Jaka pogoda w Bułgarii we wrześniu, październiku i listopadzie?

Tagi , , , , ,

Bułgaria to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych wśród szerokiego grona turystów. By jednak móc cieszyć się doskonałym wyjazdem, który wpiszę się w indywidualne upodobania i preferencję, warto prześledzić temperatury powietrza i wody, zwłaszcza w takich miesiącach jak wrzesień, październik czy listopad. Przyjrzyjmy się jaka pogoda w Bułgarii panuje jesienią.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Bułgarii na jesień

Pomimo zakończenia upalnego lata, także w okresie jesiennym, Bułgaria gości ogromne ilości turystów. Jesień w Bułgarii należy do jednych z najpiękniejszych. Wciąż możemy korzystać z dobrodziejstw akwenów wodnych, Morza Czarnego, które nagrzane po upalnym, gorącym lecie, wciąż utrzymują doskonałą, komfortową temperaturę, która oscyluje w granicach 25°C. To poziom, który pozwala bez obaw cieszyć się wodnym szaleństwem, nawet w przypadku malutkich dzieci czy młodzieży. Początkowa faza jesieni przynosi nawet 20°C, przez co możemy przedłużyć dla siebie sezon wakacyjny i wyruszyć po odkrycie ciekawych miejsc Bułgarii. 

Temperatury wody w Bułgarii na jesień

Bułgaria to kraj, który w przeważającej części znajduję się w strefie klimatu kontynentalnego. W związku z tym, w Bułgarii lata są bardzo ciepłe, a zimy mroźne. Jak wygląda sytuacja pogodowa w tym kraju wiosną? Analizując temperatury z ostatnich lat w wiosennych porach roku, w tym okresie, w Bułgarii woda ma około 8-9°C. To czas, w którym rozpoczyna się sezon turystyczny. Temperatura powietrza wiosną w Bułgarii oscyluje w granicach 14°C. Cała przyroda budzi się do życia, zachęcając turystów do rozpoczęcia sezonu i poznawania oferowanych atrakcji turystycznych w jednym z najbardziej popularnych krajów turystycznych. 

Czy warto jechać do Bułgarii na jesień?

Wyjazd do Bułgarii jesienią jest absolutnym strzałem w dziesiątkę, zarówno dla rodzin z dziećmi, zakochanych par czy paczki przyjaciół. Jedną z podstawowych zalet jest doskonała temperatura wody i powietrza, przez co pobyt nie musi ograniczać się jedynie do spacerów- możemy w pełni korzystać z otwartych akwenów wodnych i innych, różnorodnych atrakcji, które ma nam do zaoferowania jeden z najbardziej ciekawych turystycznie krajów świata. Co ważne, w okresie jesiennym, w Bułgarii, możemy cieszyć się większą swobodą, spokojem i wyciszeniem. W przeciwieństwie do typowo urlopowych miesięcy w sezonie wakacyjnym, Bułgaria na przełomie września, października czy listopada staje się krajem, w którym odnajdzie dla siebie skrawek doskonałej przestrzeni każdy pasjonat, miłośnik swobody i intymności. Obiekty gastronomiczne, hotelowe, „nie pękają w szwach”, przez co możemy liczyć na doskonały wyjazd. 

Pogoda w Bułgarii we wrześniu

Wrzesień to jeden z najpiękniejszych jesiennych miesięcy na zorganizowanie wyjazdu do Bułgarii. Często zdarza się, że pogoda w tym miesiącu, zwłaszcza na jego początku, niczym nie różni się od sierpnia. Wybierając się do Bułgarii we wrześniu, możemy liczyć na dużą ilość słońca, wracając do kraju z piękną opalenizną, czy swobodne kąpiele w akwenach wodnych. Jest to więc wymarzona pogoda dla osób, które lubią ciepło, unikając jednocześnie upałów. We wrześniu, w Bułgarii, możemy liczyć na temperatury dzienne w okolicach 20°C, noce w okolicy 8-9°C. 

Pogoda w Bułgarii w październiku

Chcąc wyjechać do Bułgarii jesienią, śmiało można wybrać się do ciekawego miejsca na mapie Europy. Średnica temperatura powietrza wynosi 17°C. Wciąż jest więc ciepło, a w kraju panuje przyjemna aura zachęcająca do sporej ilości aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W najbardziej chłodne dni temperatura wynosić będzie 10°C. Co jednak ciekawe, temperatura wody wynosi 19°C, co niejednokrotnie zachęca wielu do skorzystania z wodnych kąpieli. W październiku w Bułgarii mogą pojawić się opady deszczu. 

Pogoda w Bułgarii w listopadzie

Listopad to jeden z ostatnich miesięcy, który zachęca do odwiedzenia Bułgarii, licząc na jesienną aurę. Jest to już jeden z chłodniejszych miesięcy, w którym w ciągu dnia możemy cieszyć się temperaturą w okolicy 9°C. Średnie wahania mieszczą się w okolicy 6-12°C. Także woda jest już dość zimna, wynosi 18°C. Jest to więc moment w roku, w którym Bułgarię powinniśmy odwiedzić głównie dla spacerów, jak również doskonałej klasy regionalny przysmaków i trunków. 

Rozważasz dla siebie i swojej rodziny wyjazd do Bułgarii jesienią? Obawiasz się, że panujące warunki atmosferyczne nie sprawią, że zaplanowany wypoczynek będzie mógł być zaliczony do udanych? Z całą pewnością Bułgaria będzie doskonałym kierunkiem turystycznym także w okresie jesiennym. Jeśli chcemy liczyć na jak najbardziej ciepłe warunki, zdecydowanie należy postawić na wrzesień. Jeśli zaś nie liczymy na wodne kąpiele, a naszym celem jest zwiedzanie, spacerowanie i poznanie pięknego krajobrazu Bułgarii, z całą pewnością doskonałym miesiącem będzie także listopad. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego turysty. 

Poprzedni

Wakacje w Bułgarii – z biurem podróży czy na własną rękę?

Gdzie możesz dobrze zjeść w Rawda? – najlepsze restauracje!

Następny

Dodaj komentarz