Kiedy jechać do Płowdiw (Plovdiv)?

Tagi , , , , , ,

Płowdiw to coraz popularniejsze miasto w Bułgarii, które ma liczne atrakcje oraz ciekawe miejsca. Można tu zatem spędzić bardzo ciekawie czas. A zatem, kiedy jechać do Płowdiw? Przekonajmy się wspólnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyjazd do Płowdiw w sezonie letnim

Klimat panujący w Płowdiw zaliczany jest do klimatu umiarkowanego. Oznacza to, że lato jest wyjątkowo ciepłe i słoneczne. Oznacza to, że wyjazd latem jest ciekawą opcją. Można wtedy skorzystać z wielu atrakcji. Co prawda nie ma tutaj dostępu do morza, jednak są inne kąpieliska. Dodatkowo w sierpniu w Płowdiw często organizowane są koncerty, które również zachęcają do świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Jedyne, o czym musisz pamiętać, że to sezon wysoki, a to często przekłada się na wyższe ceny.

Medieval Bachkovo Monastery Dormition of the Mother of God, Plovdiv Region, Bulgaria
Średniowieczny klasztor Zaśnięcia Matki Bożej w Baczkowie, obwód Płowdiw, Bułgaria, licencja: shutterstock/By stoyanh

Dlaczego warto jechać do Płowdiw latem?

Płowdiw latem jest wyjątkowym miastem, z tysiącem atrakcji. Wiele eventów, a także wystaw odbywa się właśnie w tym okresie, gdyż pogoda temu sprzyja. Co więcej, jest też sporo knajpek, a miast i tętni życiem nawet do późnych godzin nocnych.

Wyjazd do Płowdiw w sezonie jesiennym

Jesienne wyjazdy mają swój wyjątkowy urok. To magiczny okres, kiedy miasto całkowicie się zmienia i z pewnością może zaskoczyć. Jesień w Płowdiw jest dość łagodna, choć mogą się zdarzyć gwałtowne opady deszczu. Co więcej, w tym czasie Płowdiw mieni się tysiącem kolorów, a także panuje niezapomniany klimat. Wszystko to sprawia, że wyjazd do tego miasta w sezonie jesiennym jest jednym z lepszych pomysłów, jeśli odpowiada Ci taki klimat.

Plovdiv, Bulgaria.The street of the Old Town with renaissance buildings is decorated with autumn tree and fallen leaves. Autumn cityscape.
Płowdiw, Bułgaria. Ulica Starego Miasta z renesansowymi budynkami ozdobiona jest jesiennymi drzewami i opadłymi liśćmi.., licencja: shutterstock/By Elena+Khorozova

Dlaczego warto jechać do Płowdiw na jesień?

Jesień w Płowdiw jest magicznym okresem, w którym miasto zyskuje nie tylko niesamowitą atmosferę, ale także całkowicie zmienia się jego wygląd. Będziesz mógł przemierzać uliczki usłane kolorowymi liśćmi, a także zatrzymać się w kawiarence na smakowitą, jesienną kawę. Co więcej, wyjazdy do Płowdiw w sezonie jesiennym mogą być dla Ciebie znacznie bardziej przystępne pod względem cenowym. Zwykle zarówno loty, jak i ceny noclegów są nawet 20% niższe niż w szczycie sezonu turystycznego. Z takiej okazji z pewnością musisz skorzystać.

Wyjazdy do Płowdiw na zimę

Zima to także ciekawy czas, aby udać się do Płowdiw. Co prawda temperatury stają się nieco niższe, jednak w dalszym ciągu zima w Płowdiw jest łagodniejsza niż ta, do której mogłeś przyzwyczaić się w Polsce. Co więcej, miasto organizuje wiele, zimowych festiwali, które z całą pewnością wprawią Cię w dobry nastrój i zachęcą do rozgrzewającej zabawy!

Dlaczego powinieneś jechać do Płowdiw w sezonie zimowym?

Zimowe wyjazdy również cieszą się dużą popularnością. Można wtedy podziwiać zimowy pejzaż. Niekiedy istnieje też możliwość zwiedzenia lokalnego, świątecznego jarmarku, co więcej można też spędzić święta lub sylwestra w zupełnie nowym mieście. Pamiętaj także o tym, że zimowy wyjazd do Płowdiw często jest tańszym rozwiązaniem niż latem. Możesz więc nie tylko świetnie się bawić, ale także sporo zaoszczędzić.

Czytaj także:

Jaka pogoda i temperatura w Płowdiw (Plovdiv) w ciągu roku?

Ceny w Płowdiw (Plovdiv) i koszty życia

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w Płowdiw – sprawdź!

Czy w Płowdiw (Plovdiv) jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz