Szpitale w Sofii – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , , ,

Wyjazd na wakacje do Sofii powinien być miły, a także przyjemny. Jednak jak głosi stare powiedzenie: wypadki chodzą po ludziach. Właśnie z tego powodu powinieneś wiedzieć, jaka polisa będzie odpowiednia na wakacje, a także gdzie szukać pomocy w Sofii. Poznajmy zatem szpitale w Sofii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ubezpieczenie turystyczne z biura podróży – co ono zapewnia?

Biura podróży zazwyczaj w cenie wycieczki zapewniają klientom podstawowy pakiet ubezpieczenia podróżnego. Oczywiście są również dostępne opcje rozszerzone, jednak trzeba za nie odrobinę dopłacić. Najczęściej jednak podstawowe ubezpieczenie może okazać się niewystarczające. Może ono np. nie pokryć wyjątkowo wysokich kosztów leczenia związanych z nagłym wypadkiem, a także sytuacji nagłego zachorowania. Nie pokrywa ono też kosztów leczenia w przypadku kiedy choroba, jest następstwie schorzenia przewlekłego. W wielu wypadkach podstawowy pakiet ubezpieczenia podróżnego opiewa na zbyt niskie kwoty, a klient będzie musiał pokryć większą część kosztów leczenia z własnej kieszeni. Warto zatem zawsze stawiać na wyższe ubezpieczenie, które będzie Cię lepiej chroniło.

Jaką polisę warto kupić na wyjazd do Sofii?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, turystyczna, podstawowa polisa z biura podróży może być niewystarczająca w nagłych wypadkach. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by odpowiednio się zabezpieczyć przed wyjazdem do Sofii, rozważ zakup dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. Prywatne ubezpieczenie podróżne możesz dopasować idealnie do swoich potrzeb oraz do aktywności, w jakie planujesz się zaangażować już na miejscu. Towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają Ci wybór zakresu ochrony. Dla przykładu możesz wykupić:

  • dodatkowe ubezpieczenie bagażu na wypadek jego zgubienia lub uszkodzenia;
  • ochronę w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych;
  • pokrycie kosztów wizyty lekarskiej oraz zakupu leków przepisanych w Sofii;
  • nielimitowane pokrycie kosztów transportu medycznego.

Taką polisę można zamówić jednakowo w biurze podróży, na stronach ubezpieczalni, a nawet w banku. Wówczas nie musisz się martwić, że koszty leczenia wynikającego z choroby przewlekłej będą wyższe, niż suma gwarantowanego zwrotu przez ubezpieczyciela.

Szpitale w Sofii – w tych placówkach możesz szukać pomocy!

Opieka medyczna w Bułgarii stoi na dość dobrym poziomie. Sofia ma jedną z najlepiej rozwiniętych sieci placówek medycznych w kraju. Co więcej, znajdziesz tam zarówno szpitale prywatne, jak i publiczne. Do najlepszych z nich można zaliczyć:

  • Saint Ivan of Rila University Hospital – znajduje się on przy ulicy Boulevard „Akademik Ivan Evstratiev Geshov ” 15. Jest to publiczny szpital, który ma wiele oddziałów, a także izbę przyjęć, gdzie przyjmowani są pacjenci w nagłych wypadkach. Jest to największy szpital kliniczny w Sofii.
  • Parva Mnogoprofilna Bolnitsa Za Aktivno Lechenie-Sofia – to kolejny szpital publiczny, który znajdziesz przy ulicy bul. „Patriarh Evtimiy” 37. Jest to szpital udzielający nagłej pomocy specjalistycznej oraz hospitalizacji. Szpital ten czynny jest przez całą dobę;
  • Lozenetz University Hospital – to z kolei szpital akademicki, który znajdziesz przy ulicy ul. „Eliezer Papo”. De facto jest to najstarszy szpital w Sofii. Specjalizuje się on w leczeniu różnych schorzeń, a także udziela nagłej pomocy i hospitalizacji. Jest on czynny przez całą dobę.
Happy woman doctor on tablet for employees management, hospital workflow and clinic staff solution on software or app. Healthcare manager on digital tech for medical team research or problem solving
szpitale w Sofii, lekarze, licencja: shutterstock/By PeopleImages-Yuri+A

W Sofii znajdziesz także mniejsze przychodnie medyczne, do których możesz udać na niezbędną konsultację. Do najlepszych z nich zaliczają się np.: Medical Complex Dr. Shterev oraz centrum medyczne St. George of Sofia Medical Center. Placówki te działają w określonych godzinach i z reguły wymagana jest wcześniejsza rejestracja pacjenta. Pracujący tam lekarze udzielą Ci pomocy np. nagłym przeziębieniu, czy reakcji alergicznej, a także będą w stanie przepisać Ci receptę, jeśli środki, które przyjmujesz na stałe, nagle się skończyły. Wizyta w takiej placówce może być jednak dość kosztowna.

Czytaj także: Szpitale w Bułgarii – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wakacje w Sofii – co koniecznie zabrać na wycieczkę do tego miasta?

Co kupić w Sofii i jakie pamiątki przywieźć? Sprawdźmy!

Następny

Dodaj komentarz