Pogoda w Słonecznym Brzegu jesienią

, , Tagi , , , , , ,

Słoneczny Brzeg to niewielkie miasteczko, a także jeden z najsłynniejszych kurortów wakacyjnych w Bułgarii. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że turystów praktycznie nigdy tam nie brakuje, a co więcej, mogą oni liczyć tam na prawdziwie spektakularne warunki. Słoneczny Brzeg to nie tylko kurort, który wyróżnia się wiecznie słoneczną pogodą. Jest to przede wszystkim także i kurort, który może zaoferować nam prawdziwie rajskie plaże. Jednak nie każdy z nas może cieszyć się urlopem w sezonie letnim, co oznacza, że być może będziemy musieli zaplanować nasz wyjazd do Słonecznego Brzegu w sezonie jesiennym. Jaka więc pogoda w Słonecznym Brzegu czeka na nas jesienią?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Słonecznym Brzegu na jesień

Jesień jest jedną z tych pór roku, która niezmiennie kojarzy się nam z opadającymi z drzew liśćmi, a także ze znacznym obniżeniem temperatur. Słoneczny Brzeg, choć znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego – to jednak może pochwalić się praktycznie perfekcyjną jesienią, co sprawia, że wyjazd będzie jeszcze przyjemniejszy. Wobec tego, jakich temperatur możemy spodziewać się w kurorcie we wrześniu, październiku i listopadzie?

Pogoda w Słonecznym Brzegu we wrześniu

Wrzesień to miesiąc, który głównie kojarzymy z rozpoczęciem jesieni. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy oczekiwać wówczas znacznego ochłodzenia. Jednakże w Słonecznym Brzegu turyści z pewnością będą dalej mogli wybierać się na plażę i korzystać z ciepłych kąpieli w morzu. Okazuje się, że we wrześniu termometry mieszkańców w Słonecznym Brzegu dalej wynoszą około 25 stopni Celsjusza. Dominuje słoneczna pogoda i całkowicie bezchmurne niebo. Choć paradoksalnie powinniśmy spodziewć się nieco więcej opadów – z uwagi na typologię jesieni, to jednak Słoneczny Brzeg ulewne deszcze omijają. We wrześniu więc możemy się tam świetnie bawić i korzystać z niesamowitej pogody!

Pogoda w Słonecznym Brzegu w październiku

Październik to chyba jeden z najbardziej jesiennych miesięcy, z jakimi tylko możemy się zetknąć. Nie da się ukryć, że w naszym kraju pojawiają się już pierwsze opady i niskie temperatury. Okazuje się, że niewielkie zmiany pogody nie omijają również Słonecznego Brzegu. Mieszkańcy – a także przebywający w kurorcie turyści – muszą zmierzyć się z temperaturami, które spadają do około 18 – 20 stopni Celsjusza. Ze względu na wysoko świecące słońce, dalej możemy korzystać z jego ciepła i wygrzewać się na jednej z rajskich plaż. Warto jednak mieć na uwadze to, że październik przynosi do Słonecznego Brzegu nieco większą ilość opadów oraz dość silne podmuchy wiatru.

Pogoda w Słonecznym Brzegu w listopadzie

Listopad to zdecydowanie jeden z chłodniejszych miesięcy w Słonecznym Brzegu. W listopadzie w kurorcie zwykle panują temperatury rzędu 15 – 18 stopni Celsjusza, choć zdarzają się dni, że termometry mogą pokazać nieco ponad 12 stopni Celsjusza. Pojawia się również zdecydowanie większa ilość dni deszczowych, na które turyści będą musieli się przygotować. Nie oznacza to jednak, że dni słoneczne już wcale nie występują.

Temperatury wody w Słonecznym Brzegu jesienią

Wyjazd do Słonecznego Brzegu to konieczność kąpieli morskich i wygrzewania się na plaży. W sezonie letnim nie ma z tym oczywiście najmniejszego problemu. Jednak jak prezentują się temperatury wody w Słonecznym Brzegu jesienią? Otóż:

  • wrzesień – we wrześniu można śmiało wybrać się w Słonecznym Brzegu na plażę i korzystać z wyjątkowo pięknej pogody. W tym miesiącu temperatury wody utrzymują się na poziomie mniej więcej 23 – 24 stopni Celsjusza, więc zachęcają do kąpieli.
  • październik – w tym miesiącu plaże w Słonecznym Brzegu dalej nie świecą pustkami. Okazuje się, że temperatury wody mogą sięgać nawet 20 stopni Celsjusza, a co za tym idzie, również gwarantują nam one idealne warnuki do ciepłych kąpieli w morzu.
  • listopad – niestety, listopad nie jest jednym z tych miesięcy, które powinniśmy spędzić na plaży w Słonecznym Brzegu. Temperatury wody gwałtownie spadają i wynoszą nawet 17 stopni Celsjusza. Choć nie brakuje śmiałków, to jednak woda i jej ciepłota gwarantują nam nieco ekstremalne warunki.

 Czy warto jechać do Słonecznego Brzegu na jesień?

Wyjazd do Słonecznego Brzegu w sezonie jesiennym z całą pewnością nie jest oczywisty. Wielu turystów decyduje się odwiedzić ten kurort głównie latem i nie ma się temu co dziwić. To właśnie wtedy można oczekiwać najcieplejszej pogody. Jednak Słoneczny Brzeg jesienią dalej jest nam w stanie zagwarantować dość korzystne warunki i nie musimy odmawiać sobie kąpieli w morzu. W sezonie jesiennym w Słonecznym Brzegu wszystko robi się jeszcze tańsze, co ma związek z zakończeniem sezonu turystycznego. Takiego wyjazdu z pewnością nie będziemy żałować.

Poprzedni

Wycieczka z Burgas na Wyspę św. Anastazji – ceny, jak się dostać

Ogród morski w Burgas – zwiedzanie, jak dojechać

Następny

Dodaj komentarz