Wiosna w Płowdiw – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Tagi , , , ,

Płowdiw to jedno z większych miast w Bułgarii, które ulokowane jest w środkowej części kraju. Zamieszkuje je ponad 300 tysięcy mieszkańców. Chociaż nie ma bezpośredniego dostępu do morza i plaż, to staje się ciekawym celem wycieczek turystycznych. Jeśli chcesz się tu wybrać poza sezonem, to sprawdź, jak prezentuje się wiosna w Płowdiw!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Płowdiw na wiosnę

Miasto Płowdiw znajduje się w środkowej części Bułgarii. Klimat tam określany jest jako umiarkowany, z tendencją do ciepłego. Lata w Płowdiw są umiarkowanie gorące, a także charakteryzują się znikomą ilością opadów. Zimy są zwykle łagodne, aczkolwiek pojawiają się dość intensywne opady deszczu i śniegu. Natomiast wiosna w Płowdiw jest swojego rodzaju okresem przejściowym, w którym dalej możesz cieszyć się przyjemnymi temperaturami oraz bezchmurnym niebem. Jak to dokładnie wygląda? Sprawdźmy!

Temperatury i pogoda w Płowdiw w marcu

Marzec jest jednym z chłodniejszych miesięcy w Płowdiw, mimo że to właśnie w tym momencie rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Zazwyczaj termometry pokazują od 6 do 8 stopni Celsjusza. Natomiast w najcieplejszych dniach temperatury w marcu sięgają nawet 11 stopni Celsjusza. Noce pozostają chłodne, aczkolwiek nie występują żadne przymrozki. Niemniej jednak marzec jest dość deszczowym miesiącem. Wybierając się do miasta w tym okresie, koniecznie zabierz ze sobą cieplejsze ubrania i odzież przeciwdeszczową.

the old town of Plovdiv in the summer
stare miasto w Płowdiwie wiosną, licencja: shutterstock/By artfoto53

Płowdiw – temperatury w kwietniu

Kwiecień to miesiąc, gdy zaczyna się robić coraz cieplej. W ciągu dnia temperatury wynoszą średnio 13-14 stopni Celsjusza. Natomiast w najcieplejszym okresie może to być nawet 18 stopni Celsjusza. Poranki i wieczory są jednak nadal dość chłodne, a temperatury mogą spaść nawet do 6 stopni Celsjusza. Opady deszczu w kwietniu w Płowdiw nieznacznie maleją, aczkolwiek nadal występują dość duża ilość dni deszczowych. Mimo wszystko wyraźnie da się odczuć, że dni stają się coraz dłuższe, a promienie słońca coraz częściej pojawiają się na niebie. Kwiecień to dobry moment na odwiedzenie Płowdiw. Niemniej jednak pamiętaj, że cieplejsze ubrania nadal Ci się przydarzą.

Maj w Płowdiw – temperatura i pogoda

Maj w Płowdiw jest miesiącem dość ciepłym. Temperatury znacznie wzrastają i mogą one sięgać nawet 18-19 stopni Celsjusza – w najcieplejszych dniach. Nieco przyjaźniejsze są także ranki i wieczory, kiedy to termometry raczej nie pokazują mniej niż 10 stopni Celsjusza. Niestety to też jeden z najbardziej deszczowych miesięcy. Suma opadów wynosi nawet 30 mililitrów. Jednocześnie opady nie są aż tak gwałtowne, jak np. w marcu. Do tego mamy też sporo słońca. Bez wątpienia jest do dobry czas na to, by wybrać się na krótki urlop do Płowdiw.

Czy warto jechać do Płowdiw na wiosnę?

Temperatury i pogoda w Płowdiw w sezonie wiosennym są dość zadowalające. Z pewnością nie będzie Ci zimno, aczkolwiek nie możesz zapomnieć o tym, by zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubrania. Samo miasto w sezonie wiosennym budzi się do życia. Z uwagi na znacznie dłuższe dni i nieco bardziej łaskawą pogodę, mieszkańcy miasta z przyjemnością spędzają czas na świeżym powietrzu, a ty z pewnością będziesz mógł do nich dołączyć. Co jest jednak ważniejsze, Płowdiw w okresie wiosennym dopiero przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu turystycznego. Na ulicach nie ma jeszcze tłumu rozbieganych podróżnych, więc będziesz mógł spokojnie zwiedzać miejscowość i delektować się jej prawdziwym, sielskim klimatem. Płowdiw wiosną ma swój niepowtarzalny urok, który z pewnością zasługuje na to, byś go docenił. Pamiętaj, że w sezonie wiosennym istnieje duże prawdopodobieństwo co do tego, że zarówno loty, jak i noclegi w mieście będą oferowały Ci znacznie niższe ceny niż w szczycie sezonu turystycznego.

Czytaj także:

Jesień w Płowdiw – pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Jaka pogoda i temperatura w Płowdiw (Plovdiv) w ciągu roku?

Co warto zjeść w Płowdiw (Plovdiv)?

Następny

Dodaj komentarz