Najpiękniejsze plaże w Nesebyrze i okolicach

, , Tagi , , , , , , ,

Nesebyr (Nessebar) jest jednym z najstarszych miast w Europie, które zlokalizowane jest na niewielkim półwyspie Morza Czarnego. Nazywany także bułgarską riwierą, jest niewielką miejscowością, która liczy sobie niecałe 15.000 mieszkańców. Każdego roku przyciąga licznych turystów, zainteresowanych malowniczymi plażami, piękną architekturą oraz wspaniałą pogodą. Od 1983 roku Nesebyr znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najpiękniejsze plaże w Nesebyrze i okolicach

W okolicy miasta odnaleźć można zarówno plaże piaszczyste, jak i kamieniste. Dzięki tej różnorodności każdy turysta, lubiący wejść do morskiej wody znajdzie swoje wymarzone miejsce. W starszej dzielnicy miasta dostępne są trzy mniejsze plaże, natomiast w nowszej można odnaleźć dwie większe.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaże w Starym Mieście

W starszej części miasta na turystów czekają 3 mniejsze, kamieniste plaże, które ponadto posiadają ładnie urządzone alejki i parking. . Największa z nich, Główna Plaża ma około 700 metrów szerokości i jest plażą strzeżoną w przeciwieństwie do dwóch pozostałych. W tym miejscu spotkać można krystalicznie czystą wodę, o czym świadczy obecność licznych alg. Pozostałe dwie są wysunięte bardziej na północ. Nie jest trudno dotrzeć na plażę, ze względu na ich lokalizację na obrzeżach cypla.

W okolicy plaż w starszej części miasta dostępne są następujące hotele:

Wszystkie znajdują się w sąsiedztwie zabytkowej części Nesebyru.

Północna Plaża w Nowym Mieście

Piaszczysta Plaża Północna leży niedaleko południowej części Słonecznego Brzegu i znajduje się w pobliżu popularnej Plaży Cacao. Charakteryzuje się złocistym piaskiem i czystą wodą. Możliwe jest tutaj skorzystanie z licznych sportów wodnych. W okolicy znajduje się (niestety) płatny parking, liczne atrakcje dla najmłodszych, a także leżaki i parasole. Dotarcie na Północną Plaże możliwe jest zarówno piechotą, taksówką, jak i samochodem.

Szukając noclegu w pobliżu Plaży Północnej, warto zwrócić uwagę na:

Południowa Plaża w Nowym Mieście

Plaża Południowa o długości aż 1,5 km jest plażą piaszczystą, która słynie ze swojego delikatnego i mieniącego się w promieniach słońca piasku. Dostępny jest darmowy parking, a plaża na szczęście jest strzeżona. Można tutaj odnaleźć niewielką liczbę darmowych leżaków i parasoli, a pozostała część jest już dodatkowo płatna. Jest to znakomita plaża dla rodzin z dziećmi, która ponadto ma całkiem spory wybór kawiarni czy barów. Warto także odwiedzić słynną restaurację w kształcie statku. W to miejsce dostać się można pieszo, samochodem lub też autobusem.

W pobliżu Południowej Plaży można znaleźć nocleg w:

Plaża Cacao

Plaża Kakaowa (Cacao) znajduje się między Słonecznym Brzegiem a Nesebyrem. Swoją nazwę wzięła od klubu nocnego, który został otwarty na wybrzeżu w 2003 roku i od tamtego czasu stał się centrum imprezowym, w którym muzykę grają zarówno DJ-e początkujący, jak i ci doświadczeni. Z tego powodu rzesze fanów muzyki elektronicznej zjeżdża w to miejsce, by w sezonie letnim zobaczyć swoich idoli. Sama plaża pokryta jest złocistym piaskiem, a może charakteryzuje się krystaliczną wodą ze stosunkowo długim i płytkim obszarem. Powinna wpasować się w gusta wielu turystów, ze względu na swoje liczne zalety. Plaża jest bezpłatna, chociaż istnieje w niej wydzielona płatna strefa, w której odnaleźć można leżaki z parasolami i poduszkami, jak i namioty. Prawdopodobnie jedyną wadą Plaży Cacao jest jej przeludnienie w sezonie letnim.

Szukając zakwaterowania, warto wziąć pod uwagę:

Planując pobyt w Nesebyrze, naprawdę warto wziąć pod uwagę przedstawione wyżej propozycje.

Poprzedni

Czy w Bułgarii jest tanio? Ceny w Bułgarii

Najpiękniejsze plaże w Pomorie i okolicach

Następny

Dodaj komentarz