Termy i łaźnie rzymskie w Warnie – zwiedzanie, co wiedzieć, ceny

Tagi , , , , , ,

Warna to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Bułgarii. Co ciekawego można tu robić? Jakie atrakcje oferuje? Otóż niewątpliwie ciekawym miejscem są termy i łaźnie rzymskie w Warnie. Co musisz o nich wiedzieć i jak możesz się do nich dostać? Sprawdźmy to!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajdują się Łaźnie w Warnie? Adres

Łaźnie rzymskie to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów architektonicznych znajdujących się na Półwyspie Bałkańskim. Co więcej, termy znajdują się praktycznie w samym centrum Warny, przy ulicy San Stefano 90. Z uwagi na ich lokalizację, dojazd do tego kompleksu nie sprawi Ci większego problemu.

Jak dojechać do Łaźni w Warnie?

Do Łaźni rzymskich w Warnie możesz dostać się w prosty sposób nawet spacerem. Wystarczy, że będziesz poruszał się w kierunku komercyjnego centrum od portu. Jednocześnie możesz skorzystać także z komunikacji miejskiej. Musisz jednak mieć świadomość tego, że historyczna Starówka jest wyłączona z ruchu kołowego, a najbliższy przystanek znajduje się około 300 metrów od Łaźni rzymskich. Zatrzymują się tam linie autobusowe oznaczone numerami: 39, 20 i 17.

Aerial view of Roman bath in Bulgarian city Varna
Widok z lotu ptaka na łaźnię rzymską w bułgarskim mieście Warna, licencja: shutterstock/By pavel+dudek

Ile czasu trwa zwiedzanie Łaźni w Warnie?

Zwiedzanie Łaźni w Warnie jest niezwykle ekscytującym przeżyciem, na które koniecznie musisz się zdecydować. Zdarza się, że niektórzy turyści spędzają tu ponad godzinę, spacerując po ruinach i przyglądając się temu, co z nich pozostało. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów archeologicznych, więc z pewnością jest tam też wiele do odkrycia. Możesz spędzić tam tyle czasu, ile uznasz za konieczne. Po zakupie biletu wstępu do Łaźni rzymskich w Warnie, w żaden sposób nie będzie ograniczony czasowo.

Czy warto odwiedzić Łaźnie w Warnie?

Ruiny starożytnych Łaźni rzymskich w Warnie to pozostałości po okresie panowania na tym terenie Cesarstwa Rzymskiego. Powstanie term datuje się na II wiek naszej ery. Zostały one odkryte całkiem przypadkowo, podczas prowadzenia na tym terenie prac archeologicznych w 1923 roku. To najlepiej zachowane tego typu łaźnie w całej Europie. Dlatego też, gdy będziesz w Warnie, to nie możesz odmówić sobie przyjemności i koniecznie powinieneś się tu udać. Dodatkowo ten malowniczy kompleks to przede wszystkim miejsce ważne pod względem historycznym. Miejsce to jest pełne tajemnic i mistycznego klimatu. Dla wielu wycieczek zorganizowanych, Łaźnie rzymskie w Warnie są obowiązkowym punktem podczas zwiedzania miasta. Możesz więc zrezygnować z jednego dnia na plaży i udać się w podróż do czasów Cesarstwa Rzymskiego. Z pewnością nie będziesz żałować!

The Old Roman Baths of Odessos, Varna, Bulgaria
Stare Łaźnie Rzymskie w Odessos, Warna, Bułgaria, licencja: shutterstock/By dechev

Godziny otwarcia Łaźni w Warnie

Łaźnie rzymskie w Warnie są otwarte przez pięć dni w tygodniu. Godziny otwarcia są stałe i nie zmieniają się w zależności od sezonu. Otwiera się je o 10:00, a zamyka się o godzinie 18:00. Pamiętaj też, że ostatnie wejście na teren kompleksu jest możliwe na 30 minut przed jego zamknięciem, czyli o godzinie 17:30.

Bilety do Łaźni w Warnie

Bilety do Łaźni w Warnie nie są drogie. Osoba dorosła za wejściówkę będzie musiała zapłacić około 23 złote. Natomiast dzieci poniżej 3 roku życia mają wstęp darmowy. Dodatkowo seniorzy i młodzież mogą korzystać z biletów ulgowych. Kupisz je na miejscu lub za pośrednictwem strony internetowej.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże w Warnie i okolicach

Alyosha Monument w Płowdiwie – zwiedzanie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz