Port w Warnie – co warto wiedzieć? Poradnik zwiedzania

Tagi , , , , , , ,

Warna to jedno z najpiękniejszych i największych miast w Bułgarii. Jest to także popularny kurort wypoczynkowy, który oferuje malownicze plaże i szereg innych atrakcji. Miasto pozostaje też jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych, a także głównym portem w kraju. Musisz podczas swojego urlopu zobaczyć Port w Warnie. Jest to nowoczesny kompleks portowy, który zachwyci Cię pod wieloma względami!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Port w Warnie – opis, historia, ciekawostki

Warna jest jednym z największych portów morskich w kraju. To właśnie w tym miejscu importowane i eksportowane są towary z całego świata. Co ciekawe, dawniej Port of Varna był tylko niewielką przystanią dla krajowych łodzi i niektórych statków pasażerskich. Obecnie, z uwagi na dynamiczny rozwój, obejmuje on swoim zasięgiem także odległy port Bałczik, który znajduje się w innym mieście. Port w Warnie jest rozległym i nowoczesnym kompleksem. W jego północnej części zwykle cumują luksusowe, prywatne jachty i łodzie. Modernizacja portu w Warnie jest także zaplanowana na kolejne lata, z uwagi na to, że miejsce to cechuje się ogromnym potencjałem rozwojowym.

Sailing ships and yachts stand moored in Varna port at the sunset. Black Sea coast, Bulgaria
Żaglowce i jachty stoją zacumowane w porcie w Warnie o zachodzie słońca, licencja: shutterstock/By Evannovostro

To także jedno z miejsc rozrywki i spotkań mieszkańców miasta. Regularnie pojawia się tam wesołe miasteczko, diabelski młyn, a także inne, liczne atrakcje dla dzieci oraz osób dorosłych. Jedna z najdalej wysuniętych w głąb morza części portu, jest wyposażona w ławeczki wypoczynkowe oraz inne udogodnienia dla turystów. To właśnie z tego miejsca można podziwiać najpiękniejsze widoki, nie tylko na bezkresny horyzont Morza Czarnego, ale także na nadmorską panoramę Warny.

Gdzie dokładnie znajduje się Port of Varna i jak możesz do niego dojechać?

Port w Warnie znajduje się w południowej części miasta, tuż przy plaży Varna Beach. Z uwagi na dogodną lokalizację, dojazd do niego ze ścisłego centrum miasta jest wyjątkowo prosty. Tuż przy nim znajduje się przystanek kolejowy, który zapewnia dogodne połączenie nie tylko ze ścisłym centrum miasta, ale także i z portem lotniczym. Autobusy dojeżdżają na bulwar Primorski, który oddalony jest od portu o około 200 metrów. Możesz się tam dostać za pośrednictwem takich linii jak np.: 82 i 82. Dojazd jest także możliwy wypożyczonym samochodem oraz taksówką.

Dlaczego warto odwiedzić Port of Varna?

Port od Varna jest jednym z bardziej nowoczesnych kompleksów portowych na Półwyspie Bałkańskim. Oprócz podziwiania niesamowitych jachtów oraz luksusowych łodzi możesz tu również świetnie się bawić. Sezonowe, wesołe miasteczka, czy obracające się koła z wagonikami to świetny sposób na to, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i spojrzeć na to popularne miasto z nieco innej perspektywy.

View of the port of Varna at sunset, moored sailing ship and harbor cranes in the background, on the Black Sea coast of Bulgaria
widok na port w Warnie o zachodzie słońca licencja: shutterstock/By rustamank

Godziny otwarcia Port of Varna i bilety wstępu

Port of Varna obsługuje ruch statków pasażerskich i towarowych niemalże każdego dnia, przez 24 godziny na dobę. Teren ten nie jest zamykany na noc, aczkolwiek poszczególne atrakcje są dostępne mniej więcej do godziny 21:00 – 22:00. Nie potrzebujesz też żadnego biletu wstępu, jeśli wybierasz się tam jedynie na spacer. W przypadku wejścia do wesołego miasteczka lub korzystania z innych przyjemności będziesz musiał już zakupić wejściówkę zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wieża zegarowa w Warnie – co warto o niej wiedzieć?

Kamienny Las w Warnie- najważniejsze informacje

Następny

Dodaj komentarz