Narodowe Muzeum Archeologiczne w Sofii -zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , ,

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Sofii jest jedną z najważniejszych instytucji historyczno-kulturalnych w mieście. Dlaczego warto je odwiedzić? Jak się tu dostać? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym tekście!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i opis Narodowego Muzeum Archeologicznego w Sofii

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Sofii to instytucja podlegająca Wydziałowi Nauk Humanistycznych Bułgarskiej Akademii Nauk. Początki jej sięgają jeszcze roku 1869. To właśnie w tym okresie zapadła decyzja o utworzeniu Gabinetu Starożytności. Po wojnie rosyjsko- tureckiej na okupowanych terenach w Sofii powstała Biblioteka Narodowa. Był to pierwowzór i początek obecnego Muzeum Archeologicznego w bułgarskiej stolicy. Oficjalnie założono je 1892 roku i pierwotną siedzibą był meczet. Jednak muzeum Archeologiczne w Sofii zostało udostępnione dla zwiedzających dopiero w 1905 roku. Już w tym okresie Narodowe Muzeum Archeologiczne mogło pochwalić się szeroką kolekcją zbiorów, pochodzących głównie z wykopalisk na terenie kraju. Obecnie zbiory te są stale poszerzane i stanowią inspirujące zestawie, które zabierze Cię w fenomenalną podróż do przeszłości.

Jak dojechać do Muzeum Archeologicznego w Sofii?

Do Muzeum Archeologicznego w Sofii najprościej dostać się na piechotę. Znajduje się ono praktycznie w samym centrum miasta. Możesz także skorzystać z niebieskiej, żółtej i czerwonej linii metra, a także autobusów. Jeśli masz na to ochotę, to skorzystaj z wypożyczonego samochodu. Tuż przy muzeum znajduje się przestronny parking, który jest darmowy dla gości.

Gdzie znajduje się Narodowe Muzeum Archeologiczne w Sofii – adres

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Sofii znajduje się w ścisłym centrum miasta. Dokładniej mówiąc, znajdziesz je przy Placu Atanasa. Dzięki tak dogodnej lokalizacji nie będziesz miał problemów z tym, by do tego muzeum trafić.

Najbliższe stacje metra przy Muzeum Archeologicznym w Sofii

Przy Muzeum Archeologicznym w Sofii znajdują się dwie, kluczowe stacje metra. Pierwsza z nich to Serdika, gdzie zatrzymuje się czerwona i żółta linia metra. Druga to natomiast Serdika II, gdzie zatrzymuje się niebieska linia metra. Oba przystanki są oddalone o jedynie 200 metrów od Muzeum Archeologicznego.

Ile czasu trwa zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego w Sofii

Na zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Sofii powinieneś poświęcić co najmniej dwie godziny. Jeśli masz na to ochotę, możesz pozostać tam znacznie dłużej. Oznacza to zatem, że czas zwiedzania nie jest w żaden sposób ograniczony.

Czy warto odwiedzić Narodowe Muzeum Archeologiczne w Sofii?

Muzeum Archeologiczne w Sofii to świetny sposób na podróż do przeszłości. Zgromadziło ono wiele, ciekawych eksponatów, które z całą pewnością na długo zapadną Ci w pamięć. Jest to jedna z najważniejszych instytucji historyczno-kulturalnych w mieście, która przyciąga tłumy turystów. Jeśli więc będziesz w mieście, to koniecznie się tam wybierz. Fascynujące artefakty i wiele innych, ciekawych atrakcji czeka tam właśnie na Ciebie.

Godziny otwarcia Narodowego Muzeum Archeologicznego w Sofii

Muzeum Archeologiczne w Sofii jest otwarte dla turystów w stałych godzinach. Możesz odwiedzić je w każdy dzień tygodnia w godzinach od 10:00 do 18:00. Pamiętaj jednak, że ostatnie wejście jest możliwe na około 30 minut przed zamknięciem, czyli o godzinie 17:30.

Bilety do Narodowego Muzeum Archeologicznego w Sofii – ile kosztuje wejście?

Bilety wstępu dla osoby dorosłej do Muzeum Archeologicznego w Sofii to koszt około 30 lewów. Dzieci do 7 roku życia mogą cieszyć się wstępem darmowym. Bilety możesz kupić zarówno na miejscu, jak i zarezerwować je za pośrednictwem strony internetowej. Dodatkowo możesz także zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem. Jej koszt zależny jest od programu wycieczki i od czasu jej trwania. Taki sposób zwiedzania jest najchętniej wybierany przez turystów.

Czytaj także:

Najważniejsze Meczety w Sofii – zwiedzanie, bilety

Narodowe Muzeum Historyczne w Sofii – zwiedzanie i zakup biletów

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Monaster Dragalewski – zwiedzanie, atrakcje, krótki przewodnik

TOP 10 atrakcji oraz miejsc do zwiedzenia w Płowdiwie

Następny

Dodaj komentarz