, który jest jedną z większych atrakcji dla najmłodszych. Wokół Rowling Canal Plovdiv działa również świetnie rozwinięta baza gastronomiczna. Restauracje i kawiarenki zapraszają Cię na smakowity posiłek lub wyborną kawę!

Gdzie znajduje się Rowling Canal Plovdiv i jak możesz do niego dojechać?

Rowling Canal Plovdiv znajduje się w zachodniej części miasta, jednak nie jest on zbytnio oddalony od centrum. W około 5 minut dojedziesz tam samochodem, kierując się w stronę rzeki Marica. Dojazd jest także możliwy za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Tuż przy kompleksie sportowym zlokalizowany jest przystanek autobusowy. Zatrzymują się na nim linie 26 i 29. Przystanek znajduje się około 60 metrów od samego wejścia do kompleksu sportowego.

Aerial sunset landscape of Rowing Venue in city of Plovdiv, Bulgaria
Powietrzny krajobraz zachodu słońca w wioślarstwie w mieście Płowdiw, Bułgaria, licencja: shutterstock/By stoyanh

Dlaczego warto odwiedzić Rowling Canal?

Płowdiw to dynamiczne i tętniące życiem miasto. Jeśli jednak szukasz ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i chcesz na chwilę odpocząć, to Rowling Canal Plovdiv będzie dla Ciebie miejscem idealnym. Otoczony zielonymi terenami kanał wioślarski oferuje liczne miejsca do wypoczynku i rekreacji. Co więcej, możesz tam także wybrać się na smakowity lunch lub dobrą kawę. Często organizowane są tam również liczne zawody wioślarskie, więc jeśli masz ochotę, to możesz zasiąść na trybunach. Dodatkowo w kompleksie czekają na Ciebie także inne atrakcje.

Godziny otwarcia i bilety wstępu do Rowling Canal Plovdiv

Teren wioślarski jest otwarty każdego dnia tj. od poniedziałku do piątku, przez całą dobę. Jednocześnie poszczególne obiekty i atrakcje znajdujące się w tym miejscu, zwykle otwierają się o godzinie 8:00, a zamykają o godzinie 17:30. Wejście na teren kompleksu jest całkowicie darmowe. Bilety obowiązują jedynie w przypadku zawodów wioślarskich.

Czytaj także:

Stare Miasto w Płowdiwie – atrakcje, zwiedzanie, przewodnik

Twierdza Asen koło Płowdiwu – zwiedzanie, atrakcje

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najważniejsze Meczety w Sofii – zwiedzanie, bilety

Zoo w Warnie – zwiedzanie, atrakcje, co zobaczyć, bilety

Następny

Dodaj komentarz