Wynajęcie samochodu w Warnie – co warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Tagi , , , , ,

Warna to jeden z popularniejszych kurortów nadmorskich w Bułgarii. A jednym z lepszych sposób na zwiedzanie miasta jest wynajęcie samochodu. Musisz jednak wiedzieć, jakie zasady ruchu drogowego obowiązują w mieście. Sprawdźmy zatem, jak wygląda wynajęcie samochodu w Warnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ruch drogowy w Warnie – najważniejsze informacje

Poruszanie się samochodem po Warnie nie jest trudne. Pamiętaj, że jest to miasto mocno zaludnione, a także zatłoczone. A zatem podczas podróżowania autem stosuj się do przepisów. Poruszając się po Warnie samochodem, pamiętaj o tym, by:

  • stosować się do ograniczenia prędkości widniejącego na znakach, a jeśli ich nie ma, to w terenie zabudowanym nie możesz przekroczyć 50 kilometrów na godzinę;
  • zawsze mieć zapięte pasy i nie korzystać z telefonu podczas jazdy z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego;
  • mieć w samochodzie niezbędne wyposażenie w tym apteczkę, gaśnicę oraz kamizelkę odblaskową dla każdego z pasażerów;
  • nie prowadzić pod wpływem alkoholu – maksymalna tolerancja wynosi 0,5 promila, jednak dla własnego bezpieczeństwa, nie powinieneś tego robić.

Drogi miejskie w Warnie są utrzymane w wyjątkowo dobrym stanie. Policja w Warnie, podobnie jak i w całej Bułgarii, surowo kara niestosowanie się do zasad ruchu drogowego. W razie nieprzestrzegania zasad musisz spodziewać się wysokiego mandatu.

Incredible morning view from flying drone of Varna port. Aerial seascape of Black sea, east coast of Bulgaria, Europe. Traveling concept background.
niesamowity poranny widok z latającego drona portu w Warnielicencja: shutterstock/By andrewmayovskyy

Co będzie Ci potrzebne od wynajęcia samochodu w Warnie?

Wypożyczenie samochodu w Warnie nie jest trudne. W mieście działa wielu tego typu usługodawców. Znajdziesz renomowane wypożyczalnie jak np. Rent A Car lub Europcar, ale także z mniej znanymi usługodawcami lokalnymi. Dopasuj wszystko to swoich potrzeb. Co będzie Ci potrzebne do tego, żebyś mógł wynająć auto w Warnie? Musisz mieć przy sobie:

  • ważne prawo jazdy – polski dokument jest jak najbardziej akceptowany;
  • kartę kredytową – zwykle konieczne jest dokonanie przedpłaty.

To jedyne dokumenty, na podstawie których możesz wypożyczyć auto w Bułgarii. Zwracaj uwagę na treść umowy, jaką podpisujesz z wypożyczalnią. Powinno być w niej uwzględnione, czy masz zagwarantowaną całodobową pomoc w razie awarii pojazdu, a także, w jaki sposób są egzekwowane należności za uszkodzenia I kolizje, które zdarzyły się w momencie, kiedy użytkowałeś samochód.

Jak wypożyczyć samochód w Warnie?

Jeśli chcesz wypożyczyć samochód w Warnie, tak naprawdę wystarczy się udać do wybranej wypożyczalni. Wiele z nich swoja biura ma także na lotnisku, więc tuż po przylocie do Warny, będziesz mógł z nich skorzystać. Jeśli jednak chcesz, by wszystko zostało dopięte na przysłowiowy, ostatni guzik, wówczas możesz skorzystać z internetowej wyszukiwarki pojazdów jak np.: rentalcars.com. Jest to strona działająca na zasadzie prostej porównywarki ofert. Chcąc wypożyczyć za jej pośrednictwem auto w Warnie, wystarczy, że podasz datę przyjazdu i planowaną długość okresu wypożyczenia, a także samochód – markę i model – jaki najbardziej Cię interesuje. Następnie zobaczysz listę wyników, wraz z proponowanymi cenami. Jeśli wybierzesz pojazd dla siebie, możesz dokonać bezpośredniej rezerwacji oraz przedpłaty, a także wskazać miejsce, z którego chcesz samochód odebrać. Po dopełnieniu wszelkich formalności w formie elektronicznej pojazd będzie na Ciebie czekał w umówionym miejscu tuż po przylocie. Jest to jeden z lepszych sposobów na wynajęcie samochodu w Warnie.

Czytaj także:

Jedziesz do Bułgarii? Oto TOP 69 pytań i odpowiedzi

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Gdzie zjeść w Płowdiw (Plovdiv)? Oto najlepsze restauracje!

Jesień w Płowdiw – pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Następny

Dodaj komentarz