Jak dojechać z Burgas do Pomorie?

, , Tagi , , , , , ,

Bułgaria to dobre i słoneczne miejsce na odpoczynek! Znamy już dużo miejscowości, które przyciągają tłumy turystów. Coraz więcej podróżnych, w tym i Polaków, odkrywa jej niesamowity urok i chętnie do niej wraca. Ostatnimi czasy na uwagę zasługują też mniejsze kurorty. Warto wybrać się do urokliwego, spokojnego i znajdującego się nad Morzem Czarnym miasteczka o nazwie Pomorie. Jako, że większość turystów dociera do Bułgarii właśnie do Burgas, opisujemy jak dojechać z Burgas do Pomorie.

Pomorie to doskonałe miejsce na wypoczynek. Stało się celem podróży, ponieważ znajdują się w nim ośrodki uzdrowiskowe i żeglarskie, plaże, czy port rybacki i pasażerki, który warto odwiedzić. Można także odważyć się na błotne kąpiele w tamtejszym jeziorze o nazwie Pomorie. Jest też Muzeum Soli, które będzie ciekawostką, dla tych, którzy poza czasem spędzonym na plaży, pragną się czegoś jeszcze dowiedzieć.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać z Burgas do Pomorie?

Samolotem do Burgas

Jeśli wybieramy się w okolice półwyspu, na którym znajduje się Pomorie, to najlepiej dotrzeć do Bułgarii samolotem. Tanie linie lotnicze typu Ryanair czy Wizz Air mają w swojej ofercie loty do Burgas. Możemy też skorzystać z oferty innego przewoźnika. Ważne jest, by jako cel podróży wybrać lotnisko o nazwie Burgas-Sarafowo. Stąd już naprawdę bardzo łatwo i szybko dotrzemy do Pomorie. Burgas jest dużym i znanym bułgarskim miastem, oddalonym od Pomorie o około 20 km.

Autobus do Pomorie

Z lotniska o nazwie Burgas-Sarafowo dojazd jest naprawdę bardzo prosty. Co około pół godziny jedzie do Pomorie autobus, który zawiezie nas albo na przedmieścia miasta albo aż do jego centrum. Należy zwrócić uwagę na tabliczkę z nazwą autobusu. By dotrzeć jak najdalej wybieramy ten z napisem Pomorie Centrum, czyli po bułgarsku Поморие – център.

Możemy też dojechać do przystanku o nazwie Pomorie Grad (po bułgarsku Поморие-град), skąd przesiądziemy się w autobus miejski, już ze strefy Pomoria i dojedziemy nim w oczekiwane przez nas miejsce. Grad to dzielnica Pomoria. Przejazd z lotniska do Pomoria zajmie nam zatem od 15 do 20 minut. Wychodząc z lotniska należy skierować się na przystanek autobusowy, oddalony od hali lotniska o około 200 metrów, znajdujący się niedaleko ronda i sąsiedniej ulicy. Przystanek jest dobrze oznaczony, a komunikacja sprawna. W razie wątpliwości życzliwa osoba wskaże nam drogę.

Możliwy jest też transport z Burgas – z dworca autobusowego o nazwie Avotogara Jug. Stąd również autobusy kursują co 30 minut. Dotrzemy nimi zarówno na przystanek Grad, jak i Pomorie Centrum. Koniecznie czytajmy tablice zamieszczone za szybą autobusu.

Taxi z Bugas do Pomorie

Wychodząc z terminala lotniska można też skorzystać z szybkiego i bezpośredniego transportu z Burgas do Pomorie. Na podróżnych na parkingu czekają auta typu: Taxi, Minivan, czy Bus, obsługiwane przez firmę Taxi Burgas. Taką formę transportu można zamówić w obie strony i w dowolne miejsce Bułgarii za pomocą strony internetowej i to w języku polskim. Taxi lotnisko Burgas – Pomorie. Transfery od 15 euro | BurgasAirportTaxis.com Firma ta oferuje nawet darmowe użyczenie fotelików dla dzieci. Auta tej jednostki są w stanie zabrać jednorazowo od 4 do 8 osób, raz z bagażami. Dużym ułatwieniem jest możliwość zarezerwowania Taxi Burgas już nawet na kilka miesięcy przed przylotem do Bułgarii i wybierając także transport powrotny z Pomorie na lotnisko.

Poprzedni

Gdzie zjeść w Nesebyrze? Najlepsze restauracje

Co kupić w Słonecznym Brzegu? Jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz