Życie nocne w Sofii – najlepsze puby i kluby muzyczne

Tagi , , , ,

Sofia, nazywana także „perłą Wschodniej Europy” to największe miasto i stolica Bułgarii. Jest to dynamicznie rozwijająca się metropolia, pełna zabytków i atrakcji, która przyciąga do siebie turystów jak prawdziwy magnes. Okazuje się, że w Sofii można nie tylko zwiedzać czy uczestniczyć w różnych wydarzeniach na świeżym powietrzu. W mieście masz szansę skorzystać też z beztroskiego życia nocnego, które jest tam wyjątkowo intensywne. Jeśli więc zamierzasz spędzić swoje wakacje w stolicy Bułgarii, to sprawdź, które kluby nocne i puby zagwarantują Ci niezapomnianą zabawę! Poznajmy życie nocne w Sofii!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najlepsze kluby nocne w Sofii

Sofia może pochwalić się wyjątkowo dobrze rozbudowaną bazą gastronomiczną, a także rozrywkową. Najwięcej klubów nocnych w stolicy Bułgarii skupia się w jej ścisłym centrum miasta – przy Bulwarze Witosza. Niemniej jednak niektóre z nich są również zlokalizowane w innych częściach miasta. Kluby nocne w Bułgarii są maksymalnie zróżnicowane. Zaoferują Ci one odmienną muzykę, a także szeroki przekrój drinków i innych alkoholi do wyboru. Oto kilka propozycji polecanych obiektów.

SugarClub

To chyba jeden z najpopularniejszych klubów nocnych, do którego chętnie udają się zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Znajduje się on przy ulicy „Knyaz Boris I” – blisko centrum miasta. Co więcej, to nowoczesny klub, który oferuje zabawę do rytmów muzyki techno, latino oraz klasycznego popu. Serwuje on także unikalne drinki z różnych rodzajów alkoholi. Klub czynny jedynie przez dwa dni w tygodniu – piątek i sobotę. Możesz się tam bawić od godziny 23:00 do godziny 6:00 rano!

PM Club

Kolejne, popularne miejsce nocnych zabaw w stolicy Bułgarii. Klub ten znajduje się przy ulicy „Pozitano” i uznaje się go za jeden z bardziej prestiżowych w mieście. Można tu zasmakować luksusowe drinki, jak i wyśmienite przekąski. PM Club można odwiedzić przez trzy dni w tygodniu: czwartek, piątek oraz sobotę. Możesz się tam bawić od godziny 22:00 do 6:00 rano.

Carusel Club

Jeden z najbardziej rozrywkowych i oryginalnych klubów nocnych w Sofii. W klubie tym organizuje się różnorodne imprez tematyczne w towarzystwie pokazów świetlnych i dobrej muzyki. Obiekt jest czynny w czwartki, piątki i soboty. Możesz się tam beztrosko bawić od godziny 23:00 do godziny 6:00.

Swingin’ Hall

To również jeden z popularniejszych klubów nocnych w Sofii. Znajdziesz go przy ulicy „Dragan Tsankov” 8. Jest on nieco oddalony od centrum miasta, jednak z pewnością warto go odwiedzić. Co więcej, to klub o oryginalnym wystroju, w którym dominuje muzyka nowoczesna i różnorodne drinki. Dodatkowo otwarty w czwartki, piątki i soboty. Możesz się w nim bawić od godziny 19:00 do godziny 4:00.

Women, laughing or bonding in champagne night party, clubbing event or birthday celebration in New York. Smile, happy people or friends with alcohol glasses on luxury restaurant or disco dance floor
zabawa, impreza licencja: shutterstock/By PeopleImages-Yuri+A

Najlepsze puby w Sofii

Jeśli nie masz ochoty na huczną imprezę w klubie, to możesz w Sofii skorzystać z bogatej oferty pubów muzycznych. Panuje tam nieco spokojniejsza atmosfera, aczkolwiek również i tutaj można posłuchać dobrej muzyki. Do najlepszych pubów muzycznych w Sofii zaliczają się:

  • Warsteiner Pub – jest to klasyczny, lokalny pub z dobrą muzyką, szeregiem przekąsek oraz różnorodnymi drinkami do wyboru. Zlokalizowany jest on przy ulicy „Georgi S. Rakovski“. Warsteiner Pub jest otwarty codziennie od godziny 11:00 do godziny 00:00.
  • J.J Murphy’s – to kolejny pub w Sofii, nawiązujący do klasycznych pubów irlandzkich. Możesz tam nawet napić się oryginalnego Guinessa. Pub ten znajduje się przy ulicy „Karnigradska” 6 i otwarty jest on każdego dnia od godziny 10:00 do godziny 2:00.
  • Rabbit Hole – to również jeden z popularniejszych pubów nocnych w Sofii. Serwuje on oryginalne koktajle alkoholowe, a także różnorodne przekąski. Znajduje się on przy ulicy Lavele St 16. Rabbit Hole jest otwarty w piątek, sobotę oraz środę. Możesz się w nim bawić od godziny 18:00 do północy – w środę oraz do godziny 4:00 w piątki i soboty.
Centrum Sofii, stolica Bułgarii
Centrum Sofii, stolica Bułgarii, licencja: shutterstock/By silverjohn

W Sofii możesz więc dowolnie spędzić swój wolny wieczór! Spędź miło swoje wakacje!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Ile kosztuje wycieczka do Sofii – co warto wiedzieć?

Dlaczego warto jechać do Sofii?

Następny

Dodaj komentarz