Szpitale w Warnie – sprawdź, gdzie szukać pomocy!

Tagi , , , ,

Wakacje w Warnie to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez polskich turystów. Nie da się ukryć, że ten malowniczy kurort nad Morzem Czarnym ma niezwykle wiele do zaoferowania. Musisz jednak pamiętać, że podczas wyjazdu wszystko może się zdarzyć. Wobec tego dobrze będzie, jeśli zadbasz o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, a także dowiesz się, gdzie znajdują się szpitale w Warnie, w których możesz szukać pomocy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie ubezpieczenie warto mieć na czas podróży do Warny?

Ubezpieczenie podróżne jest jednym z najważniejszych aspektów, o który musisz zadbać podczas wyjazdu wakacyjnego. Nie jesteś w stanie przewidzieć, jakie sytuacje mogą Ci się przytrafić podczas wypoczynku, więc warto, żebyś się odpowiednio zabezpieczył. Możesz skorzystać z wielu ofert. Najlepiej wcześniej zrobić dokładne rozeznanie, a potem dopasować ofertę dokładnie do swoich oczekiwań oraz potrzeb. Jeśli zmierzasz uprawiać sport, weź to pod uwagę. Gdy masz choroby przewlekłe, to nie pomijaj tego, w innym razie możesz mieć problem z wypłatą środków. Na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać!

Co warto dokupić do ubezpieczenia turystycznego?

A zatem ubezpieczenie można wykupić w biurze podróży razem z ofertą, ale nie tylko. Opcji jest wiele. Trzeba też rozważyć wybór konkretnych opcji dodatkowych. Przydatnym rozwiązaniem jest wykupienie polisy na wypadek zgubionego lub uszkodzonego bagażu, a także opóźnienia lub odwołania lotu. Ewentualnie, możesz dokupić także ubezpieczenie obejmujące zwrot kosztów leków zakupionych za granicą. Zwróć także uwagę na to, jakie aktywności zaplanowałeś w Warnie. Jeśli zamierasz poświecić się sportom ekstremalnym lub nawet amatorskim, to dobrze będzie, jeśli na ten wypadek również się ubezpieczysz. Pamiętaj, że dzięki odpowiedniej polisie możesz uniknąć wysokiego rachunku z bułgarskiego szpitala, a sama polisa nie jest zbyt dużym wydatkiem. Z pewnością na te kilka dni wyjazdu warto ją mieć.

Promienie światła w korytarzu szpitala.
szpital., licencja: shutterstock/By sudok1

Szpitale w Warnie – w tych placówkach możesz szukać pomocy!

Medycyna jest tutaj na wysokim poziomie. Służba medyczna jest dobrze wykształcona i dysponuje nowoczesnym sprzętem, przystosowanym do aktualnych standardów. Jeśli zaś chodzi o szpitale, w których zostanie Ci udzielona pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, to możesz zgłosić się do:

  • Europhospital – jest to jeden z nowoczesnych szpitali w Warnie, który znajduje się przy ulicy Nayden Raykov 2. Jest to szpital posiadający wiele oddziałów w tym także dla pacjentów kardiologicznych i zakaźnych. Pierwsza pomoc udzielana jest zawsze na izbie przyjęć. Szpital posiada także możliwość wykonania badań laboratoryjnych. Jest to placówka publiczna, która czynna jest przez całą dobę.
  • St. Marina’s Hospital – to główny szpital w Warnie, do którego możesz się udać celem uzyskania nagłej pomocy medycznej. Znajduje się on przy ulicy Hristo Smirnenski 1. Jest to szpital uniwersytecki, posiadający wiele oddziałów. Dysponuje on doświadczoną kadrą medyczną, a także nowoczesnym sprzętem. Podobnie jak poprzedni szpital, jest to placówka publiczna, która przyjmuje pacjentów przez całą dobę.
  • Saint Anna Hospital – to kolejny szpital publiczny w Warnie, który znajduje się przy ulicy Tsar Osvoboditel 100. Jest to placówka publiczna posiadająca wiele oddziałów. Istnieje możliwość uzyskania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach na izbie przyjęć we wnętrzu budynku. Szpital działa przez całą dobę i przyjmuje także pacjentów bez wcześniejszej rejestracji.

Powyższe szpitale w Warnie to jedne z najlepszych placówek, do których możesz się zgłosić w nagłych wypadkach. Zatrudniają one doświadczonych specjalistów, którzy z pewnością zadbają o Twoje zdrowie.

Oprócz tradycyjnych szpitali w mieście znajdziesz także niewielkie przychodnie lekarskie. Większość z nich to placówki prywatne. Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia turystycznego o odpowiednim zakresie, wówczas będziesz musiał samodzielnie pokryć koszty takiej wizyty. Do przychodni możesz się udać w przypadku konieczności wystawienia recepty, a także w przypadku innych dolegliwości, które nie wymagają natychmiastowej reakcji jak np. przeziębienie, grypa lub alergia.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Życie nocne w Warnie – najlepsze puby i kluby muzyczne

Lotnisko w Warnie – ważne informacje oraz jak dojechać do centrum?

Następny

Dodaj komentarz