Najpiękniejsze plaże w Warnie i okolicach

Tagi , , , , , , , , ,

Warna – nadmorski kurort w Bułgarii, który cieszy się niesamowitą popularnością wśród turystów. Zlokalizowany jest tuż nad samym brzegiem Morza Czarnego, co dodatkowo przyciąga podróżnych. Nie da się ukryć, że jest to także jedno z większych miast w Bułgarii, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Jeśli również planujesz tam spędzić swoje wakacje, to koniecznie sprawdź, jakie są najpiękniejsze plaże w Warnie i okolicy!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Nirvana Beach

Nirvana Beach to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych i najbardziej obleganych plaż w Warnie. Znajduje się ona kilka kilometrów poza miastem w dzielnicy Złote Piaski. Dojedziesz tam bez problemu komunikacją miejską: linią 109 i 9, a także własnym samochodem, kierując się drogą numer 9 na północ od ścisłego centrum miasta. Nirvana Beach znajduje się praktycznie na końcu Złotych Piasków, na malowniczym półwyspie, który oblewany jest z trzech strony wodami Morza Czarnego. Dodatkowo na plaży znajdziesz wygodne leżaki z parasolami, jednak skorzystanie z nich wiąże się z dodatkową opłatą. Plaża posiada także świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajdują się tam liczne sklepy, bary, restauracje, a także sklepiki z pamiątkami. Na plaży nie ma naturalnego cienia, więc pamiętaj o zabraniu ze sobą ochrony przeciwsłonecznej.

Gdzie nocować w pobliżu Nirvana Beach?

Baza noclegowa w pobliżu Nirvana Beach jest świetnie rozwinięta. Możesz wybrać Havana Hotel – All Inclusive. Jest to czterogwiazdkowy resort, który zlokalizowany jest tuż przy samej plaży.

2. Kabakum Public Beach

Kabakum Public Beach to również jedna z popularniejszych plaż w Warnie. Znajduje się ona dosłownie w połowie drogi pomiędzy centrum miasta a dzielnicą Złote Piaski. Również na tę plażę dostaniesz się przy pomocy autobusów oznaczonych numerami 9 i 109, a także wypożyczonym samochodem, kierując się drogą numer 9 na północ od ścisłego centrum Warny. Jest to nieco mniejsza plaża, aczkolwiek nie można odmówić jej uroku. Pokryta jest żółtym piaskiem i otoczona jest niewielkim laskiem, dzięki czemu znajdziesz na niej naturalny cień rzucany przez drzewa. W sezonie plaża Kabakum jest mocno zatłoczona, więc najlepiej będzie, jeśli wybierzesz się tam z samego rana. Znajdziesz na niej leżaki, a także inne udogodnienia dla plażowiczów.

Kabakum beach near Varna, Bulgaria
Plaża Kabakum w pobliżu Warny w Bułgarii,licencja: shutterstock/By pavel+dudek

Gdzie nocować w pobliżu Kabakum Public Beach?

Baza noclegowa w pobliżu tej plaży również jest dość dobrze rozwinięta. Jednym z najlepszych hoteli w tej okolicy jest Palm Beach Hotel – All Inclusive with Free beach package & Private Beach. Ten pięciogwiazdkowy, luksusowy hotel daje Ci możliwość korzystania z prywatnego dostępu do skrawka Kabakum Beach.

3. Beach Golden Sands

Beach Golden Sands to kolejna plaża w Złotych Piaskach, czyli jednej z najpopularniejszych dzielnic wypoczynkowych w Warnie. Podobnie jak do dwóch, wcześniej wymienionych plaż, dostaniesz się tam autobusem numer 109 oraz 9, a także samochodem, dzięki drodze numer 9. Plaża ta znajduje się dokładnie przed Nirvana Beach, a dojazd do niej jest wyjątkowo prosty. Jest to plaża rozległa, pokryta miękkim, złocistym piaskiem. Jest ona świetnie przystosowana do potrzeb turystów i uważana za jedną, z najbardziej rozrywkowych plaż w okolicy Warny. Czekają tam na Ciebie leżaki, parasole, a także liczne kluby, bary i sklepiki z pamiątkami. Tuż przy plaży znajdują się także liczne wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych wraz z możliwością zdecydowania się na prywatne lekcje. Nie zabraknie Ci tu absolutnie niczego, może poza naturalnym cieniem.

Aerial view of the main beach of the bulgarian town Bourgas
widok na plaże, licencja: shutterstock/By pavel+dudek

Gdzie nocować w pobliżu plaży Golden Sands Beach?

Baza noclegowa w okolicy tej plaży również jest świetnie rozbudowana i rozwinięta. Znajdziesz tu wiele hoteli, aczkolwiek najlepszym z nich wydaje się być International Hotel Casino & Tower Suites. Jest to pięciogwiazdkowy resort wypoczynkowy, który oddalony jest od plaży o jedyne 100 metrów. Zapewnia on dostęp do szeregu udogodnień.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Park Narodowy Witosza w Bułgarii – zwiedzanie, szlaki, porady

Termy i łaźnie rzymskie w Warnie – zwiedzanie, co wiedzieć, ceny

Następny

Dodaj komentarz