Gdzie zjeść w Nesebyrze? Najlepsze restauracje

, Tagi , , , , ,

Nesebyr to jedno z najpopularniejszych miast, szczególnie jeśli chodzi o wakacje w Bułgarii. Polscy turyści wręcz pokochali wypoczynek w tamtym rejonie i nie ma się co temu dziwić. Nesebyr znajduje się na malowniczym półwyspie nad Morzem Czarnym. Chociaż zamieszkuje je na stałe około 13 tysięcy mieszkańców, to miasto to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Panują tam wręcz idealne warunki do wypoczynku – piękna pogoda przeplata się z ciepłymi wodami Morze Czarnego. Co więcej, w Nesebyrze nie brakuje także niezbędnych punktów usługowych. Gdzie zjeść w Nesebyrze? Oto TOP 5 najlepszych restauracji w miasteczku!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie zjeść w Nesebyrze? Dionis Restaurant

Pierwszą restauracją, którą powinien odwiedzić każdy turysta przebywający w Nesebyrze jest Dionis Restaurant. Znajdziemy ją przy ulicy Krabyriena 5 Mitropolitska 3 czyli blisko samego centrum miasteczka. Jest to restauracja, która może pochwalić się szeregiem pozytywnych opinii i rekomendacji. Specjalizuje się ona w tradycyjnej, bułgarskiej kuchni – zjemy więc tam najlepsze dania i smakołyki z tego regionu. Restauracja otwiera się o godzinie 10 i jest czynna aż do godziny 21:00. Możemy śmiało udać się tam zarówno na lunch, ale także i na późny podwieczorek i kolację. Dionis Restaurant serwuje także wyśmienite bułgarskie wina oraz piwa. Co najważniejsze, w tej restauracji możemy również zamówić jedzenie na wynos lub z dostawą do hotelu i każdego innego miejsca, w którym się obecnie znajdujemy. Jeśli chodzi o zakres cenowy, to z pewnością nie jest to najdroższa restauracji w mieście.

Gdzie zjeść klasyczne bułgarskie dania? Old Nessebar Restaurant

Kolejną restauracją na naszej liście TOP5 jest Old Nessebar Restaurant. Znajdziemy ją w samym centrum starego miasta przy ulicy Mitropolitska 14. Ta restauracja może również pochwalić się największą liczbą pozytywnych recenzji i często jest ona rekomendowana przez turystów przebywających w Nesebyrze. Co możemy w niej spróbować? Otóż wszystko to co najlepsze z regionalnej kuchni. Serwuje ona najbardziej klasyczne dania bułgarskiej kuchni. Możemy zjeść tam zarówno dania główne, ale także i przystawki czy sałatki. Nie brakuje tam także wyśmienitych alkoholi. Restauracja Old Nessebar otwiera się już o godzinie 8:00 aż do godziny 20:00. Możemy więc spokojnie udać się tam na wyśmienite śniadanie, a także na obiad i kolację. Ceny w Old Nessebar Restaurant są nieco wyższe – jest to bardziej ekskluzywna restauracja, a co za tym idzie, warto się na to przygotować. Lokal nie prowadzi dostawy do domu, a także warto skontaktować się z nim celem rezerwacji dogodnego stolika.

Gdzie zjeść w Nesebyrze? Emona Restaurant

Kolejnym lokalem gastronomicznym, który z całą pewnością warto odwiedzić w Nesebyrze jest Emona Restaurant. Ta restauracja zlokalizowana jest przy ulicy Messembrija 41, dość blisko centrum miasta, więc z pewnością nie będziemy mieć większych problemów z jej znalezieniem. Lokal ten, podobnie jak dwa, wcześniej wspomniane, może pochwalić się ogromną ilością pozytywnych opinii oraz rekomendacji, wiec turyści z pewnością nie będą żałować w nim wizyty. Emona Restaurant specjalizuje się w kuchni bułgarskiej – zjemy tam więc tradycyjne dania obiadowe, a także przystawki, zupy i sałatki.

Emona Restaurant prowadzi dostawę do domu, więc śmiało możemy zamówić konkretne dania obiadowe i nie tylko prosto do naszego hotelu. W restauracji tej oferowany jest także szeroki wybór różnorodnych alkoholi, co za tym idzie, smakosze trunków nie będą mieli większych powodów do narzekań. Zakres cenowy przez większość gości oceniany jest jako średni. Warto pamiętać, że szczególnie w sezonie letnim restauracja może pochwalić się tłumem gości, więc warto dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Gdzie zjeść dania tradycyjne? Plakamonto Restaurant

Będąc w Nesebyrze nie można także pominąć lokalu o dźwięcznej nazwie Plakamonto Restaurant. Znajdziemy ją przy ulicy Ivan Aleksandr 8, czyli również dość blisko ścisłego centrum miasteczka. Lokal ten polecany jest przez większość podróżujących do Nesebyru, więc można śmiało powiedzieć, że zasługuje on na większą uwagę z naszej strony. Zjemy tam tradycyjne dania bułgarskiej kuchni w towarzystwie wyśmienitego wina lub lokalnego piwa. Restauracja otwiera się o godzinie 10:00 i zaprasza również na tradycyjne śniadania. Zakres cenowy określany jest jako średni.

Gdzie zjeść w Nesebyrze? Restaurant „Zornitsa”

Na ostatnim miejscu w naszym rankingu obiektów gastronomicznych w Nesebyrze znajduje się Restaurant „Zornitsa”. Lokal ten znajdziemy przy ulicy Messembrija 285, również przy centrum miasta. Podobnie jak w poprzednich restauracjach w tej również zjemy najlepsze dania kuchni regionalnej w towarzystwie różnorodnych alkoholi. Warto jednak mieć na uwadze to, że restauracja ta jest wyjątkowo ekskluzywna, a co za tym idzie, ceny w niej są dość wysokie. Zawracają jednak uwagę na jakość i estetykę serwowanych dań, śmiało można powiedzieć, że zakres cen jest jak najbardziej adekwatny.

Poprzedni

Śladami cerkwi w Nessebar – co zobaczyć

Jak dojechać z Burgas do Pomorie?

Następny

Dodaj komentarz