Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii – zwiedzanie i zakup biletów

Tagi , , , , , , ,

Sofia to największe i najdynamiczniej rozwijające się miasto w Bułgarii. Znajdziesz tam wiele atrakcji, a także instytucji kultury, które pozwolą Ci się nieco bliżej zapoznać z historią miasta. Jednym z nich jest Narodowe Muzeum Historyczne. Jak możesz do niego dojechać i co musisz o nim wiedzieć? Przekonajmy się o tym!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i opis Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii

Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii zostało otwarte w 1973 roku. Obecnie jest to jedno z największych tego typu muzeów na całych Bałkanach. W przeciwieństwie do innych instytucji ta zlokalizowana jest na obrzeżach miasta w malowniczej rezydencji Boyana. Muzeum otaczają ogrody i parki, które gwarantują dodatkowe miejsce do wypoczynku dla turystów. Zgromadzone tam eksponaty nawiązują do różnych dziedzin począwszy od archeologii na etnografii kończąc.

Czytaj także: Cerkiew Bojańska w Sofii – zwiedzanie, bilety, przewodnik

Gdzie znajduje się Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii – adres

Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii znajduje się na obrzeżach miasta w malowniczym parku Boyana. Dokładny adres to ulica Vitoshko Lale 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku – rezydencji Boyana, którego architekturę warto docenić. Mimo tego, że instytucja znajduje się dość daleko od ścisłego centrum Sofii, to dojazd do niej jest wyjątkowo prosty.

Najbliższe stacje metra przy Narodowym Muzeum Historycznym w Sofii

Niestety, w pobliżu Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii nie są zlokalizowane żadne stacje metra. Jeśli chcesz się tam dostać ze ścisłego centrum miasta, będziesz musiał skorzystać z autobusów lub taksówek.

Jak dojechać do Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii?

Z centrum Sofii do Narodowego Muzeum Historycznego najlepiej dojechać taksówką lub wypożyczonym samochodem. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli cenisz sobie komfort podróży. Możesz także skorzystać z komunikacji miejskiej. Tuż przy budynku muzeum znajdziesz kilka przystanków, na których zatrzymują się linie: 2, 98, 64, 68, 111 i 304.

Ile czasu trwa zwiedzanie Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii?

Czas zwiedzania Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii zależy od Ciebie. Średnio turyści spędzają tam od 2 do 3 godzin. Najczęściej jest to wystarczające.

Czy warto odwiedzić Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii?

Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii to jedno z największych muzeów tego typu na Bałkanach. Znajdziesz w nim ponad 65 tysięcy eksponatów, które obejmują artefakty archeologiczne, historyczne, etnograficzne. Muzeum to skupia się głównie na wystawach broni, ceramice, kolekcji monet, a także na starożytnych mapach geograficznych. Jedną z największych atrakcji, jakie możesz znaleźć w budynku, są Skarby Trackie. Dodatkowo znajdziesz tu również ciekawą kolekcję biżuterii i innych przedmiotów, które odnaleziono na terenie Bułgarii podczas prac archeologicznych. Wizyta w tym obiekcie jest dla Ciebie niesamowitą szansą na to, by nieco bliżej zapoznać się z historią kraju, a także prześledzić jego rozwój od czasów starożytnych. Jeśli interesują się archeologią oraz historią, to muzeum przypadnie Ci do gustu.

National Assembly and Alexander Nevsky Cathedral in city of Sofia, Bulgaria
Zgromadzenie Narodowe i Sobór Aleksandra Newskiego w Sofii, Bułgaria, licencja: shutterstock/By stoyanh

Godziny otwarcia Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii

Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii jest otwarte w stałych godzinach. Teoretycznie możesz odwiedzić je dosłownie każdego dnia. Turyści są zapraszani do obiektu codziennie od godziny 9:30 aż do godziny 18:00. Pamiętaj jednak, że ostatnie wejście jest możliwe na 30 minut przed zamknięciem obiektu, czyli o godzinie 17:30.

Bilety do Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii

Wejście do Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii obecnie kosztuje około 12 euro. Dzieci poniżej 5 roku życia mogą skorzystać z darmowego wstępu. Wejściówki możesz kupić zarówno w kasach biletowych, które znajdują się przed budynkiem lub online. Ponadto ciekawym rozwiązaniem może być dla Ciebie skorzystanie z wycieczki zorganizowanej z przewodnikiem. W trakcie jej trwania będziesz mógł odwiedzić nie tylko budynek i eksponaty znajdujące się w muzeum, ale także inne atrakcje, które zlokalizowane są w okolicy.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Relaks nad Jeziorem Ariana w Sofii – co warto zobaczyć?

Zoo w Sofii – zwiedzanie, atrakcje, bilety, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz