Co zabrać na wycieczkę do Płowdiw (Plovdiv)? Przekonajmy się!

Tagi , , , ,

Płowdiw to jedno z większych miast w środkowej Bułgarii. Miejscowość w ostatnim czasie stała się wyjątkowo popularna wśród turystów. Nie da się bowiem ukryć, że może pochwalić się licznymi zabytkami, a także atrakcjami, z których można korzystać przez cały rok. Jeśli planujesz wyjazd do tego właśnie miasta, to sprawdź, co powinieneś ze sobą zabrać na wycieczkę do Plovdiv oraz jak najlepiej możesz się przygotować do podróży!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyjazd od Płowdiw – co powinieneś ze sobą zabrać na wycieczkę?

Bułgaria jest krajem w Europie Wschodniej, który cieszy się wśród turystów wyjątkowym zainteresowaniem. Jeśli chcesz, by Twoja wycieczka przebiegła zgodnie z planem, powinieneś się do niej odpowiednio przygotować. Wobec tego sprawdź, co koniecznie powinieneś spakować do swojej walizki tuż przed samym wyjazdem!

1. Niezbędne dokumenty

Do przekroczenia granicy Bułgarii uprawnia Cię paszport lub dowód osobisty. Pamiętaj więc, by te dokumenty spakować do walizki jako pierwsze. Niestety, nie zostaniesz wpuszczony na teren kraju jedynie na podstawie ważnego prawa jazdy lub innego dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Dodatkowo pamiętaj także o tym, by zabrać ze sobą kartę EKUZ, która uprawnia Cię do skorzystania z opieki medycznej w Płowdiw i na terenie całej Bułgarii na takich samych zasadach, jak mieszkańcy kraju.

2. Właściwa gotówka

Bułgaria nie jest krajem, który przynależy do strefy euro. Obowiązuje tam rodzima waluta, którą jest lew bułgarski. Warto wiedzieć, że nie wszędzie da się płacić kartą. Niektóre sklepiki, a nawet i lokalne bary, w dalszym ciągu nie oferują swoim klientom możliwości zapłacenia kartą. Zabierz więc ze sobą odpowiednią ilość gotówki.

3. Apteczka i niezbędne leki

Podczas pakowania zostaw w swojej walizce także miejsce na apteczkę i niezbędne leki. Wiadomo, że będziesz mógł kupić je także na miejscu, aczkolwiek lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność. A zatem do apteczki spakuj przede wszystkim środki pierwszej potrzeby jak np. plastry, bandaże, środki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, a także leki na grypę i przeziębienie. Dla pewności zabierz ze sobą także środek odkażający do ran. Jeśli przyjmujesz stałe leki, to również pamiętaj o tym, by zabrać je ze sobą na wyjazd do Płowdiw.

4. Właściwe ubrania i najważniejsze kosmetyki

W zależności od tego, w którym okresie wybierasz się do Płowdiw, pamiętaj o tym, by spakować wystarczającą ilość ubrań. Postaraj się sprawdzić długoterminową pogodę na czas Twojego pobytu, a następnie wybrać odpowiednią odzież. Nawet jeśli wybierasz się do Płowdiw w sezonie letnim, nie zapomnij o zabraniu ze sobą cieplejszej bluzy. Możesz się zdarzyć, że będzie Ci ona potrzebna szczególnie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Dodatkowo pamiętaj także o podstawowych kosmetykach. Szampon i żel pod prysznic prawdopodobnie znajdziesz już w swoim hotelu, jednak odżywkę do włosów, balsam do ciała, czy kosmetyki do makijażu – w przypadku kobiet – powinieneś mieć zawsze przy sobie. W ten sposób podczas Twojego wypoczynku nic nie będzie mogło Cię zaskoczyć.

Czytaj także:

Najbardziej instagramowe miejsca w Płowdiw – sprawdź!

Kiedy jechać do Płowdiw (Plovdiv)?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Lotnisko w Płowdiw (Plovdiv) – jak dojechać do centrum?

Co kupić w Płowdiw (Plovdiv) i jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz