Jak dojechać z Burgas do Sveti Vlas?

, Tagi , , , , , ,

Bułgaria to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Świetna lokalizacja, piękna pogoda i niezwykła kultura rokrocznie przyciągają dziesiątki tysięcy turystów. Z tego artykułu dowiesz się, jak dojechać z drugiego co do wielkości lotniska w Bułgarii do urokliwej miejscowości, jaką jest Sveti Vlas.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać samochodem z Burgas do Sveti Vlas?

Burgas i Sveti Vlas to miejscowości oddalone od siebie o ok. 40 kilometrów. Łączy je trasa europejska E87, którą przemierzysz ten dystans w 40-45 minut.

Wynajem samochodu w Burgas

Posiadanie własnego pojazdu daje nieograniczoną swobodę poruszania się. Podczas pobytu w Bułgarii warto zdecydować się na wynajem samochodu. Wypożyczalnie mają swoje biura w salonie przylotów, dzięki temu z usługi można skorzystać już na miejscu, jednak lepszym pomysłem będzie rezerwacja pojazdu z wyprzedzeniem przez Internet. 

Autobusem z Burgas (BOJ) do Sveti Vlas

Port lotniczy, z którego chcesz się dostać do Sveti Vlas, znajduje się około 10 kilometrów od Burgas. Pierwszym etapem podróży jest przejazd autobusem miejskim nr 15, który jedzie do centrum miasta. Rozkład jazdy znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Burgasbus. Według cennika bilet kosztuje 1,5 BGN.

Autobus jeździ codziennie, o wielu porach, dlatego po wylądowaniu samolotu nie ma konieczności długiego oczekiwania na transport. Pamiętaj, by przed wejściem do autobusu wymienić pieniądze na lewy (BGN), gdyż płatność kartą może być niemożliwa. Bilet kupuje się u konduktora, który sam podchodzi do osób wsiadających — nie trzeba podchodzić do kierowcy.

Na terenie Burgas znajdują się dwa dworce autobusowe — południowy (Avtogara Jug) i zachodni (Avtogara Zapad). Autobus nr 15 zatrzymuje się na dworcu południowym, czyli tym, z którego odjeżdżają autobusy do Słonecznego Brzegu. W Słonecznym Brzegu, czyli 5 km od miejscowości Święty Włas, czeka cię ostatnia przesiadka. W zależności od planów podróżniczych, z Burgas możesz pojechać do Nesebyru, z którego również kursują bezpośrednie autobusy do Burgas.

Transfery i taksówki z lotniska

Najprostszym sposobem na przejazd z Burgas do Sveti Vlas jest skorzystanie z taksówki. Jest to droższy sposób — należy pamiętać, że te dwie miejscowości dzieli ok. 40 km — jednak podróżując w grupie różnica w cenie nie jest odczuwalna. W przypadku lotniska, taksówkarze czekają nieopodal niego, a często sami oferują podróżującym przejazd. 

Niektórzy taksówkarze przyjmują płatności w obcych walutach (euro, dolar), jednak w takim przypadku nie ma co liczyć na dobry przelicznik. Podobnie jak w przypadku autobusów, warto mieć kilkadziesiąt lewów w portfelu. W razie potrzeby na terenie lotniska można znaleźć bankomat, w którym bez problemu wypłacisz lokalną walutę. Pamiętaj, by korzystać wyłącznie z usług licencjonowanych taksówkarzy.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usługi transferu z lotniska. Transfer z lotniska to najwygodniejszy sposób na dojazd z Burgas do Sveti Vlas. Zatrudniony kierowca będzie oczekiwać na przylot niezależnie od opóźnień, a po twoim przylocie pomoże z walizkami. Ta usługa często jest oferowana przez hotele i może być już wliczona w cenę noclegu — przed zarezerwowaniem noclegu warto zapytać o jej dostępność.

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże w Primorsku i okolicach

Życie nocne w Burgas, kluby na plażach które warto odwiedzić

Następny

Dodaj komentarz