Zoo w Warnie – zwiedzanie, atrakcje, co zobaczyć, bilety

Tagi , , , , , , ,

Zoo w Warnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc nie tylko przez mieszkańców Warny, ale także przez turystów przybywających do tego nadmorskiego miasta. Stałymi gośćmi Zoo są zarówno rodzice z dziećmi, jak i dorośli, którzy chcą spędzić dzień wśród zwierząt, a przy tym także w spokojnym otoczeniu przyrodu. Masz w planach zwiedzanie Zoo w Warnie? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najważniejsze informacje – Zoo w Warnie

Zoo w Warnie powstało w 1961 roku, po ponad 3 latach budowy. Pierwszymi mieszkańcami Zoo byli niedźwiedź Maxim, podarowany przez marynarzy z okrętu bojowego „G. Dimitrov” w 1956 r. oraz jeleń Longoz. W latach 1973-74 pozyskano kolejna zwierzęta z Zoo w Sofii i z ogrodów zoologicznych z zagranicy. Wówczas w Zoo w Warnie zamieszkały m.in.: kangury, lamy, pantery, pingwiny oraz łabędzie z Berlina. W 1994 roku w Zoo znajdowało się już około 50 gatunków zwierząt, z których najstarszymi były: wielbłąd Martin (24 lata) oraz niedźwiedzie Martin i Marga.

Obecnie na obszarze o powierzchni 23 akrów mieszka ponad 60 gatunków reprezentowanych przez ponad 400 zwierząt. Co więcej, rocznie obiekt ten odwiedza ponad 150 tysięcy turystów i mieszkańców. Warto wiedzieć, że od 2007 roku Zoo pełni także funkcję centrum ratunkowego. Dzięki temu, wiele chronionych gatunków ptaków i zwierząt zostało uratowanych, wyleczonych i przywróconych naturze.

Gdzie znajduje się Zoo w Warnie? Oto adres!

Miejsce to znajduje się w samym sercu Ogrodu Morskiego, obok Delfinarium i Muzeum Historii Naturalnej. Dokładny adres to Warna, ul. Saltanat 5 (w Ogrodzie Morskim pomiędzy Panteonem i Delfinarium).

Jak dojechać do Zoo?

Możesz dojechać autobusami o numerach: 9, 14 oraz 409. Pamiętaj, aby wysiąść na przystanku „Delfinariuma”! Jeśli spędzasz urlop w Złotych Piaskach do Zoo możesz również dojechać tutaj autobusem podmiejskim o numerze 409.

Bear looking with hope in a cage in Zoo at Sea or Seaside Garden on nice sunny June day,Varna city,Bulgaria.2013
Niedźwiedź, Warna, licencja: shutterstock/By Anna+Hristova

Ile czasu trwa zwiedzanie Zoo w Warnie?

Na spacer po Zoo w Warnie warto przeznaczyć minimum 2 godziny. Jest to miejsce, które zwiedza się powoli. Warto zatrzymać się przy każdym gatunku zwierząt nieco dłużej, aby bliżej im się przyjrzeć.

Godziny otwarcia Zoo w Warnie

Letnie godziny otwarcia / ważne od 01.06. do 31.08. /

Godziny otwarcia kasy biletowej: od 09:00 do 19:00

  • Kwiecień i maj od 09:00 do 18:00, spacer do 19:00
  • Wrzesień od 09:00 do 18:00, spacer do 19:00

Zimowe godziny otwarcia / ważne od 01.10. do 31.03. /

Godziny otwarcia kasy biletowej: od 09:00 do 16:30.

  • od 09:00 do 16:30, spacer do 17:30

Bilety do Zoo w Warnie – ile kosztuje wejście?

  • Dzieci do 3 lat zwiedzają bezpłatnie.
  • Uczniowie od 7 do 18 lat i seniorzy płacą 2,00 BGN.
  • Osoby powyżej 18 lat płacą 3,00 BGN.
  • Bilet łączony dla rodziny z dziećmi poniżej 18 lat kosztuje 6,00 BGN.

Czy warto odwiedzić Zoo w Warnie?

Zoo w Warnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc nie tylko przez mieszkańców Warny, ale także przez turystów. W sektorze „Zwierzęta roślinożerne” można zobaczyć z bliska między innymi: daniele, jelenie szlachetne, sarny, świnie wietnamskie, kozy kameruńskie, kuce, wielbłądy dwugarbne, alpaki, kangury rdzawoszyje oraz muflony.

Red fox in a cage in Zoo at Sea or Seaside Garden on nice sunny June day,Varna city,Bulgaria.2013
czerwony lis, warna zoo, licencja: shutterstock/By Anna+Hristova

Odwiedzając Zoo, masz także okazję zbliżyć się do drapieżników. Na specjalną uwagę zasługuje przepiękny tygrys bengalski. Tygrysy Bella i Sirius przybyły do Zoo ze Słowacji we wrześniu 2022 roku. Obok tygrysów znajdują się wybiegi dla wilków i lampartów, które również cieszą się całkowicie odnowionymi i większymi wybiegami. Najstarsze zwierzę w tutejszym Zoo żyje w sekcji mięsożerców i ma 27 lat. Jest to niedźwiedzica Liberty, która urodziła się na farmie myśliwskiej. Warto wiedzieć, że niedźwiedź brunatny w Bułgarii jest zwierzęciem chronionym.

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Rowling Canal Plovdiv – dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Monaster Dragalewski – zwiedzanie, atrakcje, krótki przewodnik

Następny

Dodaj komentarz