Co zabrać na wycieczkę do Warny? Sprawdźmy!

Tagi , , , , , ,

Warna jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych nad brzegiem Morza Czarnego. Jest to wyjątkowo barwna oraz dynamicznie rozwijająca się miejscowość. Jeśli Ty również planujesz swój wyjazd do Warny, to sprawdź, co koniecznie powinieneś spakować do walizki i jak się do takiego wyjazdu przygotować! Sprawdźmy więc wspólnie, co zabrać na wycieczkę do Warny!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Przede wszystkim pieniądze

Pierwszą kwestią, o którą powinieneś zadbać przed wyjazdem do Warny, jest wymiana waluty albo po prostu zabranie ze sobą gotówki. Obowiązuje tutaj lew bułgarski, warto zatem wymienić pieniądze, aby płacić po korzystniejszym kursie. W Warnie możesz płacić także w euro, aczkolwiek jest to możliwe tylko w niektórych resortach, barach i klubach. Możesz bez problemu płacić także kartą — ale nie zawsze takie rozwiązanie będzie korzystne.

2. Niezbędne dokumenty

Przed wyjazdem do Warny sprawdź także, czy posiadasz wszystkie, niezbędne dokumenty. Oczywiście, nie chodzi tu o paszport. Granicę Bułgarii możesz przekroczyć na podstawie ważnego dowodu osobistego. Jednocześnie pamiętaj, by zabrać ze sobą wspomniany już dowód, a także prawo jazdy. Przyda Ci się ono w momencie, kiedy będziesz chciał wypożyczyć samochód. Pamiętaj także o spakowaniu karty EKUZ, która potwierdzi Twoje prawo do korzystania z opieki medycznej na terenie Bułgarii.

3. Apteczka pierwszej pomocy

W swojej walizce znajdź również miejsce na apteczkę pierwszej pomocy. W apteczce obowiązkowo powinien znaleźć się zarówno bandaż — tradycyjny i elastyczny, jak i plastry opatrunkowe. Nie zapomnij także spakować podstawowych środków medycznych. Przyda Ci się woda utleniona, a także preparaty przeciwbiegunkowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe. Warto dodać także środek na poparzenia słoneczne.

4. Leki przyjmowane na stałe

Podczas pakowania leków, nie zapomnij także o tych przyjmowanych na stale. Mowa na przykład o tabletkach antykoncepcyjnych. Warto mieć na uwadze, że leki dostępne w Polsce nie zawsze znajdują się także w Bułgarii.

5. Odzież przystosowana do pogody

Do walizki na wyjazd do Warny musisz spakować także odpowiednią odzież. Oczywiście, będzie ona uzależniona od sezonu, w którym wybierasz się do Warny. Latem koniecznie spakuj ze sobą ubrania plażowe oraz ręczniki. Pamiętaj również o ochronie głowy przed słońcem oraz o okularach przeciwsłonecznych. Dodatkowo zawsze dobrą praktyką jest zabranie także odzieży nieco cieplejszej. Pamiętaj, że nawet w Warnie zdarzają się chłodniejsze poranki i wieczory. Dodatkowo spakuj również zapasowy ręcznik w razie nieprzewidzianej sytuacji.

6. Sprzęt elektroniczny

Pewnie nie wyobrażasz sobie wycieczki do Bułgarii bez dostępu do Internetu, a także możliwości wykonania pamiątkowych zdjęć. Wobec tego do Warny zabierz ze sobą przede wszystkim telefon. Możesz także zabrać ze sobą komputer lub tablet, by oglądać na nich filmy w hotelu. Jeśli posiadasz aparat fotograficzny, to również warto go mieć. Pamiętaj także, by przed samym wyjazdem sprawdzić stan naładowania sprzętów, a także wyposażyć się w dobrej jakości powerbank. Oczywiście, będziesz mógł podładować je w pokoju hotelowym, jednak może się zdarzyć tak, że Twój telefon rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Wobec tego powinieneś się przygotować na taką ewentualność.

Czytaj także:

Temperatura i pogoda w Warnie w ciągu roku

Jedziesz do Bułgarii? Oto TOP 69 pytań i odpowiedzi

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Ceny w Warnie i koszty życia – poznajmy je!

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Warnie i okolicach

Następny

Dodaj komentarz