Najbardziej instagramowe miejsca w Bułgarii – gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , ,

W dzisiejszych czasach kierunek wakacji często wybierany jest na podstawie zdjęć z Instagrama. Nic więc dziwnego, że turyści szukają uroczysz miejsc, które w dodatku będą dobrze wyglądać na zdjęciach. Jakie instagramowe miejsca znajdziemy w Bułgarii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Instagramowe miejsca w Bułgarii – Belintasz

Belintasz jest miejscem z niezwykle interesującą historią. Ten skalny płaskowyż jest związany z działalnością człowieka, bowiem prawdopodobnie było tutaj niegdyś sanktuarium poświęcone bogowi Sabazjosowi. Jednym z najbardziej popularnych miejsc na Belintaszu jest tzw. „głaz Karadży”, który zapewnia piękne tło dla zdjęć. Najlepszym czasem na zrobienie zdjęcia jest wczesny poranek lub późne popołudnie, gdy słońce daje piękne światło.

Instagramowe miejsca w Bułgarii – Kopriwsztica

Kopriwsztica to urokliwe miasto-skansen położone w środkowo-zachodniej Bułgarii, obfitujące w architekturę godną sfotografowania. Miasto to jest bardzo ważne dla Bułgarów ze względu na swoją bogatą historię, związaną z powstaniami antytureckimi. To także miejsce, w którym znajduje się wiele zabytków oraz drewnianej zabudowy, która przypomina tą z XIX wieku. Dla turystów zainteresowanych historią i kulturą Bułgarii, Kopriwsztica jest jednym z najważniejszych miejsc, które warto odwiedzić.

Dolina Róż to jedno z bardziej malowniczych instagramowych spotów

Dolina Róż to z kolei malowniczy region położony w okolicach miasta Kazanłyk w środkowej Bułgarii, słynący z plantacji krzewów różanych. To zarazem jedno z najważniejszych miejsc w Bułgarii, związanych z uprawą róż, gdzie znajduje się wiele plantacji róż. Dolina Róż to także raj dla miłośników fotografii i Instagrama. Tutejsze krajobrazy są piękne, zapierają dech w piersiach i doskonale nadają się na ujęcia. Niepowtarzalny aromat róż i kolorowe plantacje, które w okresie kwitnienia prezentują się niezwykle malowniczo, to doskonałe tło dla zdjęć, które na pewno przyciągną uwagę Twoich obserwatorów.

Instagramowe miejsca w Bułgarii – Nesebyr

Kolejnym niezwykłym miejscem jest Nesebyr. To urocze miasteczko leży w okolicach Burgas we wschodniej Bułgarii. Jest to miejsce, które zachwyca turystów nie tylko pięknymi krajobrazami i uroczą atmosferą, ale przede wszystkim bogatą historią. To potwierdza fakt wpisania zabytków miejskich na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nesebyr to zatem idealne miejsce dla miłośników historii, kultury i fotografii. W tym mieście można zrobić wiele pięknych zdjęć na Instagrama. Szczególnie w godzinach wieczornych, kiedy słońce zachodzi nad Morzem Czarnym, a zabytkowe cerkwie i fortyfikacje ożywają w blasku złotego światła.

Instagramowe miejsca w Bułgarii – Sozopol

Sozopol to malownicze miasteczko w Bułgarii, znajdujące się niedaleko Nesebyru. W czasach starożytnych, Sozopol znane było jako Apollonia i było ważnym ośrodkiem handlowym nad Morzem Czarnym. Dziś, Sozopol przyciąga turystów swoją dziką uroczą plażą, zabytkowymi domkami i spokojną atmosferą. To idealne miejsce dla osób szukających odpoczynku i kontaktu z naturą. Nie brakuje tu także pięknych widoków, które świetnie sprawdzą się na Instagramie. W Sozopol warto zrobić zdjęcie na tle zrekonstruowanej, zabytkowej bramy czy na jednej z dzikich plaż.

