Najbardziej instagramowe miejsca w Warnie – sprawdź!

Tagi , , , ,

Warna to jeden z popularniejszych kurortów wakacyjnych nad Morzem Czarnym. To także tętniąca życiem metropolia, która praktycznie nigdy nie zasypia. Jednocześnie w Warnie znajdziesz takie miejsca, które zachwycą każdego, a z pewnością wywołają poruszenie wśród wielu obserwatorów na Instagramie. Wobec tego poznajmy najbardziej instagramowe miejsca w Warnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Sea Garden

Sea Garden w Warnie to niesamowity park miejski, który przepełniony jest kolorową i bujną roślinnością. Jest to miejsce uwielbiane zarówno przez turystów, jak i przez miejscowych. Co więcej, Sea Garden znajdziesz także na Instagramie jako jedno z najczęściej fotografowanych krajobrazów w Warnie. Możesz tam dowolnie wykorzystać perspektywę, by zrobić jak najlepsze ujęcie. Kiedy powinieneś się udać do Sea Garden? Ciężko tu wskazać na idealny moment. Miejsce to zawsze wypełnione jest mieszkańcami i turystami. Jeśli jednak udasz się tam pod wieczór, to dodatkowo będziesz mógł uchwycić niezapomniany zachód słońca.

Varna Bulgaria spring time, beautiful aerial view above sea garden park
Warna Bułgaria wiosna, piękny widok z lotu ptaka nad parkiem morskim, licencja: shutterstock/By ValentinValkov

2. Retro Museum

Jeśli jesteś miłośnikiem motoryzacji i prowadzisz tematyczny profil na Instagramie, to koniecznie udaj się do wnętrza Retro Museum, by zrobi sobie niezapomniane, pamiątkowe zdjęcie. W tym budynku znajdziesz wszystkie modele „retro” pojazdów, nawet takie, które zniknęły z krajowych dróg już wiele lat temu. Zdjęcie na tle takich modeli z pewnością zagwarantuje Ci ogromną ilość „lajków”, a także wielu nowych obserwatorów. Do Retro Museum możesz udać się o dowolnej porze. Pamiętaj jednak, że sporo tu turystów.

3. Starożytne łaźnie rzymskie

Kolejnym, wartym sfotografowania miejscem w Warnie są ruiny starożytnych łaźni rzymskich. Znajdziesz je na stanowisku archeologicznym na obrzeżach miasta. Jest to jeden z najlepiej zachowanych tego typu kompleksów, który zachwyca każdego, kto się tam wybierze. Miejsce to także bez problemu znajdziesz na Instagramie pod hashtagiem #instaplacestogo. Wybierz się tam najlepiej wczesnym rankiem, kiedy nad ruinami w malowniczy sposób wschodzi słońce. Wykorzystaj naturalne światło, a także niesamowite krajobrazy, by wykonać ujęcie, które zasili Twój profil na Instagramie.

Ruins of the Roman baths in Varna, Bulgaria
Ruiny łaźni rzymskich w Warnie, Bułgaria, licencja: shutterstock/By Lev+Levin

4. Varna ZOO

Jeśli kochasz zwierzęta, a Twój profil na Instagramie jest im poświęcony, wówczas wybierz się do Varna ZOO. Ten ogród zoologiczny jest domem dla wielu egzotycznych i zagrożonych wyginięciem gatunków. Co więcej, do niektórych z nich możesz podejść bardzo blisko, co z pewnością pozwoli Ci wykonać ujęcie, o jakim zawsze marzyłeś. Do Varna Zoo najlepiej wybrać się po południu, kiedy wszystkie zwierzęta są na wybiegach. Pamiętaj, by zachować odpowiednie względy bezpieczeństwa i nie korzystać z lampy błyskowej. Podczas wykonywania ujęć, możesz korzystać z różnych perspektyw, by stworzyć zdjęcie, które zachwyci każdego. Twój profil na Instagramie z pewnością zyska wielu, nowych obserwujących.

5. Nirvana Beach

Jedynie 16 kilometrów od centrum Warny znajduje się słynny kurort Golden Sands. Znajdziesz tam Nirvana Beach, czyli jedną z najpopularniejszych plaż w okolicy. Jest ona rozległa i pokryta drobniutkim piaskiem. Otaczają ją lasy, a z drugiej strony krystalicznie czyste wody Morza Czarnego. To bez wątpienia jedno z lepszych miejsc do wykonania wakacyjnego zdjęcia na Instagram. Możesz wybrać się tam o zachodzie słońca, co pozwoli Ci na jeszcze lepszy kontrast i podkreślenie wszystkich atutów miejsca.

Warna czas letni, piękny widok z lotu ptaka nad morzem ogród.
Warna czas letni, piękny widok z lotu ptaka nad morzem ogród., licencja: shutterstock/By ValentinValkov

6. Starówka w Warnie

Główny bulwar miejski w Warnie również jest jednym z lepszych miejsc do wykonania pamiątkowego ujęcia. Wzdłuż centralnej ulicy miasta rozsiane są niewielkie rzeźby, fontanny oraz liczne, kolorowe kamieniczki. Jest to idealne miejsce do tego, by uchwycić bijące serce miasta oraz jego dynamikę. Niezależnie od tego, o której porze się tam wybierzesz, bulwar miejski zawsze będzie przepełniony. Mimo wszystko, przy odrobinie szczęścia, wykonasz niezapomniane ujęcie na Instagram.

Aerial view of The Cathedral of the Assumption in Varna and ols clock tower
Widok z lotu ptaka na katedrę Wniebowzięcia w Warnie i wieżę zegarową Ols, licencja: shutterstock/By ValentinValkov

Czytaj także: Gdzie zjeść w Warnie? Oto najlepsze restauracje!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Gdzie zjeść w Warnie? Oto najlepsze restauracje!

Sobór św Aleksandra Newskiego w Sofii – zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz