Muzeum lotnictwa w Burgas — wszystko, co musisz wiedzieć

, Tagi , , , , , , , ,

Burgas jest to jedno z większych Bułgarskich miast, które znajduje się w pobliżu Morza Czarnego. Turyści często decydują się na odwiedzenie tych terenów z uwagi na piękne widoki oraz możliwość wypoczynku nad morzem. Jednakże kryje ono dużo więcej atrakcji wartych naszej uwagi. Jedną z nich jest muzeum lotnictwa, które turyści odwiedza najchętniej. Tego typu muzeum to jedno z nielicznych miejsc, gdzie możemy na żywo zobaczyć mnóstwo różnego rodzaju samolotów, począwszy od samolotów cywilnych, aż po te zabytkowe wojskowe maszyny. Dlatego, jeśli wybieramy się w te regiony Bułgarii, warto skorzystać z możliwości i zwiedzić cały obiekt.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie samoloty możemy zobaczyć w muzeum lotnictwa?

Czeka na nas, aż dziewięć głównych eksponatów, z którymi związane są istotne wydarzenia i wspaniałe momenty w historii bułgarskiego lotnictwa. Znajdziemy tam zwyczajne samoloty pasażerskie, ale muzeum posiada także te specjalne wojskowe modele. Między innymi na wejściu będziemy mogli zaobserwować zabytkowe samoloty, które podczas swojej eksploatacji wykorzystywane były przez flotę BGA-Balkan. Modele te służyły w latach 1960-1996. Kolejnymi ciekawymi eksponatami wartymi uwagi są maszyny, które przemierzały praktycznie cały świat. Do takich eksponatów zaliczamy samoloty Tu-154. Jest to taki sam model, jak ten, który w 2010 roku rozbił się w Smoleńsku. Oprócz tego mamy możliwość zobaczenia z bliska transportowca An-12 Flying Man inaczej nazywanego „Antomov”. Jest on jedynym transportowcem znajdującym się w tego typu muzeum w Bułgarii.

Inne ciekawe atrakcje w muzeum lotnictwa

Oczywiście, gdy wybieramy się na taką wycieczkę, musimy być gotowi na sporą dawkę wiedzy w pigułce. Nawet w pół godziny zwiedzania jesteśmy w stanie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących samolotów oraz historia lotnictwa w Bułgarii. W niektórych miejscach muzeum porozmieszczane są interaktywne ekrany wyświetlające ciekawostki na temat eksponatów, ich historii itp. Poza tym mamy możliwość wejścia do różnych samolotów oraz zobaczenia całego wyposażenia kokpitu. Odnowione kabiny pasażerskie, odzież pilotów, kino, duża ilość eksponatów oraz czarna skrzynia samolotowa czekają na nas otworem! Dla bardziej wtajemniczony fanatyków lotnictwa bądź nawet dzieci istnieje również możliwość skorzystania z symulatora lotu. Wystarczy założyć specjalne okulary, a nowoczesna technologia sprawi, że poczujemy się jak zawodowy pilot na pokładzie samolotu.

Kto może odwiedzić muzeum?

Nie ma żadnej konkretnej grupy wiekowej, która może odwiedzić ten obiekt. Jest on otwarty zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Rodzice z dziećmi często obawiają się, że tego typu miejsce nie będzie odpowiednie dla ich pociech. Jak się okazuje zupełnie nie potrzebnie! Muzeum lotnictwa w Burgas oferuje wiele ciekawych atrakcji, które są w stanie zwrócić uwag nawet tych najmłodszych turystów. Możliwość zwiedzenia wnętrza samolotu, zobaczenia kokpitu oraz oczywiście skorzystania z wirtualnej rzeczywistości świetnie sprawdzi się dla dzieci i młodzieży.

Ceny biletów i godziny otwarcia muzeum

Wielu z nas pewnie myśli, że tak duża ilość atrakcji musi być równa wysokim cenom. Jednak w tym przypadku jest inaczej. Cena biletu w przeliczeniu na PLN wynosi około 14/15zł, więc jest ona stosunkowo niska zwłaszcza w porównaniu do kosztów co niektórych atrakcji w tym kraju. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00 – 17:00. 

Ile czasu zajmie nam zwiedzanie muzeum lotniska w Burgas?

 przeważnie zajmie nam około 30 minut. Dzięki temu, iż czas zwiedzania nie jest długi, mamy pewność, że nawet jeśli atrakcje nie przypadną nam do gustu, to nie zmarnujemy całego dnia swojego urlopu.

Czy w muzeum lotnictwa w Burgas można robić zdjęcia?

W wielu polskich muzeach panuje zakaz wykonywania fotografii lub filmów bez wcześniejszego uzyskania zgody. Dzieje się tak, ponieważ częste robienie zdjęć z fleszem nie wpływa korzystnie na eksponaty (zwłaszcza jeśli są nimi drogocenne obrazy, dzieła sztuki itp.). Natomiast w muzeum lotnictwa eksponaty nie są narażone na uszkodzenia spowodowane użyciem lampy błyskowej w aparacie, dlatego bez problemu możemy wykonywać tam zdjęcia czy też nagrywać filmy. Oczywiście jest to miejsce publiczne, dlatego wszystkie tego typu pliki, na których w tle znajdują się dobrze widoczne osoby wokół nas, nie mogą być oblikowane w internecie bez ich pozwolenia, więc mogą służyć nam tylko w celu użytkowania osobistego.

Podsumowanie

Muzeum lotnictwa w Burgas jak najbardziej jest warte naszej uwagi. Nie zależnie od wieku jesteśmy w stanie znaleźć interesujące dla siebie atrakcje. Muzeum oferuje możliwość zobaczenia wielu zabytkowych modeli, począwszy od zwyczajnych samolotów pasażerskich, nawet po transportowce i samoloty wojskowe. Niektóre z nich posiadają odnowione kabiny, dzięki czemu poczujemy się jak pasażerowie dawniej funkcjonującej maszyny. Należy również pamiętać, że transport do muzeum nie jest trudny, gdyż znajduje się ono obok lotniska, więc taksówki bądź komunikacja miejska są dostępne o każdej porze dnia.

Poprzedni

Słoneczny Brzeg – z biurem podróży czy na własną rękę?

Bezpieczeństwo w Bułgarii – czy Bułgaria jest bezpieczna?

Następny

Dodaj komentarz