Zima w Płowdiw (Plovdiv) – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , ,

Jak wygląda zima w Płowdiw? Jak prezentuje się pogoda, a także co można tutaj robić? Poznajmy nieco bliżej to miasto, które znajduje się w środkowej Bułgarii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Płowdiw, jaka pogoda listopad?

Listopad jest jesienno-zimowym miesiącem w Płowdiw. Temperatury w listopadzie w Płowdiw rzadko kiedy przekraczają 8-10 stopni Celsjusza. Nie jest to jednak wyjątkowy chłód, którego nie można znieść. Pojawia się także dość solidna liczba opadów, a dni stają się coraz krótsze. W listopadzie raczej nie trafisz na śnieg. A zatem w tym okresie poświęć więc swój czas w Płowdiw na zwiedzanie i poznawanie miasta. Możesz odwiedzić liczne muzea, galerie sztuki, a także centra handlowe i lokalne bazary gdzie zrobisz pierwsze, przedświąteczne zakupy.

Plovdiv, Bulgaria, Kapana, The trap, winter, snow, creative art industries
Płowdiw, Bułgaria, Kapana, Pułapka, zima, śnieg, przemysły sztuki kreatywnej, licencja: shutterstock/By artfoto53

Płowdiw pogoda grudzień

Grudzień w Płowdiw to prawdziwy rozkwit zimy. Spodziewaj się dość intensywnych opadów deszczu ze śniegiem, a także dość wyraźnego ochłodzenia. W tym miesiącu, termometry w mieście rzadko kiedy pokazują więcej niż 2-5 stopni Celsjusza. Zdarzają się także dni, kiedy pojawiają się temperatury ujemne. Dni stają się wyraźnie krótsze. Najniższa temperatura w zimie w Płowdiw może wynieść do około -6 stopni Celsjusza. Pamiętaj też, że zima w Płowdiw może być piękna! To właśnie pod koniec tego miesiąca będziesz mógł wybrać się na świąteczny jarmark w centrum miasta, a także spędzić Nowy Rok pod gołym niebem, w towarzystwie regionalnej muzyki. Zimowa pogoda nie powinna Ci przeszkodzić także w spacerach ośnieżonymi uliczkami Płowdiw.

Płowdiw pogoda styczeń

Styczeń w Płowdiw to kontynuacja zimowej aury i nieco niższych temperatur. W tym miesiącu średnia temperatura w ciągu dnia wynosi -3 stopnie Celsjusza, choć sporadycznie zdarzają się także temperatury dodatnie. Opady jednak zmniejszają swoją siłę i nie są już tak intensywne. Dominuje głównie śnieg, a rzadziej deszcz. Dni mimo wszystko dalej pozostają krótkie i pozbawione słońca. Styczeń w Płowdiw to miesiąc różnych, zimowych festiwali i atrakcji. Możesz więc bez najmniejszego problemu wziąć w nich udział. Jest to także dobry moment na to, byś spróbował swoich sił w jeździe na łyżwach. Alternatywnie, możesz zdecydować się na pobyt w luksusowym SPA i odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu.

view to ancient amphitheater in Plovdiv
widok na starożytny amfiteatr w Płowdiwie , licencja: shutterstock/By marinakrk

Płowdiw pogoda luty

Luty w Płowdiw to nieznaczne ocieplenie. Możesz spodziewać się, że temperatury wniosą od 1 do 3 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Opady również nie są zbyt intensywne, więc nie będą Ci one przeszkadzać. Dni zaczynają stawać się coraz dłuższe, a pierwsze promienie słońca starają się przedrzeć przez gęste chmury. Luty to przede wszystkim Walentynki, czyli Święto Zakochanych. Zabierz więc swoją drugą połówkę do Płowdiw i spędzicie czas tylko we dwoje. W mieście znajdziecie wiele, romantycznych kawiarenek i barów, w których będziecie mogli cieszyć się swoim szczęściem. Walentynki w Płowdiw to świetny sposób na spędzenie czasu w wyjątkowy sposób.

Płowdiw jaka pogoda marzec?

W marcu w Płowdiw rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Temperatury wzrastają nawet do 10 stopni Celsjusza – w najcieplejszych dniach. Zauważysz także, że dni stają się coraz dłuższe, a słońce częściej przebija się przez chmury. Niestety, marzec jest dość deszczowym miesiącem, na co będziesz musiał się przygotować. To też miesiąc, w którym wszystko budzi się do życia. Poświęć więc czas na zwiedzanie miasta i ciesz się otaczającą Cię przyrodą. Korzystaj z pierwszych promieni słońca i wybierz się na wycieczkę po najważniejszych zabytkach metropolii.

Czytaj także:

Zima w Sofii – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Czy w Sofii jest drogo? Sprawdźmy!

Gdzie zjeść w Płowdiw (Plovdiv)? Oto najlepsze restauracje!

Następny

Dodaj komentarz