Ruiny teatru antycznego w Nessebar – jak zaplanować zwiedzanie?

, Tagi , , , , , ,

Nessebar to miasto w Bułgarii, które nie bez powodu nazywane jest Perłą Morza Czarnego. Miasteczko to jest wyjątkowo kameralne. Na co dzień zamieszkuje je niecałe 13 tysięcy mieszkańców. Niemniej jednak miasto to może pochwalić się tym, że zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam ruiny teatru antycznego, który jest uznawany za jedno z najdoskonalszych dzieł starożytnej epoki. Jak więc możemy się do tych ruiny dostać i w jaki sposób zaplanować ich zwiedzanie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ruiny teatru antycznego Nessebar – jak można się do nich dostać?

Ruiny antycznego teatru w Nesebyrze to z pewnością zabytek, którego nie może pominąć absolutnie żaden z podróżnych. Jest to bowiem najważniejsze dzieło starożytnej epoki, które zasługuje na znacznie większą uwagę. Ruiny starożytnego teatru znajdują się na półwyspie, tuż nad wybrzeżem Morza Czarnego. Z samego centrum Nesebyru możemy się tam dostać w wyjątkowo prosty sposób. Są one oddalone jedynie kilometr od nowego centrum. Dzięki czemu możemy zaplanować sobie niewielki spacer wzdłuż nadmorskiej promenady. Wystarczy kierować się w stronę popularnej plaży miejskiej, a tuż przed zejściem do niej natrafimy a stanowisko archeologiczne. Z pewnością nie będziemy mieć większych problemów z dotarciem na miejsce.

Jak zaplanować zwiedzanie ruin teatru antycznego w Nesebyrze?

Ruiny teatru antycznego w Nesebyrze uznaje się za jedno z doskonałych i magicznych dzieł antycznej epoki. Nic więc dziwnego, że praktycznie żaden turysta nie powinien ich pominąć. Teatr ten wybudowano jeszcze w okresie panowania greckiego. Jego pozostałości są najlepszym dowodem na kunszt starożytnych architektów. Faktem jest, że obecnie niewiele z niego pozostało, a to co mogą zwiedzić turyści w dużej mierze jest jedynie rekonstrukcją pierwowzoru. To jednak nie zmienia faktu, że rozciągające się z niego widoki potrafią na długo zapisać się w naszej pamięci. Zwiedzanie teatru antycznego – a raczej jego ruin – z pewnością nie jest problematyczne i z całą pewnością nie potrzebujemy także pomocy przewodnika.

Same ruiny są dość niewielkie, a zwiedzanie nie zajmie nam około 20 – 30 minut. Po dotarciu na miejsce na samym wstępie przywita nas widownia, która dawniej mogła pomieścić nawet 4 – 5 tysięcy osób, co jak na tamte czasy jest dość imponującym wynikiem. Jeśli mamy ochotę na chwilę przerwy, wówczas możemy usiąść na kamiennych ławach widowni i rozkoszować się niesamowitym widokiem na Morze Czarne. Na przeciwko widowni znajdziemy pozostałości po głównej bramie do teatru – niewielkie drzwiczki oraz dwa portale. Oczywiście na samym środku znajduje się także scena – obecnie jest ona całkowicie zrekonstruowana i odnowiona. Dawniej na scenie można było oglądać popisy greckich dramaturgów, które porywały tłumy. Mimo swoich niewielkich wymiarów, te ruiny antycznego teatru z całą pewnością są warte tego, by je odwiedzić. Jest to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Nesebyrze.

Ruiny teatru antycznego w Nesebyrze współcześnie

Wspomniane już zostało, że teatr antyczny w Nesebyrze posiada odnowioną i świetnie odrestaurowaną scenę. Wynika to przede wszystkim z faktu, że we współczesnych czasach te ruiny nadal tętnią życiem i zapraszają na szereg atrakcji. Okazuje się, że szczególnie w sezonie letnim, organizowanych jest tam wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Jeśli więc zamierzamy się wybrać do Nesebyru w sezonie letnim, warto na oficjalnej stronie miasta lub nawet i samego teatru zapoznać się z listą wydarzeń, jakie mają się odbyć. Bilety również można nabyć za pośrednictwem strony internetowej. Zdecydowanie się na uczestnictwo w takim evencie będzie jednym z ciekawszych przeżyć podczas naszych wakacje w Nesebyrze. Wydarzenia w antycznym teatrze są również świetną okazją do rozrywki i zapoznania się z miejscową sztuką.

Poprzedni

Jak dojechać z Burgas do Obzor?

Najpiękniejsze plaże w Primorsku i okolicach

Następny

Dodaj komentarz