Kiedy jechać do Słonecznego Brzegu?

Tagi , , , , ,

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie to właśnie Bułgaria stała się jednym z najpopularniejszych miejsc na spędzenie wakacji. Szczególnie kurorty tego kraju upodobali sobie Polacy, który oprócz niekwestionowanego piękna, doceniają sobie wysoko także i wyjątkowo niskie ceny. Bułgaria może pochwalić się prawdziwie malowniczą linią brzegową, a także kurortami turystycznymi, które są jednocześnie świetnie znane w całej Europie. Nie ma chyba na świecie turysty, który do tej pory nie usłyszałby o Słonecznym Brzegu. Jest to niewielka, jednocześnie słynna miejscowość wypoczynkowa, która oferuje nam dostęp do pięknych plaży i szeregu innych atrakcji. Jednak kiedy najlepiej jechać do Słonecznego Brzegu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje w Słonecznym Brzegu? Kiedy jechać na urlop?

Jeśli marzymy o spędzeniu wakacji w Słonecznym Brzegu, wówczas z pewnością możemy zastanawiać się także, jaki okres będzie na taki wyjazd najlepszy. Warto zaznaczyć, że w Słonecznym Brzegu z całą pewnością nie będziemy mogli narzekać na brak słonecznej i pięknej pogody. Kurort ten znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, ciepłego. To z kolei mówi nam wyraźnie o tym, że słońca tam z pewnością nie zabraknie. Jeśli jednak wymagamy ciepłej – a wręcz upalnej – pogody, która pozwoli nam na złapanie złocistej opalenizny, wówczas warto wybrać się tam w sezonie letnim. Mowa tu o okresie od czerwca do początku września. Jest to typowy sezon turystyczny, który zagwarantuje nam w Słonecznym Brzegu maksymalnie wysokie temperatury i całkowity brak opadów!

Dlaczego warto wybrać się do Słonecznego Brzegu w sezonie letnim?

Nie da się ukryć, że sezon letni w Słonecznym Brzegu jest wyjątkowo dynamiczny. To właśnie w tych miesiącach do kurortu zjeżdża zdecydowanie największa liczba turystów, którzy szczelnie wypełniają plaże. Z pewnością wyjazd do Słonecznego Brzegu w sezonie letnim jest jednym z lepszych pomysłów. Możemy w ten sposób cieszyć się temperaturami nawet powyżej 30 stopni. Dodatkowo w Słonecznym Brzegu w sezonie letnim wiele się dzieje, więc możemy być pewni, że nie zabraknie nam tam świetnych imprez i innych atrakcji.

Wyjazd do Słonecznego Brzegu w sezonie jesiennym – czy warto się na to zdecydować?

Jeśli nie zdecydujemy się na to, żeby pojechać do Słonecznego Brzegu w sezonie letnim nic tak naprawdę nie tracimy. Pogoda w tym kurorcie dopisuje praktycznie przez cały rok. Choć faktem jest, że najwyższych temperatur możemy spodziewać się głównie w sezonie letni. Wyjazd jesienią do Słonecznego Brzegu również może być jednym z lepszych pomysłów na spędzenie naszego urlopu. W okresie od września do listopada w kurorcie możemy spodziewać się temperatur rzędu nawet 22 – 25 stopni Celsjusza. Co więcej, temperatury wody również utrzymują się na dość zadowalającym poziomie, więc będziemy mogli korzystać z morskich kąpieli. Musimy jednak zaakceptować przelotne deszcze, które mogą się pojawić.

Słoneczny Brzeg jesienią? Świetny pomysł!

Nie da się ukryć, że sezon jesienny w naszym kraju jest dość mało przyjemny. Temperatury spadają poniżej 20, a czasami nawet i 15 stopni Celsjusza. Co więcej, spotykamy się z praktycznie nigdy nie kończącymi się opadami. Jeśli zastanawiamy się kiedy jechać do Słonecznego Brzegu, może okazać się, że jesień będzie idealna. Wyjazd do Słonecznego Brzegu w tym okresie może być więc jednym ze skuteczniejszych sposobów na przysłowiowy zastrzyk energii. Co więcej, jesienią – kiedy sezon turystyczny dobiega powoli końca – możemy w Słonecznym Brzegu załapać się na wyjątkowo atrakcyjne ceny hoteli i innych miejsc noclegowych.

Słoneczny Brzeg w sezonie zimowym – czy warto się tam wybrać?

Wyjazd do Słonecznego Brzegu w Sezonie zimowym może być świetnym sposobem na ucieczkę od mroźnej pogody. Sezon zimowy w Słonecznym Brzegu jest wyjątkowo spokojny, gdyż nie spotkamy już na plażach tłumów turystów. W tym okresie możemy spodziewać się temperatur głównie powyżej 12 – 13 stopni Celsjusza, ale na początku zimy zdarzają się takie dni, w których termometry pokazują nawet 18 – 19 stopni, a wówczas możemy w dalszym ciągu korzystać z rajskich plaż. Choć temperatury wody również znacznie spadają, to odważniejsi turyści w dalszym ciągu mogą zażywać kąpieli. Z pewnością wyjazd do Słonecznego Brzegu w sezonie zimowym będzie sposobem na wypoczynek w całkiem przyzwoitej temperaturze.

Dlaczego warto odwiedzić Słoneczny Brzeg w sezonie zimowym?

Jeśli zastanawiamy się kiedy jechać do Słonecznego Brzegu i rozważamy urlop w sezonie zimowym, to nie musimy się dłużej zastanawiać! W tym okresie możemy skorzystać nie tylko ze znacznie niższych cen biletów, ale także ze znacznie niższych cen noclegów! Dodatkowo w dalszym ciągu załapiemy się na promienie słońca i będziemy mogli cieszyć się znacznie wyższymi temperaturami niż te, które panują w naszym kraju. Jeśli więc chcemy naładować przysłowiowe akumulatory w okresie zimowym, to taki wyjazd z pewnością nam w tym pomoże. Słoneczny Brzeg w sezonie zimowym dalej jest dynamicznym kurortem, w którym z pewnością będzie czekać na nas wiele atrakcji i przygód.

Poprzedni

Komunikacja miejska w Słonecznym Brzegu

Jak dojechać z Burgas do Nesebyr?

Następny

Dodaj komentarz