Ile kosztuje wycieczka do Płowdiw? Oto co warto wiedzieć!

Tagi , , , , , , ,

Płowdiw to jedna z większych metropolii w Bułgarii, która wyróżnia się licznymi zabytkami, a także tysiącem atrakcji dla turystów. Jeśli i Ty myślisz o tym, aby się tutaj udać. To sprawdźmy, ile kosztuje wycieczka do Płowdiw!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt lotów do Płowdiw z Polski

Miasto obsługiwane jest przez międzynarodowy port lotniczy. Jednak połączenia są trochę ograniczone. Wynika to z faktu, że dawniej nie cieszyły się one zbyt dużą popularnością. Niestety, ale z Polski nie ma bezpośrednich lotów. Jeśli chodzi o ceny biletów, to w dużym przybliżeniu prezentują się one w następujący sposób:

 • jeśli planujesz wylot z Katowic do Płowdiw, to za bilet zapłacisz około 637 złotych – jest to lot z jedną przesiadką;
 • Gdy zdecydujesz się na wylot z Warszawy – lotnisko Modlin – do Płowdiw, wówczas będziesz musiał zapłacić około 2 tysięcy złotych – również jest to lot z jedną przesiadką;
 • wybierając przelot z Gdańska do Płowdiw, wówczas za bilet będziesz musiał zapłacić około 825 złotych.

Pamiętaj jednak, że przedstawione powyżej ceny są jedynie orientacyjne i uśrednione. Nie da się jednoznacznie określić, ile faktycznie zapłacisz za bilet. Wszystko zależy od konkretnych linii, a także od daty planowanego wylotu. Co więcej, powyższe ceny nie uwzględniają żadnych, dodatkowych kosztów. Licz się więc z koniecznością uiszczenia opłaty lotniskowej, a także ewentualnej dopłaty za bagaż rejestrowany.

Roman theatre of Philippopolis in Plovdiv, Bulgaria
Teatr rzymski w Philippopolis w Płowdiwie, Bułgaria, licencja: shutterstock/By RossHelen

Ceny hoteli w Płowdiw

Koszty noclegów w Płowdiw nie powinny zbytni nadwerężyć Twojego budżetu. Zgodnie ze statystykami, średni koszt zakwaterowania w tym mieście wynosi około 188 złotych. Mimo wszystko cena może się różnić w zależności od standardu konkretnego obiektu. A zatem, jak dokładnie to wygląda?

 • za jedną noc spędzoną w skromnym hostelu w Płowdiw zapłacisz około 79 złotych;
 • natomiast za noc, którą spędzisz w tradycyjnym pensjonacie zapłacisz około 109 złotych;
 • jeśli wybierzesz jednogwiazdkowy hotel, to za jedną noc zapłacisz około 129 złotych;
 • w przypadku nocowania w hotelu dwugwiazdkowym o nieco wyższym standardzie, za jedną noc zapłacisz około 155 złotych;
 • w momencie, kiedy podejmiesz decyzje o nocowaniu w hotelu trzygwiazdkowym o wysokich standardach, to za noc będziesz musiał zapłacić około 190 złotych;
 • jeśli interesuje Cię szereg udogodnień gwarantowanych przez hotel czterogwiazdkowy, to za jedną noc zapłacisz około 261 złotych.

Pamiętaj, że w Płowdiw znajdziesz także wyjątkowo luksusowe hotele pięciogwiazdkowe, które zaliczają się do grona obiektów butikowych. W tym przypadku cena za jedną noc zaczyna się od 428 złotych. Zwróć także uwagę na to, że im bliżej centrum znajduje się dany obiekt noclegowy, tym będzie on droższy.

Center of town of Hisarya, Plovdiv Region, Bulgaria
Centrum miasta Hisarya, obwód Płowdiw, Bułgaria, licencja: shutterstock/By stoyanh

Ceny jedzenia w Płowdiw

Ceny jedzenia w Płowdiw również nie należą do najwyższych. Za posiłek w klasycznej, taniej restauracji zapłacisz około 36 złotych. Dostaniesz jedno, pożywne danie, a także napoje. Jeśli jednak lubisz restauracje typu fast-food, wówczas za zestaw z burgerem i frytkami zapłacisz jedynie 26 złotych. Gdy zdecydujesz się na lunch z drugą połówką w lepszej restauracji, składający się z dwóch dań i przystawek, zapłacisz około 114 złotych. A jak prezentują się ceny sklepowe? Otóż:

 • za litrowy karton mleka zapłacisz około 5,90 złotych;
 • za 12 sztuk dużych jaj zapłacisz około 11 złotych;
 • za biały chleb zapłacisz około 3,50 złotych;
 • za kilogram dobrej jakości, lokalnego sera zapłacisz około 36 złotych;
 • za kilogram kiełbasy zapłacisz około 44 złote.

wycieczka do Płowdiw – jakie ceny atrakcji?

Jeśli chodzi o ceny atrakcji w Płowdiw, to również nie należą one do najwyższych. Zwykle za pojedynczy bilet do muzeum czy galerii sztuki będziesz musiał zapłacić od 15 do około 40 złotych. Jeśli z kolei zamierzasz odwiedzić w Płowdiw kino, to za bilet na seans będziesz musiał zapłacić około 29 złotych. Jedną z popularniejszych atrakcji w Płowdiw jest także wynajęcie kortu tenisowego. Taka przyjemność kosztuje około 42 złote za jedną godzinę grania w dni weekendowe.

A zatem teraz możesz sobie policzyć, ile mnie więcej będzie Cię kosztować wycieczka do Płowdiw!

Czytaj także:

Ceny w Płowdiw (Plovdiv) i koszty życia

Wynajęcie samochodu w Płowdiw – co warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Płowdiw (Plovdiv)?

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Płowdiw i okolicach

Następny

Dodaj komentarz