Pogoda i temperatura w Słonecznym Brzegu w ciągu roku

Tagi , , , ,

Słoneczny Brzeg — bułgarski kurort u wybrzeży Morza Czarnego i zarazem jeden z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w tym regionie, rokrocznie odwiedzany jest przez setki tysięcy zagranicznych turystów, pragnących zaznać wypoczynku na jego niepowtarzalnych i słonecznych plażach. Jednak każdy, kto rozważa podróż wypoczynkową do tego wyjątkowego miejsca,  nie powinien jechać tam w ciemno. Warto, aby wcześniej przyjrzał się kilku czynnikom, które mogą mieć realny wpływ na to czy pobyt w tym bułgarskim kurorcie będzie udany, czy też nie. Jednym z takich kluczowych czynników jest panująca tam pogoda oraz temperatura wody. Warto więc przed wyjazdem przyjrzeć się dokładnie tym czynnikom w poszczególnych miesiącach roku. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w marcu

Marzec z pewnością nie jest dobrym miesiącem dla osób pragnących zaznać wypoczynku na plażach Słonecznego Brzegu. Średnia panująca tam temperatura powietrza wynosi raptem około 10 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody jest jeszcze niższa, aż o cztery kreski. W miesiącu tym występuje średnio 11 dni deszczowych. Czynniki te wykluczają plażowy wypoczynek, natomiast dobrym pomysłem może być zwiedzanie położonego niedaleko historycznego Nesebyru. 

Jakich temperatur spodziewać się w kwietniu?

W kwietniu pogoda nieco się ociepla, choć wciąż jest za zimno, aby korzystać z wypoczynku plażowego i kąpieli w Morza Czarnym. Uśredniona temperatura w dzień to 14 stopni Celsjusza. W miesiącu tym występuje średnio 21 dni słonecznych. Natomiast woda wciąż jest zimna. Jej temperatura waha się w granicach zaledwie 9 stopni Celsjusza. Pomimo tego kwiecień jest dobrym miesiącem na wypoczynek w Słonecznym Brzegu dla turystów, którzy nie nastawiają się na plażowy wypoczynek. 

Pogoda w maju

W miesiącu tym pogoda na przemian przypomina typowo letnią, a także chłodno wiosenną. Jej uśredniony zakres oscyluje w granicach 18 stopni Celsjusza. Maj jest już miesiącem, w którym dni słoneczne zdecydowanie górują nad deszczowymi. W całym miesiącu jest ich średnia aż 22. Z kolei temperatura wody wciąż nie sprzyja miłośnikom kąpieli w Morzu Czarnym. Średnio wynosi ona około 15 stopni Celsjusza. 

Pogoda w czerwcu

Czerwiec to już lato w całej swojej okazałości. Średnia temperatura za dnia wynosi tu 23 stopnie Celsjusza. Sprzyja ona napływowi turystów. Na plażach Słonecznego Brzegu zaczyna robić się tłoczno. I nie powinno to dziwić, gdyż uśredniona temperatura wody wynosząca około 21 stopni Celsjusza pozwala już na czerpanie przyjemności z kąpieli w Morzu Czarnym. Miesiąc ten obfituje w dużą dozę nasłonecznienia. Występują w nim średnio 22 dni słoneczne i tylko 8 deszczowych. Natomiast w ciągu przeciętnego dnia można liczyć aż na 15 słonecznych godzin.

Jakie warunki pogodowe panują w Słonecznym Brzegu w lipcu?

Lipiec jest jednym z dwóch najcieplejszych miesięcy w ciągu całego roku. Uśredniona temperatura powietrza w dzień wynosi około 25 stopni Celsjusza, choć zdarzają się tez dni kiedy przekracza ona nawet 30 stopni. Jednak panującymi wówczas upałami nie należy się przejmować, ponieważ wiejąca od Morza Czarnego bryza łagodzi nieco ich intensywność. Średnia temperatura wody w Morzu wynosi 24 stopnie Celsjusza i zdecydowanie sprzyja morskim kąpielom. Ogólnie cały miesiąc jest bardzo słoneczny. Występuje w nim zaledwie 6 dni deszczowych. 

Pogoda w sierpniu

Sierpień to kolejny miesiąc z bardzo ciepłą, a momentami nawet upalną aurą pogodową. Słupki termometrów wskazują wówczas uśrednioną dzienną temperaturę powietrza w okolicach 25 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody jest jeszcze nieznacznie wyższa niż w lipcu i wynosi 25 stopni. W miesiącu tym występuje aż 25 dni słonecznych, jednak ze względu na coraz krótsze dni średnia ilość słonecznych godzin przypadających na dobę wynosi 14 i jest o godzinę niższa niż ta z lipca. 

Czego oczekiwać we wrześniu?

Chociaż wrzesień często może kojarzyć się z jesienią, w Słonecznym Brzegu jest on nadal miesiącem obfitującym w uroki letniego wypoczynku. Panująca wówczas średnia temperatura waha się w okolicach 21 stopni Celsjusza i co ciekawe, jest ona o jeden stopień niższa od temperatury wody w Morzu Czarnym. Tak więc wrzesień, przepełniony średnio aż 22 słonecznymi dniami wciąż jest dobrym miesiącem na letni wypoczynek w tej części świata

Jakiej pogody możemy spodziewać się w październiku?

Październik w Słonecznym Brzegu to już jesień w całej swojej okazałości. Uśrednione wskaźniki temperatury w dzień wynoszą już zaledwie 16 stopni Celsjusza. Temperatura wody jest nieco wyższa. Wynosi średni 18 stopni i jest już za zimna, aby móc czerpać przyjemność z kąpieli w niej. Październik jest też miesiącem dość deszczowym. Na jego całej przestrzeni średnio przypada aż 10 dni przepełnionych przelotnymi lub też nieco bardziej intensywnymi opadami 

Pogoda w listopadzie

Miesiąc ten niesie ze sobą typowo jesienny, panujący nad Morzem Czarnym chłód. Uśrednione dzienne temperatury występujące wówczas w Słonecznym Brzegu to zaledwie 12 stopni Celsjusza. Nieco cieplejsza, raptem o dwa stopnie jest temperatura wody, niemniej nie ma to większego znaczenie, ponieważ jest to temperatura zdecydowanie nienadająca się do kąpieli. Choć w miesiącu tym występuje dużo, bo aż 20 dni słonecznych, to jednak ogólnie panujący wówczas klimat nie sprzyja wypoczynkowi plażowemu. Dobrą alternatywą jest zatem zwiedzanie okolicznych miast i znajdujących się w nich zabytków sięgających swą historią czasów sprzed kilku tysięcy lat.

Poprzedni

Gdzie zjeść w Sozopolu? Najlepsze restauracje

Gdzie zjeść w Burgas? Najlepsze restauracje

Następny

Dodaj komentarz