Instagramowe miejsca w Bułgarii – Wielkie Tyrnowo

Innym, niezwykle wartym odwiedzenia miejscem jest Wielkie Tyrnowo. Jest to malownicze miasto leżące w północno-środkowej Bułgarii. Niegdyś pełniło rolę stolicy państwa. Jest też jednym z najstarszych miast w kraju. Miasto to jest położone na kilku wzgórzach, oddzielonych rzeką Jantrą, co dodaje mu niepowtarzalnego uroku. Pasjonaci historii będą zachwyceni średniowieczną twierdzą Carewec, która stanowi jeden z najważniejszych zabytków Wielkiego Tyrnowa. Najlepiej zrobić tam zdjęcia wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, gdyż wtedy światło jest najbardziej korzystne i pozwala na uzyskanie pięknych efektów fotograficznych.

Popularne wśród turystów Złote Piaski

Powróćmy na bułgarskie wybrzeże. Złote Piaski to malowniczy kurort nad Morzem Czarnym, który przyciąga turystów z całego świata. Miasto to słynie z pięknych plaż, które są idealnym miejscem na relaks i wypoczynek. Oprócz tego, Złote Piaski oferują rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, z mnóstwem restauracji, sklepów i atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów z całego świata. Na terenie kurortu znajduje się także Park Narodowy Złote Piaski, w którym można podziwiać wiele interesujących gatunków zwierząt i roślin, co stanowi wspaniałą okazję do zrobienia pięknych zdjęć na Instagrama.

Zimowa kraina lodu – Bansko

Bansko to malownicze miasteczko zlokalizowane w południowo-zachodniej Bułgarii. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w kraju, jeśli chodzi o sporty zimowe, ze względu na swoją dogodną lokalizację w pobliżu gór Pirin. W sezonie zimowym Bansko przyciąga miłośników narciarstwa i snowboardu z całego świata, którzy chętnie korzystają ze znakomicie przygotowanych tras narciarskich i stoków. Dla miłośników fotografii, Bansko jest również idealnym miejscem na zrobienie wspaniałych zdjęć w zimowym plenerze.

Instagramowe miejsca w Bułgarii – Bełogradczik

Bełogradczik to urokliwe miasteczko położone w północno-zachodniej Bułgarii, w malowniczych okolicach gór Stara Płanina. Jego największą atrakcją turystyczną jest piękny fort, którego początki sięgają okresu panowania Imperium Rzymskiego. W pobliżu miasta znajduje się również grupa skał o niezwykłych kształtach, które powstały około dwieście pięćdziesiąt milionów lat temu. Skały Bełogradczika, wpisane na listę informacyjną UNESCO, są doskonałym miejscem dla miłośników fotografii, którzy chcą uwiecznić niepowtarzalny krajobraz. Warto również odwiedzić jaskinię Magura znajdującą się w okolicy miasta, gdzie można zobaczyć malowidła z okresu paleolitu.

Starożytne miasto Perperikon

Ostatnim miejscem na naszej liście jest Perperikon, który z pewnością warto odwiedzić będąc w Bułgarii. To starożytne miasto, położone w południowej części kraju, we wschodnich Rodopach funkcjonowało już od II tysiąclecia p.n.e. i jest jednym z najważniejszych zabytków kraju. W Perperikonie można zobaczyć największy zespół megalityczny na Bałkanach, a także fort, akropol na wzgórzu i świątynię. Jest to także doskonałe miejsce dla miłośników historii starożytnej i archeologii, którzy chcą poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Najlepiej zrobić tam zdjęcia wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, gdy światło słoneczne jest najcieplejsze i tworzy niezwykłe efekty w połączeniu z kamiennymi ruinami.

Poprzedni

Szpitale w Bułgarii – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Muzea w Burgas które warto zwiedzić – ceny biletów, porady

Następny

Dodaj komentarz