Najbardziej instagramowe miejsca w Płowdiw – sprawdź!

Tagi , , , , ,

Płowdiw to jedno z popularniejszych miejsc lubionych przez turystów. Nie da się ukryć, że ma ono wiele do zaoferowania. Liczne zabytki, obiekty sakralne, a także ruiny antycznych metropolii przyciągają do miasta. Jeśli lubisz zdjęcia albo po prostu szukasz miejsca, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe pamiątki, to koniecznie musisz poznać najbardziej instagramowe miejsca w Płowdiw!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Ruiny antycznego teatru rzymskiego

Ruiny antycznego teatru rzymskiego są jednym z najważniejszych symboli miasta. To malownicze stanowisko archeologiczne pozwoli Ci się przenieść do dawnych czasów i docenić kunszt rzymskich architektów. To niezwykle piękne miejsce. Co prawda ciężko jednoznacznie wskazać, która godzina w ciągu dnia będzie najlepsza na zdjęcie. Miejsce praktycznie zawsze jest oblegane przez turystów, jeśli więc chcesz tego uniknąć, to wybierz się rano. Być może uda Ci się uchwycić w obiektywie nie tylko ruiny, ale także i wschodzące słońce? Z pewnością takie ujęcie szybko zyska popularność na Instagramie!

Roman theatre of Philippopolis in Plovdiv, Bulgaria
Teatr rzymski w Philippopolis w Płowdiwie, Bułgaria, licencja: shutterstock/By RossHelen

2. Tsar Simeon Garden Płowdiw

Płowdiw to miasto, które słynie z licznych terenów zielonych. Tsar Simeon Garden jest tego najlepszym przykładem. To jeden z najpiękniejszych parków miejskich, gdzie znajdują się Śpiewające Fontanny. Możliwości na stworzenie ciekawych fotografii jest wiele. Musisz jednak przygotować się na to, że park ten pozostaje mocno zatłoczony, szczególnie w godzinach wieczornych, kiedy Śpiewające Fontannt grają koncert.

Singing fountains in the Tsar Simeon Garden in Plovdiv, Bulgaria
Śpiewające fontanny w Ogrodzie Cara Symeona w Płowdiwie, Bułgaria, licencja: shutterstock/By mathes

3. Wzgórze Nebet Tepe

Starówka miasta jest położona na licznych wzgórzach. Jednym z popularniejszych pozostaje Nebet Tepe, wraz z pozostałościami kamiennych budowli, które dawniej – zgodnie z wierzeniami – spełniały rolę obiektów kultu religijnego. Wzgórze Nebet Tepe również jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Płowdiw. Koniecznie wybierz się tam, by zaskoczyć swoich obserwujących na Instagramie. Ze wzgórza roztacza się niesamowita panorama miasta, którą możesz uwiecznić w obiektywie. Najlepiej będzie, jeśli wybierze się tam w południe lub późnym wieczorem, by uchwycić zachodzące nad miastem słońce.

Plovdiv, Bulgaria Nebet Tepe ruins of the old fortress in autumn
Płowdiw, Bułgaria Nebet Tepe ruiny starej twierdzy jesienią, licencja: shutterstock/By Nataliya+Nazarova

4. Kapana w Płowdiw

Kapana to jedna z najbardziej artystycznych części miasta. Można tu podziwiać niesamowite graffiti. Niektóre z takich dzieł z pewnością na dość długo zapadną Ci w pamięć. Niestety, przygotuj się na to, że Kapana często pozostaje zatłoczone. Życie tam toczy się od rana do późnych godzin nocnych.

Plovdiv, Bulgaria, Kapana, The trap, winter, snow, creative art industries
Płowdiw, Bułgaria, Kapana,, licencja: shutterstock/By artfoto53

5. Deptak Księcia Aleksandra i ruiny antycznego stadionu

Deptak Księcia Aleksandra w Płowdiw jest niezwykle ciekawe. To właśnie tam, nad ruinami antycznego, rzymskiego stadionu zbudowano szereg szklanych przejść, a także ogromne centrum handlowe. Wykonasz tam prawdopodobnie jedno z najbardziej magicznych zdjęć, którymi możesz podzielić się później na swoim Instagramie. Pamiętaj o tym, byś zadbał o odpowiednią perspektywę i uchwycił fakt, że pod nogami masz właśnie ruiny starożytnego stadionu. Deptak Księcia Aleksandra jest zawsze zatłoczony i gwarny. Najlepiej będzie, jak wybierzesz się tam wczesnym rankiem. Może uda się wówczas uniknąć tłumów turystów i miejscowych.

Czytaj także:

Życie nocne w Płowdiw – poznaj najlepsze puby i kluby muzyczne

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Komunikacja miejska w Płowdiw – jak się poruszać?

Kiedy jechać do Płowdiw (Plovdiv)?

Następny

Dodaj komentarz